CEPiK

Artykuły - CEPiK (92)

 • Komornicy wciąż mają poważny problem z CEPiK-em. Taka sytuacja sprzyja dłużnikom

  Komornicy wciąż mają poważny problem z CEPiK-em. Taka sytuacja sprzyja dłużnikom

  Od stycznia br. komornicy nie mogą sprawdzać danych w elektronicznym systemie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. W tym celu trzeba składać wnioski listownie, co niepotrzebnie przedłuża proces windykacji. Dla branży to prawdziwy paraliż.
 • CEPiK do poprawy. Wymaga jeszcze kilkudziesięciu mln zł

  CEPiK do poprawy. Wymaga jeszcze kilkudziesięciu mln zł

  Nowy system CEPiK ruszył 13 listopada 2017 r. z problemami. W części urzędów były kłopoty z rejestracją pojazdów i uzyskaniem stałych dowodów rejestracyjnych. Urzędnicy starostw nie mogli zalogować się do systemu ani też dodzwonić do osób wprowadzających program. Jak "cepik" działa dziś?
 • Ministerstwo Sprawiedliwości chce karać za cofanie liczników w autach

  Ministerstwo Sprawiedliwości chce karać za cofanie liczników w autach

  Za cofnięcie licznika samochodowego będzie grozić odpowiedzialność karna od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności - zakłada projekt ustawy przygotowany w Ministerstwie Sprawiedliwości, o którym wczoraj poinformował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
 • W poniedziałek uruchomienie nowej edycji CEPiK-u

  W poniedziałek uruchomienie nowej edycji CEPiK-u

  Nowa edycja systemu CEPiK zostanie uruchomiona w najbliższy poniedziałek - powiedziała minister cyfryzacji Anna Streżyńska podczas czwartkowej konferencji poświęconej zarządzaniu w epoce cyfryzacji.
 • Znamy termin uruchomienia CEPiK 2.0. Aktualny termin...

  Znamy termin uruchomienia CEPiK 2.0. Aktualny termin...

  Senatorowie jednogłośnie opowiedzieli się w piątek za opóźnieniem uruchomienia Systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0). Ruszy on 4 czerwca 2018 r. zamiast 1 stycznia 2017 r., jak wcześniej zakładano.
 • Żenujące! 1 stycznia czekał nas "paraliż państwa"!

  Wdrożenie rodzącego się w bólach od stycznia 2013 roku CEPIKu 2.0 podzielone zostanie na etapy. Wczoraj do Rządowego Centrum Legislacji wpłynęło 25 projektów rozporządzeń związanych z rozbudową systemu.
 • Opóźniony CEPiK będzie jeszcze później!

  Opóźniony CEPiK będzie jeszcze później!

  To już pewne. Zapowiadany od dłuższego czasu CEPIK 2.0 nie zacznie funkcjonować z dniem 1 stycznia przyszłego roku. Takie jest oficjalne stanowisko Ministerstwa Cyfryzacji! Resort podaje za to nową datę jego uruchomienia - czerwiec 2018 roku. Dlaczego akurat wtedy i skąd wzięły się kolejne opóźnienia?
 • Oficjalnie: CEPiK 2.0 będzie później!

  Oficjalnie: CEPiK 2.0 będzie później!

  Niemożliwe jest uruchomienie zmodernizowanego system CEPiK, który gromadzi dane dotyczące kierowców i pojazdów, z początkiem nowego roku - poinformował w czwartek w Sejmie wiceminister cyfryzacji Piotr Woźny. Dodał, że trwają intensywne prace nad jego wdrożeniem.
 • Skandalu z CEPiK-iem ciąg dalszy!

  Skandalu z CEPiK-iem ciąg dalszy!

  Cyfryzacja idzie naszym władzom jak po grudzie. Wszystko wskazuje na to, że zapowiadany od przeszło trzech lat debiut Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców 2.0 zaliczy kolejne opóźnienie!
 • Senat zatwierdził przesunięcie wdrożenia CEPiK-u 2.0

  Senat zatwierdził przesunięcie wdrożenia CEPiK-u 2.0

  Senat opowiedział się w piątek za przesunięciem wdrożenia zmodernizowanego systemu CEPiK z 4 stycznia 2016 r. na 1 stycznia 2017 r. Termin został przesunięty z powodu niedostatecznego przygotowania odbiorców systemu CEPiK 2.0., który gromadzi dane dot. kierowców i pojazdów.