ceny owoców

Artykuły - Ceny owoców (32)

 • Analiza cen: Ceny jabłek poszły w górę o ponad 46 proc. Banany zaliczają spadek

  Analiza cen: Ceny jabłek poszły w górę o ponad 46 proc. Banany zaliczają spadek

  Od stycznia do października br. banany miały o 4 proc. niższą średnią cenę niż w analogicznym okresie ub.r. Do tego zaliczyły wzrost liczby promocji o blisko 9 proc.. Natomiast jabłka zdrożały o ponad 46 proc., ale akcji rabatowych było o 27,5 proc. mniej. Jednak i tak w tym roku były aż 67 proc. częściej promowane niż banany. Natomiast ilość promocji bananów w tym samym roku w porównaniu do jabłek była mniejsza o przeszło 40 proc. Tak wykazała analiza ponad 2 tys. akcji rabatowych, przeprowadzona przez Hiper-Com Poland i Grupę BLIX.
 • Najtańsze warzywa są w hipermarketach. W dyskontach jest najdrożej. Różnica to blisko 20 proc.

  Najtańsze warzywa są w hipermarketach. W dyskontach jest najdrożej. Różnica to blisko 20 proc.

  Z ogólnopolskiej analizy cen detalicznych wynika, że najtańsze warzywa Polacy kupują w hipermarketach. Z kolei najdrożej jest w dyskontach. Różnica jest spora, bo wynosi aż 19 proc. Największe rozbieżności są w przypadku buraków, ziemniaków i selera. Najmniejsze widać na przykładzie papryki, ogórków i cukinii. Natomiast ceny w poszczególnych województwach różnią się średnio tylko o 6 proc. Najtaniej jest w woj. mazowieckim, lubelskim i dolnośląskim, a najdrożej - w pomorskim, opolskim i podkarpackim.
 • Owoce mocno podrożały. Jabłka nawet o 130 proc.

  Owoce mocno podrożały. Jabłka nawet o 130 proc.

  Owoce znowu mocno podrożały. Najbardziej widać to po jabłkach - ich ceny sięgnęły blisko 130 proc. wartości poprzedniego roku. Na dziesięć analizowanych towarów potaniały tylko grejpfruty oraz arbuzy - odpowiednio o 18,5 proc. i ponad 4 proc.
 • Analiza cen owoców: W sklepach jest znacznie drożej

  Analiza cen owoców: W sklepach jest znacznie drożej

  W ostatnich trzech miesiącach owoce zdrożały średnio o ponad 21 proc. w porównaniu z wynikami z analogicznego okresu zeszłego roku. Na taki wzrost wpłynęły głównie podwyżki cen jabłek, które sięgnęły blisko 130 proc.
 • Co dalej z cenami owoców i warzyw?

  Co dalej z cenami owoców i warzyw?

  Trwa pełnia sezonu owocowo-warzywnego na rynku hurtowym w Broniszach pod Warszawą. Jabłka są teraz droższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Mniej, i to o ponad 2 złote, zapłacimy za to za worek ziemniaków.
 • Ceny niektórych warzyw i owoców sięgają kosmosu

  Ceny niektórych warzyw i owoców sięgają kosmosu

  Mimo pełni sezonu na świeże warzywa i owoce, ceny niektórych produktów kształtują się tak jakbyśmy kupowali nowalijki. Twórcy aplikacji PanParagon sprawdzili, jak w porównaniu do ubiegłego roku zmieniły się ceny sezonowych owoców i warzyw - informuje portal wiadomoscihandlowe.pl.
 • 5 zł za kilogram truskawek. Pod warunkiem, że sam sobie zbierzesz

  5 zł za kilogram truskawek. Pod warunkiem, że sam sobie zbierzesz

  Pięć złotych za kilogram truskawek. Taką cenę - nawet cztery razy mniejszą niż ta, którą znajdziemy na targowiskach - proponuje wielu sadowników z okolic Warki w powiecie grójeckim na Mazowszu. Warunek jest jeden: trzeba przyjechać i samemu zebrać owoce.
 • Pandemia mocno zachwiała cenami owoców. Najbardziej widać to po jabłkach i gruszkach

  Pandemia mocno zachwiała cenami owoców. Najbardziej widać to po jabłkach i gruszkach

  Średnie ceny 10 najczęściej eksponowanych w gazetkach promocyjnych owoców wzrosły o przeszło 17 procent, porównując okres od 9 marca do 5 maja ub. tego roku. Najmocniej zdrożały jabłka - o prawie 94 proc. Gruszki poszły w górę o blisko 31 procent, pomarańcze - o ponad 28 procent, a cytryny i arbuzy - o przeszło 20 proc. Wzrost na poziomie kilkunastu proc. odnotowały też mandarynki i winogrona. Natomiast najmniej podrożały ananasy, bo o 5 proc. Nieznacznie potaniały tylko banany i grejpfruty - spadki między 1 a 2 proc.
 • Owoce i warzywa nie powinny drożeć. Sytuację mogą zmienić sami konsumenci, którzy ulegają panice

  Owoce i warzywa nie powinny drożeć. Sytuację mogą zmienić sami konsumenci, którzy ulegają panice

  Pandemia koronawirusa nie spowoduje znaczących podwyżek cen owoców i warzyw w Polsce. Jednak na rynku już teraz można dostrzec towary, które podrożały. Wpływ na to ma m.in. działalność pośredników, chcących szybko zarobić. Do tego dochodzi panika zakupowa konsumentów. Ponadto eksperci zwracają uwagę na łańcuchy dostaw. Jeśli nie zostaną przerwane, to ceny nie powinny istotnie pójść w górę z powodu COVID-19. Polska jest rynkiem zdecydowanie nadwyżkowym w przypadku owoców i warzyw. Nie powinno więc ich zabraknąć.
 • Ceny pomarańczy i jabłek spadają. Reszta owoców zdrożała. Najbardziej podrożały grejpfruty i banany

  Ceny pomarańczy i jabłek spadają. Reszta owoców zdrożała. Najbardziej podrożały grejpfruty i banany

  Przez ostatnie dwa lata średnie ceny rabatowe najczęściej promowanych owoców w sklepach spadły o 1,4 proc.