ceny połączeń telefonicznych

Artykuły - Ceny połączeń telefonicznych (3)

 • Od lipca tanieje roaming w Unii Europejskiej

  Od lipca tanieje roaming w Unii Europejskiej

  Od lipca zaczną obowiązywać nowe tabele stawek roamingowych za połączenia komórkowe w Unii Europejskiej. Ceny maksymalne w złotych lekko spadną. Za minutę połączenia z zagranicy Polacy zapłacą nie więcej niż 95 groszy.
 • Przed wakacjami wybierz odpowiednią taryfę

  Przed wakacjami wybierz odpowiednią taryfę

  Wyjeżdżając na urlop, nie trzeba zostawiać smartfonu w domu i tracić biznesowych kontaktów. Operatorzy oferują przedsiębiorcom wiele pakietów, które mogą znacznie obniżyć rachunek za rozmowy i korzystanie z internetu za granicą.
 • URE potwierdza spadek cen roamingowych

  URE potwierdza spadek cen roamingowych

  Przeprowadzona przez Urząd Komunikacji Elektronicznej analiza potwierdza obniżanie stawek roamingowych także poza obszarem krajów Unii Europejskiej, co jest wynikiem podejmowanych od kilku lat działań regulacyjnych.
 • Połączenia komórkowe w Polsce należą do najtańszych w UE

  Połączenia komórkowe w Polsce należą do najtańszych w UE

  Za minutę połączenia Polacy płacą dwukrotnie mniej niż średnio mieszkańcy wszystkich krajów Unii Europejskiej. Wynika to m.in. z powszechności telefonii komórkowej w Polsce. Rozbieżności na terenie UE są bardzo duże - pomiędzy najtańszą Litwą a najdroższą Holandią jest ponad siedmiokrotna różnica.
 • UE: Różnica w cenach przyprawia o zawrót głowy

  UE: Różnica w cenach przyprawia o zawrót głowy

  Telefonie komórkowe pod lupą Brukseli. Komisja Europejska sprawdziła opłaty za rozmowy komórkowe w 28 państwach członkowskich. Jej zdaniem różnice w cenach za te same usługi są zdecydowanie zbyt duże.
 • KE chce jeszcze bardziej obniżyć ceny połączeń telefonicznych

  Znaczącym obniżeniem rachunków telefonicznych płaconych przez konsumentów ma zaowocować plan obniżenia o 70 proc. stawek hurtowych w rozliczeniach między operatorami telefonicznymi, który chce narzucić krajowym regulatorom Komisja Europejska.
 • Taniej w Tele2

  Firma Tele2 Polska obniżyła ceny połączeń telefonicznych do 57 krajów świata. Nowa oferta cenowa firmy Tele2 Polska jest odpowiedzią na wprowadzenie z dniem 1 października 2002 roku nowego cennika połączeń międzynarodowych przez Telekomunikację Polską S.A. W przypadku klientów indywidualnych obniżka wyniosła do 50%.

Filmy - Ceny połączeń telefonicznych (3)

 • Rozmowy przez komórkę będą tańsze

  Na obniżce stawek MTR, stosowanych w rozliczeniach między operatorami, zyskają konsumenci, bo koszt minuty rozmowy powinien spaść. Jednak to, co cieszy konsumentów, martwi firmy telekomunikacyjne, których przychody z tytułu rozliczeń znacznie spadną. - W tej chwili wszyscy nawzajem za zakańczanie połączeń będą sobie płacić taką samą symetryczna stawkę i to jest bardzo istotne dla nas jako dla konsumentów. Obecnie, jeżeli dzwoniliśmy do naszego znajomego, który miał telefon w sieci Play, to płaciliśmy za to połączenie o wiele wyższe stawki niż jeżelibyśmy dzwonili w ramach tej samej sieci lub do innych operatorów z tej wielkiej trójki - wyjaśnia Magdalena Gaj, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
 • Od 1 lipca taniej za połączenia z zagranicy

  Od 1 lipca zapłacimy mniej za rozmowę telefoniczną i transfer danych za granicą. Za 2 lata koszty mogą spaść nawet dwudziestokrotnie. A to nie wszystko. - Do 2015 r. przesył danych w UE będzie jednolity i roaming zniknie całkowicie - mówi europosłanka Róża Thun (źródło: Newseria).
 • Od 1 stycznia 2013 tańsze połączenia komórkowe?

  Wprowadzane zgodnie z harmonogramem obniżki stawek hurtowych i ich symetria mogą pozytywnie wpłynąć na rachunki klientów sieci komórkowych. Już pod koniec roku ceny połączeń mogą spaść o 10-15 proc. Komentuje Magdalena Gaj, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.