ceny mieszkań

Artykuły - Ceny mieszkań (18)

 • Haitong Bank: Koniunktura będzie sprzyjać wiodącym deweloperom?

  Haitong Bank: Koniunktura będzie sprzyjać wiodącym deweloperom?

  Dobra passa na rynku mieszkaniowym w Polsce może potrwać dłużej niż pierwotnie zakładano. Zdaniem analityków Haitong Bank podaż nowych mieszkań w tym roku nie będzie rosła i prognozują nawet większy niż pierwotnie zakładano spadek w roku 2019.
 • Mieszkania w Polsce najdroższe od siedmiu lat

  Mieszkania w Polsce najdroższe od siedmiu lat

  Boom na rynku mieszkaniowym jest coraz bardziej widoczny, średnie ceny rosną w większości miast, a w Warszawie osiągnęły poziom najwyższy od początku 2013 r. Duża w tym zasługa inwestorów, którzy kupują mieszkania na wynajem.
 • Coraz więcej amatorów superdrogich mieszkań

  Coraz więcej amatorów superdrogich mieszkań

  Ludzie, których stać na to, żeby wydać na metr mieszkania ponad 20 tys. zł rzucili się na zakupy. W I kwartale 2018 sprzedano w Warszawie 47 tak superdrogich apartamentów (tzw. klasy premium), a to oznacza wzrost o 24 proc. w porównaniu z tym samym okresem przed rokiem - podaje raport Tacit Investment na podstawie danych firmy redNet.
 • "Trzydziestki "stały się hitem rynkowym

  "Trzydziestki "stały się hitem rynkowym

  Mieszkania o powierzchni do czterdziestu metrów kwadratowych sprzedają się deweloperom na pniu.
 • Za własne M trzeba będzie zapłacić więcej

  Za własne M trzeba będzie zapłacić więcej

  Polska dopiero dołącza do europejskich wzrostów cen mieszkań. W takich krajach jak Islandia, Irlandia, Szwecja, Estonia, Norwegia, Austria czy Węgry niskie oprocentowanie kredytów już doprowadziło do przynajmniej 50-proc. podwyżek cen. Nad Wisłą ten pęd dopiero się zaczyna.
 • Murowany kryzys?

  Murowany kryzys?

  Od ponad roku analitycy wieszczą rychłe pęknięcie bańki spekulacyjnej na rynku nieruchomości. Czy ten scenariusz się spełni? Spadek cen mieszkań i domów notowany jest od miesięcy w m.in. w Australii, Nowej Zelandii, Kanadzie, Szwecji, Norwegii. Obniżkę widać też w największych miastach, takich jak Londyn Berlin czy Oslo. Ostatnio Centralne Biuro Statystyczne w Norwegii opublikowało prognozę, z której wynika, że w 2020 r. ceny nieruchomości będą średnio o 5 proc. niższe niż w tym roku.
 • FOR: Mieszkanie plus będzie strzałem w kolano?

  FOR: Mieszkanie plus będzie strzałem w kolano?

  W ramach programu "Mieszkanie plus" rząd PiS wszedł w rolę inwestora finansującego budowę mieszkań. Jednak program zamiast wspierać rozwój polskiej gospodarki może go hamować: znaczna część mieszkań jest planowana w małych miejscowościach, z których Polacy wyjeżdżają, zamiast w dużych miastach, do których przyjeżdżają w poszukiwaniu pracy i wyższych zarobków.
 • Gdańszczanie wybierają najczęściej dobrze skomunikowane mieszkania

  Gdańszczanie wybierają najczęściej dobrze skomunikowane mieszkania

  Jak wynika z raportu Metrohouse i Expandera, na gdańskim rynku nieruchomości ceny mieszkań wciąż rosną. Gdańszczanie najchętniej nabywają lokale dwupokojowe w granicach 35 - 55 m kw., a największy wpływ na wybór danej nieruchomości ma jej lokalizacja - położenie wzdłuż linii SKM lub głównych ciągów komunikacyjnych. Przy szukaniu finansowania dla tego typu inwestycji jedynym problemem może być spadająca dostępność kredytów.
 • Małe mieszkania wciąż najpopularniejsze w Łodzi

  Małe mieszkania wciąż najpopularniejsze w Łodzi

  Jak wynika z raportu Metrohouse i Expandera łódzki rynek mieszkaniowy cechuje się najmniejszym metrażem nabywanych mieszkań, wśród wszystkich badanych miast. Łodzianie najczęściej szukają lokalu o powierzchni 51 m kw.
 • W Krakowie poszukiwane są mieszkania z... ogrodem

  W Krakowie poszukiwane są mieszkania z... ogrodem

  Według najnowszego raportu Metrohouse i Expandera, w Krakowie najchętniej kupowane są mieszkania o powierzchni 55 m kw., których średnia cena wynosi 5984 zł za m kw. Krakowianie coraz częściej szukają mieszkań na parterze z przyległym ogrodem. Przy poszukiwaniu finansowania dla tego typu inwestycji jedynym problemem może być spadająca dostępność kredytów.

Filmy - Ceny mieszkań (20)

 • Za własne M trzeba będzie zapłacić więcej

  Polska dopiero dołącza do europejskich wzrostów cen mieszkań. W takich krajach jak Islandia, Irlandia, Szwecja, Estonia, Norwegia, Austria czy Węgry niskie oprocentowanie kredytów już doprowadziło do przynajmniej 50-proc. podwyżek cen. „Nad Wisłą” ten pęd dopiero się zaczyna.
 • Jak nie stracić na kupnie mieszkania

  W mieszkania można inwestować na dwa sposoby. Kupując je, aby sprzedać wkrótce z zyskiem lub przeznaczyć na wynajem. Ten drugi sposób jest bezpieczniejszy, bo wprawdzie od prawie 10 lat ceny mieszkań rosną, ale ta tendencja kiedyś się skończy.
 • Czy na rynku mieszkaniowym powstaje bańka spekulacyjna?

  W 2008 r. gwałtownie załamały się ceny na rynku mieszkaniowym, dotąd nie powróciły do ówczesnego poziomu. Jednak ceny rosną od kilku lat, a popyt na mieszkania jest bardzo duży. Czy sytuacja sprzed dekady może się powtórzyć?
 • Mimo że ceny mieszkań rosną, Polacy coraz częściej kupują na rynku pierwotnym

  Po dłuższym okresie stabilizacji cen mieszkań w Polsce od początku bieżącego roku obserwujemy wzrosty. Jednym z wyjątków jest Warszawa… Tam ceny rosną już od roku 2013. Są jednak i takie miasta, w których mieszkania tanieją.