ceremonia pogrzebowa

Artykuły - Ceremonia pogrzebowa (14)

 • Mistrz ceremonii pogrzebowych - praca z przyszłością?

  Mistrz ceremonii pogrzebowych - praca z przyszłością?

  "Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki" - powiedział kiedyś Benjamin Franklin. Mimo że śmierć jest często tematem tabu, to z racji na swoją powszechność, stanowi ona dla wielu osób pośrednie źródło utrzymania. Związek z branżą funeralną mają m.in. księża, grabarze, tanatopraktycy, handlarze dewocjonaliów, zniczów i kwiatów. Mało znaną, ale darzoną dużym szacunkiem jest profesja mistrza ceremonii pogrzebowych. Przyjrzyjmy się jej bliżej.
 • Ostatnie pożegnanie Raviego Shankara

  Ostatnie pożegnanie Raviego Shankara

  Ponad tysiąc osób, w tym m.in. córki Norah Jones i Anoushka Shankar oraz wdowa po George'u Harrisonie, wzięły udział w ceremonii pożegnania Raviego Shankara, wirtuoza gry na sitarze.
 • Znamy datę pogrzebu księżnej Habsburg

  - Księżna Maria Krystyna Habsburg spocznie 11 października w rodzinnej kaplicy grobowej w konkatedrze w Żywcu. Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się o godzinie 15 - poinformował rzecznik samorządu żywieckiego Tomasz Terteka.
 • Kiedy pogrzeb Swayze'ego?

  Kiedy pogrzeb Swayze'ego?

  Prywatna ceremonia pogrzebowa, zmarłego 14 września gwiazdora Hollywood - Patricka Swayze'ego, odbędzie się w niedzielę, 4 października, w siedzibie Sony Studios w Los Angeles.
 • Rodzina Jacksona spóźniła się na pogrzeb

  Rodzina Jacksona spóźniła się na pogrzeb

  Rodzina Michaela Jacksona z opóźnieniem wyruszyła w czwartek wieczorem (czasu miejscowego) na cmentarz Forest Lawn w Glendale na przedmieściach Los Angeles, gdzie odbyła się prywatna ceremonia pogrzebowa króla pop. Nie jest znana przyczyna opóźnienia.
 • Jackson pochowany w tajemnicy?

  Jackson pochowany w tajemnicy?

  Zmarły 25 czerwca Michaela Jackson został pochowany. Ceremonia pogrzebowa odbyła się w tajemnicy - donoszą media.
 • Będzie wspólna ceremonia pogrzebowa?

  Wojsko rozważa możliwość zorganizowania wspólnej ceremonii pogrzebowej żołnierzy, którzy zginęli w katastrofie w Mirosławcu - dowiedział się RMF FM. Możliwe, że ceremonia odbędzie się w jednym kościele - garnizonowym w Szczecinie lub kościele w Świdwinie.
 • Universe: Pożegnają lidera

  Universe: Pożegnają lidera

  W środę, 7 listopada, w Chorzowie odbędzie się ceremonia pogrzebowa tragicznie zmarłego Mirka Breguły, wokalisty popularnej grupy Universe.
 • Zaplanowała swój pogrzeb, a potem zmarła

  Zapobiegliwa 65-letnia mieszkanka Amsterdamu z detalami zaplanowała swój pogrzeb. Zanim jednak komukolwiek przekazała swoją ostatnią wolę, zmarła na atak serca... obok własnego grobu.
 • Pożegnanie Barry'ego White'a

  W poniedziałek, 14 lipca, odbyła się ceremonia pogrzebowa zmarłego 10 dni wcześniej legendarnego wokalisty, Barry'ego White'a. Jego prochy wrzucono do oceanu z pokładu jachtu u wybrzeży Kalifornii.