ceny wakacje

Artykuły - Ceny wakacje (1)

 • "Dziennik Gazeta Prawna": Ceny wakacji jak na Zachodzie

  "Dziennik Gazeta Prawna": Ceny wakacji jak na Zachodzie

  Turyści planujący urlop w kraju muszą przygotować się na większy wydatek. Hotelarze podnoszą opłaty za noclegi. To efekt wysokiej frekwencji w zeszłym roku i rosnąca skala rezerwacji na nadchodzący sezon - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Filmy - Ceny wakacje (8)

 • Jak nie stracić płacąc za granicą podczas wakacji

  Płacenie kartą czy wypłacanie gotówki w bankomacie w krajach, które nie należą do strefy euro wiąże się z dodatkowymi, a często ukrytymi dodatkowymi kosztami. Dotyczy to także Turcji, która jest najpopularniejszym krajem wakacyjnym dla Polaków.
 • Wakacje nad Bałtykiem jak na Tureckiej Riwierze. Różnica w cenie może sięgnąć jedynie 200 zł

  W tym sezonie za tygodniowe wakacje nad polskim morzem trzeba zapłacić średnio około 2 tys. za osobę. Stosunkowo najtaniej jest w Kołobrzegu, z najwyższym kosztem – od 2,5 tys. zł wzwyż – trzeba liczyć się w Międzyzdrojach. Co istotne, różnica cenowa między wypoczynkiem nad Bałtykiem, a w jednym z popularnych kurortów za granicą może sięgnąć zaledwie 200 zł – wynika z analizy serwisu Rankomat.pl.
 • Jak bezpiecznie wynająć wakacyjne noclegi

  W okresie wakacyjnym zdarza się, że oszuści podszywają się pod wynajmujących pensjonaty lub apartamenty. Gdy przyjeżdżamy na miejsce, to okazuje się, że nie ma takiego budynku, a wpłaciliśmy już pieniądze. Żeby nie dać się oszukać trzeba przede wszystkim sprawdzać czy oferta nie jest nowa, pojawiła się przed miesiącem i nie ma o niej żadnych opinii, bo wtedy trzeba zachować dużą ostrożność.
 • Wakacje za granicą nie będą droższe niż rok temu

  Polacy mogą być spokojni o koszty zagranicznych wojaży. Na początku wakacji złoty jest nieco silniejszy niż rok temu. Szczególnie korzystny może być wyjazd do Turcji. W miarę, jak nadrabiamy gospodarczy dystans do krajów Zachodu, coraz częściej jeździmy na wakacje, zarówno w Polskę, jak i za granicę. Według danych KAYAK.pl już niemal 1/3 wszystkich polskich urlopowiczów wybierze się w tym roku do innych krajów. Najpopularniejsze kierunku zagranicznych wyjazdów to Turcja, Grecja i Bułgaria, które wyraźnie wyprzedzają Hiszpanię, Egipt czy Tunezję, jak donosi Travelplanet.pl.