ceny oc

Artykuły - Ceny oc (3)

 • Sejm pracuje nad uregulowaniem rynku kancelarii odszkodowawczych. Ustawa pomoże ustabilizować ceny OC

  Sejm pracuje nad uregulowaniem rynku kancelarii odszkodowawczych. Ustawa pomoże ustabilizować ceny OC

  W Sejmie trwają prace nad regulacją działalności kancelarii odszkodowawczych. Ma ona wprowadzić maksymalny pułap wynagrodzenia, jakie te instytucje będą pobierać od klientów, ale też zakazać im bezpośredniej akwizycji. Proponowane zmiany z pewnością wpłyną na rynek ubezpieczeniowy. Wpłyną na koszty ponoszone przez ubezpieczycieli i pomogą m.in. ustabilizować ceny ubezpieczeń OC - ocenia Katarzyna Wojdyła z Link4.
 • Ceny OC w 2016 roku wzrosły o 19 procent! Podatek bankowy zapłacą... klienci ubezpieczycieli

  Ceny OC w 2016 roku wzrosły o 19 procent! Podatek bankowy zapłacą... klienci ubezpieczycieli

  Średnie ceny OC wzrosły w porównaniu z poprzednim rokiem o 19 proc, a najtańsze OC 2016 oferują Liberty Ubezpieczenia, Benefia i AXA Direct. Z czego wynikają podwyżki i czy ubezpieczenia komunikacyjne będą wciąż drożeć? W pierwszym w 2016 roku raporcie o cenach ubezpieczenia OC sprawdziliśmy, które towarzystwa mają najtańsze ubezpieczenie samochodu i ile zapłacą kierowcy w poszczególnych miastach wojewódzkich. Niestety, tzw. podatek bankowy zapłacą... klienci ubezpieczycieli i zrzucą się na rządowy program 500 złotych na dziecko.
 • W 2011 r. będą mieć miejsce podwyżki cen OC i AC

  W ubezpieczeniach komunikacyjnych idą zmiany. Na lepsze! Od nowego roku weszła w życie nowa ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych.