ceny mieszkań

Artykuły - Ceny mieszkań (18)

 • Budownictwo mieszkaniowe w okresie I-IX 2018 r.

  Budownictwo mieszkaniowe w okresie I-IX 2018 r.

  GUS poinformował także o sytuacji na rynku budowlanym. Liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto we wrześniu wzrosła o 14,6 proc. rok do roku, a miesiąc do miesiąca spadła o 11,2 proc. - czytamy w raporcie GUS.
 • Rekordzista spłaca 44 kredyty mieszkaniowe

  Rekordzista spłaca 44 kredyty mieszkaniowe

  Kredyty mieszkaniowe ma 3,3 miliona Polaków, a w tym roku możemy zaciągnąć na ten cel rekordową kwotę. Łącznie z tego tytułu mamy do spłacenia 420 mld zł. Większość z nas ma tylko jedno takie zobowiązanie, ale rekordzista aż kilkadziesiąt.
 • Czy rośnie bańka cenowa na rynku mieszkań?

  Czy rośnie bańka cenowa na rynku mieszkań?

  Kiedy zaczną spadać ceny mieszkań? Spór o to nie dotyczy tego, czy tak się stanie, pozostaje pytanie: kiedy to się stanie.
 • W Łodzi ceny mieszkań przyhamowały

  W Łodzi ceny mieszkań przyhamowały

  Ceny mieszkań w Łodzi ustabilizowały się na poziomie ok. 4000 zł za m kw. Z danych Metrohouse i Expandera, wynika jednak, że nie brakuje ofert, które znacząco wykraczają poza średnią.
 • Analizujemy popyt mieszkaniowy DAE

  Analizujemy popyt mieszkaniowy DAE

  Ceny mieszkań rosły przez cały zeszły rok - wynika z opublikowanego ostatnio raportu Narodowego Banku Polskiego. Nominalne ceny wzrosły do poziomu z lat 2006 - 2008.
 • Mieszkaniowe eldorado nie będzie trwało wiecznie, wzrasta niezadowolenie z powodu rosnących cen

  Mieszkaniowe eldorado nie będzie trwało wiecznie, wzrasta niezadowolenie z powodu rosnących cen

  Kupujący coraz mniej chętnie akceptują duże wzrosty cen mieszkań. Z 23 miast branych pod uwagę przy obliczaniu Indeksu Cen Transakcyjnych przez ostatnich 12 miesięcy ceny mieszkań spadły w 5, a wzrosły w 18. Do największej obniżki doszło w Bydgoszczy, o 12,2 proc., a największy wzrost spośród dużych miast zanotowano w Białymstoku, o 12,4 proc. O ponad 10 proc. ceny urosły jeszcze w Gdańsku, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie i Warszawie. W Krakowie i Wrocławiu poziom cen sprzed roku utrzymał się.
 • W stolicy popyt na mieszkania nadal na wysokim poziomie

  W stolicy popyt na mieszkania nadal na wysokim poziomie

  Ceny nabywanych lokali w Warszawie są wyższe o 9 proc. niż przed rokiem. Mimo wzrostów cen mieszkań, zainteresowanie zakupem nie ustaje. Jednak podwyżki oznaczają też potrzebę zaciągnięcia wyższego kredytu. Eksperci Metrohouse i Expandera ostrzegają przed nadmiernym zadłużaniem. Stopy procentowe, a z nimi raty kredytów, mogą wzrosnąć już w przyszłym roku.
 • Kraków: Na rynku wtórnym już ponad 7000 zł z m kw. mieszkania

  Kraków: Na rynku wtórnym już ponad 7000 zł z m kw. mieszkania

  W Krakowie kupujący poszukują najtańszych mieszkań w cenie 200-250 tys. zł. Znalezienie takiej oferty nie jest łatwe. Z danych Metrohouse i Expandera wynika, że w ciągu ostatniego roku ceny transakcyjne wzrosły o prawie 10 proc. Rosnące ceny mieszkań przekładają się na coraz wyższe kwoty zaciąganych kredytów.
 • Duży wzrost cen mieszkań spowodował spadek ich sprzedaży

  Duży wzrost cen mieszkań spowodował spadek ich sprzedaży

  Ceny mieszkań najbardziej wzrosły w Gdańsku, bo aż o 16 proc., porównując II kwartał br. do sytuacji sprzed roku. Z dużych miast wzrost cen był najniższy w Krakowie, wyniósł 2,4 proc. Dla Warszawy zmiana to 6,6 proc.
 • Ile można wynegocjować u dewelopera?

  Ile można wynegocjować u dewelopera?

  Negocjować zawsze można i zawsze warto. Nie wyłączając negocjacji z deweloperem. Tym bardziej, że nawet mała obniżka ceny mieszkania - choćby o 1 proc. - w tym przypadku idzie już w tysiące złotych.

Filmy - Ceny mieszkań (26)

 • Gdzie mieszkania są najtańsze lub najdroższe w porównaniu do wynagrodzeń

  Większość osób, która kupuje mieszkanie z myślą, aby w nim zamieszkać musi posiłkować się kredytem. Taka sytuacja nie może dziwić, gdy porówna się relację przeciętnych wynagrodzeń, jakie zarabiają Polacy do średnich cen mieszkań.
 • Mieszkaniowe eldorado nie będzie trwało wiecznie, wzrasta niezadowolenie z powodu rosnących cen

  Kupujący coraz mniej chętnie akceptują duże wzrosty cen mieszkań. Z 23 miast branych pod uwagę przy obliczaniu Indeksu Cen Transakcyjnych, przez ostatnich 12 miesięcy ceny mieszkań spadły w 5, a wzrosły w 18. Do największej obniżki doszło w Bydgoszczy, o 12,2 proc., a największy wzrost spośród dużych miast zanotowano w Białymstoku o 12,4 proc. O ponad 10 proc. ceny urosły jeszcze w Gdańsku, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie i Warszawie. W Krakowie i Wrocławiu poziom cen sprzed roku utrzymał się.
 • Wysoki wzrost cen mieszkań spowodował spadek ich sprzedaży

  Ceny mieszkań najbardziej wzrosły w Gdańsku, bo aż o 16 proc., porównując II kwartał br do sytuacji sprzed roku. Z dużych miast wzrost cen był najniższy w Krakowie, wyniósł 2,4 proc. Dla Warszawa zmiana to 6,6 proc.
 • Czy ceny mieszkań nadal będą rosły

  Wzrost cen mieszkań przyśpieszył w 2017 r. Developerzy zachęcają do kupowania, odwołując się do zmian cenowych i niskich stóp procentowych. Czy jednak mieszkania pozostają dobrymi inwestycjami, a posiadanie ich na własność jest najlepszym pomysłem na życie?