ceny mieszkań

Artykuły - Ceny mieszkań (677)

 • Mieszkania w wysokiej cenie w całej Europie

  Mieszkania w wysokiej cenie w całej Europie

  O 5,4 proc. wzrosły w 2020 r. ceny mieszkań w krajach Unii Europejskiej. W Polsce wzrost ten sięgnął nawet 10,5 proc., ale od drugiego kwartału jego dynamika złagodniała. Nie tylko w Polsce mieszkania drożeją w ostatnich latach znacznie powyżej tempa inflacji. Niepokoić to może aż 10 krajów unijnych.
 • Wzrost cen mieszkań, czyli nie taki diabeł straszny?

  Wzrost cen mieszkań, czyli nie taki diabeł straszny?

  Temat bańki cenowej na rynku mieszkaniowym powraca jak bumerang. W powszechnej opinii ekspertów do tej pory jej nie było. Wiele jednak wskazuje na to, że zaistniałe warunki sprzyjają pompowaniu cen. Eksperci GetHome.pl sprawdzili, w których miastach to zagrożenie jest największe.
 • Szukasz taniego mieszkania w dużym mieście? Znajdziesz je, ale... na peryferiach

  Szukasz taniego mieszkania w dużym mieście? Znajdziesz je, ale... na peryferiach

  Część największych miast rozrasta się wolniej od okalających je miejscowości - wynika z danych GUS. W najnowszym raporcie Narodowy Bank Polski wskazuje wręcz na zmianę preferencji budujących mieszkania. Dlaczego tak się dzieje oraz gdzie taką zmianę widać najbardziej?
 • Pandemia nie zatrzymała podwyżek cen mieszkań

  Pandemia nie zatrzymała podwyżek cen mieszkań

  Mimo problemów gospodarczych wywołanych pandemią i początkowych perturbacji na rynku nieruchomości, 2020 był kolejnym rokiem, w którym znów odnotowano wzrosty cen mieszkań. Popyt na własne M pozostanie również silny w 2021 roku i napędzi kolejne podwyżki, wskazują eksperci Emmerson Evaluation w najnowszym raporcie „Evaluer Index 2021”.
 • Boom mieszkaniowy budzi obawy bankowców

  Boom mieszkaniowy budzi obawy bankowców

  Naukowcy, bankowcy, a w końcu i większość ludzi jest już przekonana, że kredyt hipoteczny spłacany do końca życia to nie jest dobry sposób na zapewnienie sobie dachu nad głową. Zmienić tę sytuację mogłaby polityka mieszkaniowa państwa. A tymczasem boom na rynku mieszkaniowym trwa i ludzie zapominają, że drzewa nie rosną do nieba. Budynki też.
 • Coraz mniej mieszkań w ofercie deweloperów! Ceny idą w górę

  Coraz mniej mieszkań w ofercie deweloperów! Ceny idą w górę

  Marzec był kolejnym miesiącem, w którym eksperci GetHome.pl odnotowali spadek liczby mieszkań w ofercie firm deweloperskich, przy jednoczesnym wzroście cen metra kwadratowego. Osoby, które wytrwale czekają na spadki, znów mogą czuć się zawiedzione.
 • Mieszkania "używane" drożały szybciej od nowych

  Mieszkania "używane" drożały szybciej od nowych

  Już od dawna docierały do nas sygnały, że używany metraż przez lata drożał szybciej niż nowy. Niedawne dane Głównego Urzędu Statystycznego potwierdziły, że takie zjawisko było widoczne od 2015 r. do 2019 r.
 • Pierwszy bank centralny walczy ze wzrostem cen mieszkań

  Pierwszy bank centralny walczy ze wzrostem cen mieszkań

  Bardzo niskie stopy procentowe destabilizują rynek mieszkaniowy. Powodują bardzo szybki wzrost cen. To może dewastować gospodarkę, także po pandemii. Bank centralny w Nowej Zelandii jako pierwszy zmienia swą politykę pieniężną.
 • Na rynku wtórnym nadal wysoka podaż mieszkań

  Na rynku wtórnym nadal wysoka podaż mieszkań

  Ponad rok temu słowo pandemia pojawiło się na ustach niemal każdego. Wielu uczestników rynku nieruchomości zastanawiało się, jak na lockdown zareaguje rynek mieszkaniowy. Okazuje się, że pandemia nie miała większego przełożenia na wielkość oferty na rynku wtórnym.
 • Ceny mieszkań w marcu 2021 - raport Expandera i Rentier.io

  Ceny mieszkań w marcu 2021 - raport Expandera i Rentier.io

  Minął rok od czasu rozpoczęcia pandemii. Z raportu Expandera i Rentier.io wynika, że w tym czasie ceny mieszkań w 16 badanych miastach wzrosły średnio o 6,6 proc. Nie sprawdziły się prognozy dotyczące spadków. Jedynym miastem, w którym odnotowaliśmy niższe ceny niż przed rokiem są Katowice (-2 proc. r/r). W pozostałych 15 miastach stawki wzrosły.

Filmy - Ceny mieszkań (83)