Motoryzacja - ceny paliw

Artykuły - Ceny paliw (128)

 • Benzyna, diesel, gaz – co tankujemy najczęściej i czy to się opłaca?

  Benzyna, diesel, gaz – co tankujemy najczęściej i czy to się opłaca?

  Nie wszyscy kierowcy wiedzą, że na cenę OC wpływają nie tylko dane użytkownika, ale również niektóre parametry pojazdu, w tym rodzaj tankowanego paliwa. W I półroczu 2019 roku obowiązkowe ubezpieczenie samochodu wyposażonego w instalację gazową kosztowało 10% więcej niż OC auta zasilanego benzyną.
 • Na rynku paliw stabilizacja

  Na rynku paliw stabilizacja

  Najbliższe dni nie powinny nam przynieść specjalnie dynamicznych zmian cen detalicznych paliw na polskich stacjach. Wpływa na to przede wszystkim niewielka zmienność cenowa na rynku hurtowym.
 • Podwyżka cen LPG może być szokiem dla kierowców!

  Podwyżka cen LPG może być szokiem dla kierowców!

  Miniony tydzień przyniósł wzrost cen paliw na stacjach benzynowych, a w tym tygodniu podwyżki mogą być kontynuowane - uważają analitycy rynku paliw.
 • Jest szansa na obniżki na stacjach

  Jest szansa na obniżki na stacjach

  Po kilku tygodniach podwyżek na stacjach, ceny paliw przestały rosnąć, a dzięki taniejącej ropie i mocnej złotówce jest szansa, by pod koniec września polscy kierowcy płacili mniej za paliwo - uważają analitycy paliwowi.
 • Paliwa drożeją, ale na razie w rafineriach

  Paliwa drożeją, ale na razie w rafineriach

  W upływającym tygodniu mocno podrożały ceny paliw w hurcie, przede wszystkim ze względu na sytuację na światowym rynku ropy. Na razie podwyżki te nie przełożyły się na ceny na stacjach. W niektórych częściach kraju zanotowano nawet obniżki cen.
 • Ropa tanieje, a co z cenami paliw?

  Ropa tanieje, a co z cenami paliw?

  W najbliższych dniach kierowcy nie mogą liczyć na obniżkę cen paliw na stacjach benzynowych - twierdzą analitycy. To wynik m.in. wahania cen na rynku hurtowym.
 • Czy niskie ceny paliw mają szanse się utrzymać?

  Czy niskie ceny paliw mają szanse się utrzymać?

  ​Nadprodukcja ropy naftowej, jej rekordowe zapasy i niski popyt sprawiły, że tegoroczne wakacje były udane dla kierowców. Ceny benzyny spadły o 20-30 proc. w porównaniu do czerwca.
 • Szok na stacjach. Autogaz ostro w górę!

  Szok na stacjach. Autogaz ostro w górę!

  Kierowcy samochodów wyposażonych w instalacje gazowe nie kryją oburzenia. W kilkanaście dni ceny detaliczne LPG na stacjach skokowo wzrosły.
 • Jedziesz na wakacje? Uważaj, gdzie tankujesz

  Jedziesz na wakacje? Uważaj, gdzie tankujesz

  W nadchodzącym tygodniu kierowcy mogą spodziewać się symbolicznych obniżek cen benzyny i oleju napędowego - ocenił w cotygodniowej analizie BM Reflex. Analitycy e-petrol prognozują kolejne podwyżki autogazu.
 • Zaczynają się wakacje. Po ile będziemy tankować?

  Zaczynają się wakacje. Po ile będziemy tankować?

  W pierwszym wakacyjnym tygodniu kierowcy powinni przygotować się na nieznaczne zmiany cen na stacjach paliw - ocenili eksperci e-petrol. Wskazali, że ceny paliw - o ile się zmienią - to zmiany będą umiarkowane.