ceny kawy

Artykuły - Ceny kawy (13)

 • Kawa podrożała aż o 20 proc.

  Kawa podrożała aż o 20 proc.

  Od początku listopada cena kawy wzrosła aż o 20 proc. Zapasy kawy są najniższe od dwudziestu lat.
 • Cena kawy rozpuszczalnej będzie rosnąć

  Cena kawy rozpuszczalnej będzie rosnąć

  Cena kawy arabica na światowych rynkach zmalała w ciągu miesiąca o 9 proc. Jednak jako konsumenci najbardziej odczujemy wzrost cen kawy rozpuszczalnej.
 • Rynek kawy: Ograniczenia pandemiczne uderzają w popyt

  Rynek kawy: Ograniczenia pandemiczne uderzają w popyt

  Ograniczenia pandemiczne spowodowały spadek popytu na kawę w hotelarstwie, gastronomii i cateringu - branży będącej głównym odbiorcą ziaren - wskazał w raporcie tygodniowym Polski Instytut Ekonomiczny.
 • Kawa drożeje, jej cena jest najwyższa od początku roku

  Kawa drożeje, jej cena jest najwyższa od początku roku

  Spodziewano się, że z powodu pandemii spadek popytu na kawę będzie tak duży, jak na rynku ropy naftowej. Jest zupełnie inaczej, kawa jest najdroższa od początku roku.
 • Kawa zdrożała aż o 30 proc.

  Kawa zdrożała aż o 30 proc.

  Od połowy października cena kawy bardzo wzrosła na światowych rynkach. Do 120 centów za jednego funta.
 • Skąd się biorą w Polsce wysokie ceny taniej kawy?

  Skąd się biorą w Polsce wysokie ceny taniej kawy?

  Ceny kawy na świecie spadają od kilkunastu miesięcy i są już o połowę niższe niż siedem lat temu. Tymczasem Polacy płacą za kawę sklepach najwięcej w historii. W kawiarniach cena filiżanki kawy nawet stokrotnie przekracza wartość użytych do jej przygotowania ziaren - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Kawa zdrożeje, kakao też?

  Kawa zdrożeje, kakao też?

  Starbucks otworzy 3 tys. kawiarni w Chinach. Będzie to mieć wpływ na ceny kawy na całym świecie. To niejedyny surowiec, który wkrótce będzie prawdopodobnie drożeć.
 • Zapłacimy więcej za "małą czarną?

  Zapłacimy więcej za "małą czarną?

  Już w pierwszym kwartale 2017 r. możemy spodziewać się w Polsce wzrostu cen kawy w sklepach i wszystko wskazuje na to, że to nie ostatnia podwyżka w tym roku - do takich wniosków doszli autorzy raportu "Ile zapłacimy za kawę? Dynamika i perspektywy cen kawy" z Centrum im. Adama Smitha. Główną przyczyną tego zjawiska są zmiany klimatyczne w krajach, które są największymi eksporterami tego surowca.
 • COFFEE.US: Ceny kawy mogą zaskoczyć

  COFFEE.US: Ceny kawy mogą zaskoczyć

  Międzynarodowa Organizacja Kawy (MOK) potwierdziła swoje oczekiwania, że przeciągająca się susza w Brazylii będzie mieć nawet większy wpływ na wielkość zbiorów kawy Arabika w przyszłym roku niż ma ona wpływ na zbiory w obecnie kończącym się sezonie 2014.
 • Kawa coraz droższa, konsumpcja nie spada

  Kawa coraz droższa, konsumpcja nie spada

  Rosną ceny kawy, na światowych giełdach jest ona najdroższa od 17 lat . Mimo to, jej konsumpcja nie maleje. Najwięcej kawy wypijają Skandynawowie - 4,3 filiżanki dziennie, przeciętny Polak - jedną filiżankę.

Filmy - Ceny kawy (8)

 • Cena kawy rozpuszczalnej będzie rosnąć

  Cena kawy arabica na światowych rynkach zmalała w ciągu miesiąca o 9 proc. Jednak jako konsumenci najbardziej odczujemy wzrost cen kawy rozpuszczalnej.
 • Kawa drożeje, jej cena jest najwyższa od początku roku

  Spodziewano się, że z powodu pandemii spadek popytu na kawę będzie tak duży jak na rynku ropy naftowej. Jest zupełnie inaczej, kawa jest najdroższa od początku roku. Kawa kosztuje już ponad 130 centów za funta. Jest to efekt wciąż spadających zapasów. Zapasy te są najniższe od dwóch dekad.
 • Kawa jest tegorocznym przebojem dla inwestorów

  Cena kawy nadal zaskakuje. Dwa ostatnie miesiące doprowadziły do bardzo ostrych wzrostów.
 • Kawa lepsza niż złoto

  Kawa stała się wyjątkowo atrakcyjna dla inwestorów. Wzrosty cen przebijają korzyści z inwestowania w złoto. Cena kawy kontynuuje bardzo silne wzrosty, to już ponad 120 centów za funta. To są wzrosty o ponad 30 proc. od lokalnego dołka. Sytuacja jest bardzo podobna do tej z 2016 r., a jest to związane z dwoma czynnikami. Bardzo spadają zapasy i zmieniło się nastawienie inwestorów spekulacyjnych.