ceny nieruchomości

Artykuły - Ceny nieruchomości (139)

Filmy - Ceny nieruchomości (12)

 • Czy ceny nieruchomości wciąż będą rosły?

  Michał Sapota, prezes HRE Investments, w rozmowie z dziennikarką Interii odpowiada na pytanie, czy ceny nieruchomości wciąż będą rosły. Wyjaśnia także skutki planowanych regulacji na rynku deweloperskim.
 • Za ile mieszka się w Europie?

  Kupują czy wynajmują? Sprawdźmy za ile tak naprawdę mieszka się na Starym Kontynencie. #EUROPEO
 • Jak naprawić sytuację na Polskim rynku budowlanym?

  Trudność polskiego rynku budowlanego opiera się na paradoksie. Dostępne są na nim pieniądze i kontrakty, głównie płynące ze środków z Unii Europejskiej – lecz rentowność firm i ich poziom wypłacalności drastycznie spada. Związane jest to z problemem systemowym, który doprowadza do nieregularnej i niezaplanowanej realizacji kontraktów na różnych poziomach rentowności. Firmy, które obecnie realizują kontrakty z lat 2016 i 2017 – będące kontraktami nisko opłacalnymi, będą potrzebować dużych środków finansowych, by podjąć się realizacji kontraktów w latach 2019 i 2020 – mimo tego, że te kontrakty będą dużo bardziej rentowne. Nieregularność rynku prowadzi również do odpływu siły roboczej, związanej z rotacją i zwalnianiem pracowników, do wzrostu cen produktów w okresach zawyżonego zapotrzebowania oraz do kłopotów logistycznych.
 • Już płacimy więcej za nieruchomości. Czy czeka nas kolejny skok cen?

  HRE Index potwierdza stabilną kondycję sektora nieruchomości w I kwartale 2018 roku, jednakże wskazuje na niepokojące sygnały odnotowane w sektorze budowlanym. Wskaźnik subindeksu budowlanego nieprzerwanie rośnie od początku 2015 roku i aktualnie zbliża się do pierwszego progu ostrożnościowego. Tak dynamiczna zmiana sytuacji wskazuje, że sektor budownictwa mieszkaniowego może podlegać istotnym zmianom. Rosnące koszty i bariery w dostępie do wykwalifikowanej kadry mogą prowadzić do zmian strukturalnych w sektorze.