ceny mieszkań

Artykuły - Ceny mieszkań (18)

 • Małe mieszkania wciąż najpopularniejsze w Łodzi

  Małe mieszkania wciąż najpopularniejsze w Łodzi

  Jak wynika z raportu Metrohouse i Expandera łódzki rynek mieszkaniowy cechuje się najmniejszym metrażem nabywanych mieszkań, wśród wszystkich badanych miast. Łodzianie najczęściej szukają lokalu o powierzchni 51 m kw.
 • W Krakowie poszukiwane są mieszkania z... ogrodem

  W Krakowie poszukiwane są mieszkania z... ogrodem

  Według najnowszego raportu Metrohouse i Expandera, w Krakowie najchętniej kupowane są mieszkania o powierzchni 55 m kw., których średnia cena wynosi 5984 zł za m kw. Krakowianie coraz częściej szukają mieszkań na parterze z przyległym ogrodem. Przy poszukiwaniu finansowania dla tego typu inwestycji jedynym problemem może być spadająca dostępność kredytów.
 • Ile kosztują najdroższe nieruchomości w Polsce?

  Ile kosztują najdroższe nieruchomości w Polsce?

  Zbyt wysokie ceny mieszkań to bolączka, która towarzyszy nam nie od dziś. Wystarczy jednak rzucić okiem na polskie rekordy cenowe, by większość ofert z serwisów ogłoszeniowych wydała się śmiesznie tania. Ile trzeba zapłacić za najdroższe nieruchomości w kraju? Zestawienie przygotował serwis Homla.pl.
 • Mieszkanie w celach inwestycyjnych - jak wybrać mądrze?

  Mieszkanie w celach inwestycyjnych - jak wybrać mądrze?

  Inwestycja mieszkaniowa - jak każda - może być udana, lub nie. Nie ma ani gwarancji sukcesu, ani przepisu na sukces. Warto jednak zdawać sobie sprawę z ryzyk i tendencji rynkowych. Obecnie zakupy inwestycyjne w mieszkaniówce biją rekordy popularności. Nie znaczy to jednak, że każdy jest trafiony. Czym się kierować wybierając nieruchomość pod inwestycje?
 • Analitycy Banku BGŻ BNP Paribas: Ceny mieszkań pójdą w górę!

  Analitycy Banku BGŻ BNP Paribas: Ceny mieszkań pójdą w górę!

  W 2018 r. ceny mieszkań wzrosną o kilka procent, a sprzedaż na rynku pierwotnym nieco spadnie. Program "Mieszkanie plus" nie wpłynie istotnie na cały rynek, natomiast branża deweloperska zmierzy się z rosnącymi kosztami materiałów, zatrudnienia i ziemi - wynika z raportu "Stan i perspektywy rozwoju rynku nieruchomości w 2018 r.", przygotowanego przez ekspertów Banku BGŻ BNP Paribas.
 • Opłaca się inwestować w mieszkania w Katowicach?

  Opłaca się inwestować w mieszkania w Katowicach?

  W ciągu kilku lat Katowice zmieniły się nie do poznania. W odpowiedzi na rosnący popyt znacznie wzrosła również oferta mieszkań wprowadzanych na rynek przez deweloperów, a także liczba uzyskanych pozwoleń na budowę kolejnych inwestycji. Dynamicznemu rozwojowi rynku nieruchomości sprzyjają stosunkowo niskie ceny mieszkań oraz najwyższa w kraju rentowność najmu.
 • Najlepszy czas na sprzedaż mieszkania. Kiedy?

  Najlepszy czas na sprzedaż mieszkania. Kiedy?

  Sezonowość sprzedaży na rynku nieruchomości jest faktem. Każdego roku są okresy szczególnej aktywności kupujących, ale również momenty spowolnienia tempa.
 • Łódzkie eldorado dla inwestorów

  Łódzkie eldorado dla inwestorów

  Według najnowszych danych Metrohouse i Expandera w Łodzi za mieszkania z rynku wtórnego zapłaciliśmy w styczniu średnio o 4,7 proc. więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku.
 • Ekspert: Rosną ceny materiałów, coraz droższe są także mieszkania

  Ekspert: Rosną ceny materiałów, coraz droższe są także mieszkania

  Rosną ceny materiałów budowlanych, coraz więcej trzeba płacić także za mieszkania - powiedział PAP dyrektor ds. rozwoju w e-bazanieruchomosci.pl Maciej Górka. Ekspert zauważył, że problemem dla branży są także coraz dłuższe czasy oczekiwania na towar.
 • Społeczeństwo się starzeje - po co nam miliony mieszkań?

  Społeczeństwo się starzeje - po co nam miliony mieszkań?

  Dużo mówi się o tym, że z powodu starzenia się społeczeństwa liczba ludności naszego kraju będzie coraz mniejsza. Dodatkowo już ponad 2 mln Polaków wyjechało za granicę. Z drugiej jednak strony wciąż słychać głosy, że mamy za mało mieszkań. Premier Morawiecki niedawno ogłosił, że w kolejnych 10 latach ma ich powstać 2 - 2,5 miliona. Expander tłumaczy, dlaczego te mieszkania faktycznie są nam potrzebne i czy ich ceny wzrosną czy spadną.

Filmy - Ceny mieszkań (19)