ceny gazu

Artykuły - Ceny gazu (32)

 • Ile płaci się za prąd i gaz w Unii Europejskiej?

  Ile płaci się za prąd i gaz w Unii Europejskiej?

  Ceny energii elektrycznej w gospodarstwach domowych Unii Europejskiej w 2017 r. były najwyższe w Belgii, gdzie sięgały średnio 28 eurocentów za kilowatogodzinę, a najniższe w Bułgarii, gdzie wyniosły średnio 10 eurocentów. W Polsce było to ok. 15 eurocentów. W zdecydowanej większości krajów mieściły się w granicach od 10 do 20 eurocentów za kilowatogodzinę.
 • Rachunki za gaz w górę. PGNiG: Nie mieliśmy wyjścia

  Rachunki za gaz w górę. PGNiG: Nie mieliśmy wyjścia

  Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził 5,9-proc. wzrostu ceny dla klientów PGNiG Obrót Detaliczny. Uzasadnienie - surowce na świecie drożeją.
 • Wzrosną nasze rachunki za gaz

  Wzrosną nasze rachunki za gaz

  URE zatwierdził nową taryfę PGNiG Obrót Detaliczny, cena gazu wzrośnie o 5,9 proc. - podał URE.
 • Polska ma za wysokie ceny energii i gazu!

  Polska ma za wysokie ceny energii i gazu!

  Jak wynika z danych GUS, ceny prądu i gazu dla gospodarstw domowych w Polsce należą do najwyższych w UE - przy uwzględnieniu różnic w zarobkach (czyli tzw. parytetu siły nabywczej).
 • Rosną ceny i konsumpcja gazu w Polsce. Taka tendencja będzie się utrzymywać

  Rosną ceny i konsumpcja gazu w Polsce. Taka tendencja będzie się utrzymywać

  Mimo zbliżającego się sezonu letniego nic nie wskazuje na to, że ceny gazu ziemnego będą spadać - podkreśla Ireneusz Sawicki z gazowniczej spółki Handen. Na wzrost cen wpływa m.in. sytuacja na sąsiednich rynkach, zwłaszcza że ponad 70 proc. gazu w Polsce pochodzi z importu, do niedawna głównie z Rosji. Dzięki dywersyfikacji kierunków importowych sytuacja powoli się zmienia. Bez poluzowania regulacji prawnych, zwłaszcza przepisów ustawy o zapasach, może się to nie udać - podkreśla Sawicki.
 • Grupa Azoty zakończy w tym roku konsolidację

  Grupa Azoty zakończy w tym roku konsolidację

  Grupa Azoty miała w ubiegłym roku 9,6 mld zl przychodów, czyli więcej ponad 7 proc. niż w roku poprzednim, a jej zysk netto wyniósł 550 mln zł i był o ponad 40 proc. wyższy. Prezes grupy Wojciech Wardacki zapowiada na ten rok zakończenie konsolidacji i wykonanie planu inwestycyjnego.
 • PGNiG chce pomóc zamienić kopciuchy na piece gazowe

  PGNiG chce pomóc zamienić kopciuchy na piece gazowe

  PGNiG rusza z programem dopłat dla osób, które zdecydują się na wymianę kopciucha na piec gazowy. Będzie mogło z niego skorzystać 11 tys. gospodarstw domowych. Dofinansowanie może wynieść nawet 3 tys. zł.
 • KE szykuje ostateczną ugodę z Gazpromem

  KE szykuje ostateczną ugodę z Gazpromem

  Komisja Europejska przygotowuje decyzję, która ostatecznie zatwierdzi ugodę z Gazpromem w sprawie o nadużywanie przez niego pozycji w Europie Środkowej i Wschodniej - podało PAP źródło z tej instytucji. To dobre informacje dla rosyjskiego monopolisty.
 • Ceny gazu mogą rosnąć z powodu inwestycji

  Ceny gazu mogą rosnąć z powodu inwestycji

  W ostatnich latach wzrasta zużycie gazu na świecie i w Polsce - to wynik większego wydobycia, walki z zanieczyszczeniem środowiska i atrakcyjnych cen. Jednak w Polsce ceny te mogą rosnąć, w związku z inwestycjami infrastrukturalnymi - przewiduje Hermes Energy Group.
 • Prezes URE zatwierdził nową taryfę w zakresie dystrybucji paliw gazowych Polskiej Spółki Gazownictwa

  Prezes URE zatwierdził nową taryfę w zakresie dystrybucji paliw gazowych Polskiej Spółki Gazownictwa

  Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził nową Taryfę Nr 6 w zakresie dystrybucji paliw gazowych i usług regazyfikacji skroplonego gazu ziemnego Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o. - poinformowało PGNiG w czwartkowym komunikacie.

Filmy - Ceny gazu (13)

 • Gaz będzie tańszy? Gazownicy inwestują 400 mln zł, żebyśmy płacili mniej

  PGNiG, Gaz-System i NCBR uruchamiają program INGA, czyli Innowacyjne Gazownictwo. Cel? Szukanie innowacyjnych rozwiązań, które zwiększą efektywność sektora gazowego i tym samym sprawią, że będziemy płacić mniej za gaz. Ale korzyści ma być więcej, m.in. zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego Polski. W sumie PGNiG będzie szukać innowacji w ośmiu obszarach.
 • Dostawcą gazu do gospodarstw domowych stanie się oddzielna spółka PGNiG

  Gdyby PGNiG musiało realizować zapisy ustawy, tzw. obliga gazowego, to musieliby wysłać ok. 6 mln umów do odbiorców gazu – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Andrzej Czerwiński, poseł PO i jeden ze współautorów projektu. – Dlatego postulujemy o przekazanie pełnomocnictwa i powołanie spółki obrotu detalicznego, która przejmie zobowiązania PGNiG. Dzięki temu obligo gazowe zostanie zrealizowane – dodaje.
 • W grudniu decyzja ws. cen gazu i prądu

  Nie zakładam złych informacji ani dla odbiorców gazu, ani odbiorców prądu. Nie będzie dotkliwie drożej – zapowiada prezes Urzędu Regulacji Energetyki Marek Woszczyk. Postępowania w sprawie taryf gazowych i energii elektrycznej są już finalizowane. Prezes URE liczy na to, że ostateczna decyzja zapadnie jeszcze przed 17 grudnia, czyli ostatecznym terminem, jaki ma Urząd, by nowe stawki zaczęły obowiązywać od nowego roku.
 • Uwalnianie rynku gazu na początku podbije jego ceny

  Liberalizacja rynku gazu w pierwszej fazie przyniesie wzrost cen dla odbiorców końcowych – uważa Artur Tomaszewski, prezes DnB Nord. Marże na surowiec muszą wzrosnąć, by pojawili się nowi gracze. Dziś dominujący podmiot na rynku PGNiG odnotowuje straty z powodu zbyt niskich cen gazu, a to odstrasza potencjalnych inwestorów.