ceny energii

Artykuły - Ceny energii (343)

Filmy - Ceny energii (23)

 • Kto najbardziej obawia się wzrostu cen energii i inwestuje w fotowoltaikę?

  Zainteresowanie fotowoltaiką związane jest z coraz większymi obawami jakie będą szybko rosnące opłaty za energię elektryczną począwszy od 2020 r. Program „Mój Prąd” został stworzony, by wesprzeć inwestycje w fotowoltaikę 200 tys. prosumentów. Najwięcej wniosków wpłynęło z woj. mazowieckiego (2 601) i śląskiego (2 431), a najmniej z lubuskiego (412). Drugi nabór wniosków o dofinansowanie instalacji ruszy 13 stycznia 2020 r.
 • Gdzie rząd znajdzie 2 mld zł, aby zablokować wzrost cen energii?

  Czy ceny energii elektrycznej dla osób indywidualnych nie wzrosną? Zapowiedział to wprawdzie wicepremier Jacek Sasin. Jednak rząd ma na to tylko tygodni, a koszty dla budżetu państwa będą bardzo wysokie.
 • Kiedy wzrosną rachunki za energię elektryczną?

  Sztuczne utrzymywanie niskich cen energii kosztowało budżet państwa 4 mld zł. Nie wiadomo czy zostanie podtrzymane w 2020 r. Za zaniżone rachunki zapłacą podatnicy, czyli wszyscy.W założeniu ustawa o cenach energii miała redukować ceny na rachunkach dla gospodarstw domowych i tylko przez rok. W 2020 r. powinniśmy wprowadzić uwolnienie cen energii elektrycznej, które będzie bolesne, oznaczałoby wzrost cen o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt procent, ale byłoby urealnieniem sytuacji. - Ceny energii powinny w Polsce rosnąć, bo jesteśmy uzależnieni od węgla – mówi w rozmowie z MarketNews24 Wojciech Jakóbik, red.nacz. BiznesAlert.pl. - Ten trend zmieni dopiero transformacja energetyczna. Za kilka lat energia okaże się tańsza.
 • W przyszłym roku wrócą podwyżki cen energii. Będą bardzo wysokie.

  90 procent odbiorców końcowych nie płaci ceny za energię wyższej niż w 2018 r. W Sejmie zakończyła się burzliwa dyskusja na temat nowelizacji ustawy o cenach energii.