InteriaTV - ceny mieszkań

Filmy - Ceny mieszkań (64)

 • Wpływ epidemii na ceny mieszkań będzie znany we wrześniu

  Jak dalece koronawirus wpłynął na ceny mieszkań przekonamy się najwcześniej we wrześniu. Dotychczasowa korekta jest niewielka ponieważ zawierano niewiele transakcji. Deweloperów omija pomoc rządowa, co skomplikuje sytuację innych branż.
 • Najbardziej spadną ceny najtańszych mieszkań, najmniej najdroższych?

  Pierwsze tygodnie epidemii, związana z nią niepewność i ograniczenia w poruszaniu się przyniosły wyraźny spadek zainteresowania nieruchomościami. Wśród analityków rynku pojawiły się oceny, że od Świąt Wielkanocnych widzimy jednak wyraźne odbicie.
 • Jak zmieniają się ceny ofertowe na rynku mieszkaniowym

  Docierają pierwsze sygnały o spadku liczby zawieranych transakcji na wtórnym rynku mieszkaniowym spowodowanego koronawirusem. Jak należy interpretować zmiany w cenach ofertowych mieszkań? Cykl życia oferty na rynku mieszkaniowym w Warszawie wynosił ostatnio od 60 do 140 dni. Rozpiętość tego czasu była duża, a zależy od powierzchni mieszkania, jego lokalizacji i standardu.
 • Ceny mieszkań będą rosły, ale wolniej

  Zmiany cen mieszkań w Warszawie wpływają na cały ogólnopolski rynek mieszkaniowy. Ich dynamika na rynku wtórnym już spowolniła, a będzie jeszcze niższa. Nie powinna przekroczyć 5 proc. w 2020 r.
 • Sprzedający mieszkania oczekują jeszcze szybszego wzrostu cen

  Tempo wzrostu cen ofertowych przekroczyło tempo wzrostu cen transakcyjnych. To oznacza, że sprzedający oczekują jeszcze szybszego. szybszego wzrostu cen. Rynek jest coraz bardziej rozgrzany. Najbardziej jest to odczuwalne w Warszawie. W stolicy na rynku wtórnym już przez cztery kolejne kwartały ceny ofertowe przekraczają 10 tys. zł. Natomiast ceny transakcyjne były poniżej poziomu 9 tys. zł za m kw.
 • Nie ma bańki spekulacyjnej, ale wzrost cen mieszkań spadnie do 5 proc.

  Za cztery lata przeciętne ceny nowych mieszkań wzrosną do ponad 10 tys. zł za m kw. Wzrost cen będzie jednak coraz słabszy. W 2020 r. wyniesie 8,4 proc., ale w 2023 r. będzie na poziomie 5,0. Na rynku nie ma bańki spekulacyjnej.
 • Ceny mieszkań wyznacza optymizm konsumentów

  Jesteśmy gotowi płacić jeszcze wyższe ceny za mieszkania. Banki i SKOK-i w ostatnim miesiącu minionego roku przesłały do BIK zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę wyższą o 24,1% w porównaniu z grudniem 2018 r.
 • Gdzie przez 10 lat mieszkania zdrożały najbardziej

  Przez 10 lat ceny mieszkań rosły wolniej niż wynagrodzenia. Jest jednak kilka miast wyjątkowych, gdzie ceny podrożały bardziej. Mediana wynagrodzeń netto w ciągu ostatnich dziesięciu lat wzrosła z 2 tys. do 3 tys. zł. W tym samym czasie inflacja okazała się wyższa o 17 proc. Natomiast ceny mieszkań są wyższe o ok. 30 proc. - Były miasta, w których ceny nowych mieszkań wzrosły o ponad 60 proc. – mówi w rozmowie z MarketNews24 Jarosław Sadowski z Expandera. - Najbardziej wzrosły w Opolu, Rzeszowie i Gdańsku. Gdy mieszkania są droższe bierzemy większy kredyt, aby je kupić. Średni kredyt hipoteczny przez 10 lat zwiększył się ze 180 tys. zł do 280 tys. zł. Na szczęście spadło ich oprocentowanie, z 7 proc. do niecałych 4 proc.
 • Czy to jest najbezpieczniejszy sposób inwestowania na rynku mieszkaniowym?

  Jak przekonują niektórzy eksperci inwestowanie w apartamentowce jest bezpieczniejsze niż w inne nieruchomości na wynajem. Jednak nie wiemy jak zachowuje się polski rynek w okresie dekoniunktury.
 • Trzy miasta, w których najbardziej opłaca się kupić mieszkania na wynajem

  Koszty najmu w ciągu roku wzrosły o 5 proc., czyli w mniejszym stopniu niż ceny mieszkań. W Polsce są trzy miasta, w których wyjątkowo opłaca się kupować mieszkania na wynajem. Są jednak miasta, w których stawki najmu wzrosły bardziej niż ceny nowych mieszkań.