ceny węgla

Synonimy:
cena węgla,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ceny węgla (267)

 • ARP: Ceny węgla odreagowały

  ARP: Ceny węgla odreagowały

  Jak podała Agencja Rozwoju Przemysłu, ceny polskiego węgla kamiennego dla energetyki w czerwcu br. wzrosły o 0,1 proc. wobec maja, a ceny dla ciepłownictwa były niższe o 0,8 proc. Na rynkach międzynarodowych czerwiec przyniósł odbicie cen węgla, które w europejskich portach ARA (Amsterdam, Rotterdam, Antwerpia) wzrosły wobec maja o 17,1 proc.
 • "Puls Biznesu": Węglowa ofensywa od PFR

  "Puls Biznesu": Węglowa ofensywa od PFR

  Jak pisze we wtorek "Puls Biznesu", 5 mld zł z budżetu i 1,75 mld zł od PFR - z taką propozycją rząd wychodzi do śląskich górników. W zamian chce zgody na zamykanie kopalń i ścinanie wydobycia.
 • Dla górnictwa liczy się czas

  Dla górnictwa liczy się czas

  Komisja Europejska oczekuje, że Polska przedstawi jej terytorialne plany sprawiedliwej transformacji do końca tego roku. Bez nich nie będzie można uzyskać dostępu do Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Trzeba się spieszyć, bo na wykorzystanie większości środków będziemy mieć tylko cztery lata.
 • ARP: Ceny węgla nadal bardzo niskie

  ARP: Ceny węgla nadal bardzo niskie

  Jak wynika z danych katowickiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP), w kwietniu br. ceny węgla energetycznego w portach ARA (Amsterdam, Rotterdam, Antwerpia) były o 21,6 proc. niższe niż rok wcześniej.
 • JSW zatrzymany przez koronawirusa?

  JSW zatrzymany przez koronawirusa?

  Strata Jastrzębskiej Spółki Węglowej wyniosła w I kwartale 2020 roku 211,9 mln zł wobec 402,8 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk EBITDA wyniósł 50,5 mln zł wobec 728,8 mln zł rok wcześniej. Analityków niepokoi pogarszający się bilans w spółce.
 • Od lipca drobni odbiorcy nie kupią miału węglowego

  Od lipca drobni odbiorcy nie kupią miału węglowego

  ​Z początkiem lipca wejdzie w życie zakaz sprzedaży miałów węglowych dla gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 megawata. Sprzedawcy węgla wskazują, że do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa, a część obrotu miałami może przenieść się do szarej strefy.
 • Kryzys spowodowany pandemią koronawirusa. Energetycy nie zamówili ani jednej tony węgla - ARP

  Kryzys spowodowany pandemią koronawirusa. Energetycy nie zamówili ani jednej tony węgla - ARP

  Enea i Tauron nie zamówiły na bieżący miesiąc ani jednej tony węgla. Agencja Rozwoju Przemysłu poinformowała, że drastycznie spada sprzedaż węgla. Rosną jego zapasy na zwałach, w końcu lutego br. było 7,1 mln ton. Powodem spadku zamówień jest pandemia koronawirusa.
 • ARP: Na zwałach przybyło ponad milion ton węgla

  ARP: Na zwałach przybyło ponad milion ton węgla

  ​Ok. 1,1 mln ton węgla przybyło w styczniu br. na zwałach polskich kopalń węgla kamiennego. O tyle styczniowa produkcja węgla przewyższyła wielkość jego sprzedaży w tym okresie - wynika z danych katowickiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu, monitorującego rynek węgla i sytuację w górnictwie. Z opublikowanych w poniedziałek danych Agencji wynika, że w styczniu br. kopalnie wyprodukowały 5,2 mln ton węgla kamiennego (wobec ponad 4,9 mln ton w grudniu), a sprzedały 4,1 mln ton tego surowca (wobec niespełna 4,5 mln ton miesiąc wcześniej).
 • Górnictwo potrzebuje intensywnej terapii

  Górnictwo potrzebuje intensywnej terapii

  Mamy kolejny kryzys węglowy. Niższy popyt na rynku powoduje wzrost zapasów. W ślad za tym spadają ceny. W tym roku węgiel energetyczny może potanieć nawet o 10 proc. Krajowe górnictwo boryka się z problemami, które wymagają rozwiązań systemowych. Bo ocieplenie klimatu, czyli polityka odwrotu od węgla nie są czynnikami przejściowymi.
 • MAP planuje konsolidację aktywów wydobywczych

  MAP planuje konsolidację aktywów wydobywczych

  Aktywa wydobywcze będą konsolidowane – poinformował wiceminister aktywów państwowych Adam Gawęda. Powtórzył, że obecnie problemem jest nadpodaż węgla na rynku, stąd plan utworzenia centralnego magazynu. Zdaniem ekspertów ciepła zima jest jedną z przyczyn nadpodaży tego surowca.

Filmy - Ceny węgla (7)

 • Ceny węgla wzrosły tak bardzo, że kopalniom zabraknie gotówki w kasie

  Ceny węgla z polskich kopalń są najwyższe od sześciu lat. Tych cen nie wytrzymują już także miejskie ciepłownie. Szukają ratunku w Kolumbii. Elektrownie muszą płacić ponad 12 zł za GJ, to o kilkadziesiąt procent więcej niż przed dwoma laty.
 • Polska bije rekordy w wydobyciu węgla, którego nie można sprzedać

  Kopalnie na swych składach mają coraz więcej węgla, na który nie ma chętnych. To nie tylko z powodów ekologicznych i bardzo wysokich cen, ale przede wszystkim z powodu rekordowej wielkości wydobycia.
 • Polski węgiel za drogi dla polskiej gospodarki

  Ceny węgla na świecie są najniższe od dwóch lat. Natomiast ceny polskiego węgla są najdroższe od wielu lat i staje się coraz większym kłopotem dla krajowej gospodarki. Na świecie ceny węgla spadły do ok. 70 USD za tonę. W Polsce wzrosły do ok. 300 zł za tonę. W kopalniach rośnie zatrudnienie i wynagrodzenia. Import jest coraz atrakcyjniejszy.
 • Jeżeli ceny węgla spadną polskie kopalnie będą potrzebowały dokapitalizowania. Tylko skąd?

  Branża energetyczna mówi, że kolejnego dokapitalizowania kopalń nie będzie. Pytanie co się będzie działo dalej, jeżeli ceny węgla spadną. A takiego scenariusza nie można wykluczyć. W takiej sytuacji polskie kopalnie będą potrzebowały dokapitalizowania. Problemem może być jednak to, że nikt nie będzie chciał pożyczyć pieniądze. O tym mówił Rafał Zasuń z portalu WysokieNapięcie.pl. Więcej w materiale wideo.