ceny kawy

Artykuły - Ceny kawy (9)

 • Kawa zdrożała aż o 30 proc.

  Kawa zdrożała aż o 30 proc.

  Od połowy października cena kawy bardzo wzrosła na światowych rynkach. Do 120 centów za jednego funta.
 • Skąd się biorą w Polsce wysokie ceny taniej kawy?

  Skąd się biorą w Polsce wysokie ceny taniej kawy?

  Ceny kawy na świecie spadają od kilkunastu miesięcy i są już o połowę niższe niż siedem lat temu. Tymczasem Polacy płacą za kawę sklepach najwięcej w historii. W kawiarniach cena filiżanki kawy nawet stokrotnie przekracza wartość użytych do jej przygotowania ziaren - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Kawa zdrożeje, kakao też?

  Kawa zdrożeje, kakao też?

  Starbucks otworzy 3 tys. kawiarni w Chinach. Będzie to mieć wpływ na ceny kawy na całym świecie. To niejedyny surowiec, który wkrótce będzie prawdopodobnie drożeć.
 • Zapłacimy więcej za "małą czarną?

  Zapłacimy więcej za "małą czarną?

  Już w pierwszym kwartale 2017 r. możemy spodziewać się w Polsce wzrostu cen kawy w sklepach i wszystko wskazuje na to, że to nie ostatnia podwyżka w tym roku - do takich wniosków doszli autorzy raportu "Ile zapłacimy za kawę? Dynamika i perspektywy cen kawy" z Centrum im. Adama Smitha. Główną przyczyną tego zjawiska są zmiany klimatyczne w krajach, które są największymi eksporterami tego surowca.
 • COFFEE.US: Ceny kawy mogą zaskoczyć

  COFFEE.US: Ceny kawy mogą zaskoczyć

  Międzynarodowa Organizacja Kawy (MOK) potwierdziła swoje oczekiwania, że przeciągająca się susza w Brazylii będzie mieć nawet większy wpływ na wielkość zbiorów kawy Arabika w przyszłym roku niż ma ona wpływ na zbiory w obecnie kończącym się sezonie 2014.
 • Kawa coraz droższa, konsumpcja nie spada

  Kawa coraz droższa, konsumpcja nie spada

  Rosną ceny kawy, na światowych giełdach jest ona najdroższa od 17 lat . Mimo to, jej konsumpcja nie maleje. Najwięcej kawy wypijają Skandynawowie - 4,3 filiżanki dziennie, przeciętny Polak - jedną filiżankę.
 • Cena kawy na linii wsparcia

  W ostatnim czasie na rynek napłynęły sprzeczne informacje z regionów, gdzie występują najwięksi producenci kawy. Mimo, iż Kolumbia spadła z trzeciego na czwarte miejsce w rankingu Międzynarodowej Organizacji Kawy, to kolumbijscy producenci oczekują wzrostu produkcji w 2010 roku nawet o 54 proc. w relacji do roku poprzedniego. Natomiast wielkość produkcji kawy w Brazylii, największego producenta na świecie może spaść po nieoczekiwanie potężnych opadach deszczu, które nawiedziły ten kraj powodując wielkie szkody w plonach.
 • Kawa drożeje wobec strajku w Kolumbii

  Rozpoczęty wczoraj strajk kierowców ciężarówek w Kolumbii to przyczyna 5-proc. skoku cen kawy, które w ostatnich dniach cechowały się niewielką zmiennością.
 • Katrina podkręca ceny kawy

  Huragan "Katrina" ma wpływ nie tylko na paliwo, ale również na cenę kawy - Nowy Orlean jest głównym punktem przeładunkowym kawy, donosi "Spiegel".

Filmy - Ceny kawy (6)

 • Kawa jest tegorocznym przebojem dla inwestorów

  Cena kawy nadal zaskakuje. Dwa ostatnie miesiące doprowadziły do bardzo ostrych wzrostów.
 • Kawa lepsza niż złoto

  Kawa stała się wyjątkowo atrakcyjna dla inwestorów. Wzrosty cen przebijają korzyści z inwestowania w złoto. Cena kawy kontynuuje bardzo silne wzrosty, to już ponad 120 centów za funta. To są wzrosty o ponad 30 proc. od lokalnego dołka. Sytuacja jest bardzo podobna do tej z 2016 r., a jest to związane z dwoma czynnikami. Bardzo spadają zapasy i zmieniło się nastawienie inwestorów spekulacyjnych.
 • Dlaczego inwestorów interesuje picie kawy

  Kawa znów stała się atrakcyjna dla inwestorów. W Brazylii płoną lasy tropikalne, a tereny te być może przeznaczone zostaną na nowe plantacje. To wpłynie w przyszłości na jej ceny, ale w jeszcze w przyszłym sezonie mają one wzrosnąć.
 • Cena kawy rośnie, ale plantatorzy porzucają jej uprawę

  Cena kawy bardzo wzrosła w ostatnich tygodniach na giełdach towarowych. Z powodu obaw o przymrozki w Brazylii, które mogą spowodować straty produkcyjne w przyszłym sezonie.