ceny mieszkań

Artykuły - Ceny mieszkań (626)

 • Zaskakujące odbicie na rynku kredytów mieszkaniowych

  Zaskakujące odbicie na rynku kredytów mieszkaniowych

  Jak oceniają analitycy HRE w oparciu o dane Biura Informacji Kredytowej (BIK), czerwiec upłynął pod znakiem wyraźnego ożywienia gospodarczego. Nie ominęło ono rynku kredytów mieszkaniowych, który w kwietniu wzrósł o 30 proc.
 • Są pierwsze symptomy problemów na rynku mieszkań

  Są pierwsze symptomy problemów na rynku mieszkań

  Indeks obrazujący popyt na kredyt mieszkaniowy spadł w czerwcu o 7 proc. w porównaniu z sytuacją przed rokiem. Jest zdecydowanie lepiej niż w miesiącach lockdownu, ale zaczyna być widoczne drastyczne podniesienie przez banki wymaganego wkładu własnego i nieakceptowanie części źródeł dochodu.
 • NBP: Rynek nieruchomości w I kw. się obronił

  NBP: Rynek nieruchomości w I kw. się obronił

  Jak podał NBP w raporcie, w I kwartale br. pandemia nie miała wpływu na rynek nieruchomości mieszkaniowych. Konsekwencje koronawirusa nie znalazły odzwierciedlenia w konkretnych danych zachodzących na tym rynku. Narodowy Bank Polski poinformował też, że w marcu oddano w Polsce do użytku najwyższą od 2005 roku kwartalną liczbę mieszkań.
 • HRE Index: Epidemia zatrzymała wzrosty cen mieszkań

  HRE Index: Epidemia zatrzymała wzrosty cen mieszkań

  Nawet dwucyfrowe wzrosty cen zupełnie wyhamowały wraz z początkiem epidemii i wprowadzonymi przez rząd ograniczeniami. Kwiecień przyniósł też zahamowanie transakcji, ale w maju - gdy na poważnie rozpoczęło się luzowanie obostrzeń - widoczne były już symptomy ożywienia na rynku mieszkaniowym. Stymulująco na rynek działają też kolejne obniżki stóp procentowych przy wciąż wzmożonej inflacji.
 • Ceny mieszkań nie spadną, a nawet mogą wzrosnąć

  Ceny mieszkań nie spadną, a nawet mogą wzrosnąć

  Mimo kilkutygodniowego lockdownu branża nieruchomości ma się nieźle. W dłuższej perspektywie problemem może być dostęp do kredytów na nowe inwestycje deweloperskie i zakup mieszkań.
 • Możliwe obniżki cen w mieszkaniówce. Spadki w regionach bardziej realne niż w stolicy?

  Możliwe obniżki cen w mieszkaniówce. Spadki w regionach bardziej realne niż w stolicy?

  Średnia cena mieszkań sprzedanych w Krakowie wzrosła w pierwszym kwartale 2020 o aż 21 proc. rok do roku. We Wrocławiu ten wzrost wyniósł 16 proc., a w Trójmieście 14 proc. W Warszawie w tym samym okresie ceny mieszkań rosły tylko o 6 proc. rok do roku, choć warto pamiętać o tym, że początek 2019 r. był rekordowy pod względem wzrostu cen nieruchomości. Eksperci CBRE wskazują, że choć na razie trudno przewidzieć, czy wystąpią spadki cen i jaka będzie ich skala, historycznie obniżki były bardziej widoczne w regionach.
 • Rynek nieruchomości: Ceny mieszkań czeka ostry spadek!

  Rynek nieruchomości: Ceny mieszkań czeka ostry spadek!

  W 2020 roku można się spodziewać spadku cen nieruchomości o 15 proc. – przewidują analitycy PKO Banku Polskiego. Będzie to efekt wzrostu bezrobocia, spadku popytu, pogorszenia sytuacji na rynku wynajmu i ograniczenia dostępności kredytu mieszkaniowego. Na to nakłada się brak poważnych programów rządowych stymulujących sytuację na rynku nieruchomości.
 • Przed epidemią wzrosty cen mieszkań przyspieszyły

  Przed epidemią wzrosty cen mieszkań przyspieszyły

  13,6 proc. - z taką dynamiką drożały mieszkania w największych miastach na chwilę przed epidemią. Dziś już wiemy, że wzrosty te zostały zahamowane. Teraz mamy do czynienia ze stabilizacją. Drobne przeceny są możliwe, ale nie są pewne. Zdaniem ekspertów jeśli górę weźmie kryzys, przez co banki mocniej zakręcą kurki z kredytami, wzrośnie bezrobocie i spadnie optymizm Polaków, możemy liczyć się ze spadkami.
 • Najbardziej spadną ceny najtańszych mieszkań, najmniej - najdroższych?

  Najbardziej spadną ceny najtańszych mieszkań, najmniej - najdroższych?

  Pierwsze tygodnie epidemii, związana z nią niepewność i ograniczenia w poruszaniu się przyniosły wyraźny spadek zainteresowania nieruchomościami. Wśród analityków rynku pojawiły się oceny, że od Świąt Wielkanocnych widzimy jednak wyraźne odbicie.
 • Ceny mieszkań chętniej rosną niż spadają

  Ceny mieszkań chętniej rosną niż spadają

  Przeceny na rynkach mieszkaniowych nie są zbyt częste i zbyt dotkliwe - pokazuje historia USA, Wielkiej Brytanii czy Australii. W dłuższym terminie nieruchomości drożeją też szybciej niż rosną ceny dóbr i usług mierzone inflacją.

Filmy - Ceny mieszkań (64)