ceny benzyny

Artykuły - Ceny benzyny (207)

 • Benzyna na stacjach najtańsza od ponad dekady

  Benzyna na stacjach najtańsza od ponad dekady

  Kierowcy kolejny tydzień z rzędu mogli cieszyć się z niższych cen paliw na stacjach. W dalszej obniżce kosztów tankowania nie przeszkodził nawet wzrost cen na rynku hurtowym, bo w walce o klienta właściciele stacji zrezygnowali z części marży.
 • Rekordowo tania majówka na stacjach

  Rekordowo tania majówka na stacjach

  Koszty tankowania z tygodnia na tydzień są coraz niższe i kierowcy na dobre przyzwyczaili się już do cen benzyny i oleju poniżej 4 złotych. Ciągle nie warto jednak tankować do pełna, bo według prognoz e-petrol.pl to jeszcze nie koniec obniżek i na początku maja paliwa będą jeszcze tańsze.
 • Drastyczny spadek cen na stacjach paliw dopiero przed nami

  Drastyczny spadek cen na stacjach paliw dopiero przed nami

  Cena ropy spadła do 25 USD za baryłkę, a wkrótce może być o połowę niższa. Na stacjach paliw benzyna może kosztować 4 zł.
 • Cena benzyny może spaść nawet do 4 zł

  Cena benzyny może spaść nawet do 4 zł

  Orlen postanowił radykalnie obniżyć ceny na stacjach paliw. Możliwe, że zobaczymy ceny, jakie ostatnio widzieliśmy w 2014 r. Jednak przede wszystkim będzie to efekt wielkiej przeceny ropy na rynkach światowych.
 • Koniec obniżek na polskich stacjach?

  Koniec obniżek na polskich stacjach?

  Na przestrzeni ostatniego tygodnia mieliśmy do czynienia ze zmianami cen w polskich rafineriach, które można tłumaczyć pogłoskami o opanowaniu epidemii koronawirusa i drożejącym dolarem amerykańskim wobec naszej rodzimej waluty. Krajowi producenci paliw - PKN Orlen oraz Grupa Lotos pięciokrotnie zmieniali cenniki paliw w hurcie.
 • Wirus zaważy na cenowym wykresie

  Wirus zaważy na cenowym wykresie

  W ostatnich dniach w cenach na międzynarodowym rynku ropy widzieliśmy lawinowe spadki związane z chińską epidemią koronawirusa. Dla polskich kierowców może to wskazywać także na szansę pewnych obniżek.
 • Ceny benzyny na stacjach powinny spaść poniżej 5 zł

  Ceny benzyny na stacjach powinny spaść poniżej 5 zł

  ​Obawy, że cena ropy będzie bardzo wysoka, nie trwały długo. Na stacjach paliw wkrótce benzyna powinna kosztować zdecydowanie poniżej 5 zł.
 • Iran już nie straszy...

  Iran już nie straszy...

  W tym tygodniu emocje związane z sytuacją w Iranie stygną, czego dowodem może być odwrót od wysokich cen surowca i paliw gotowych na giełdach. Z tego powodu również polscy kierowcy mogą chwilowo odsapnąć - widmo drastycznych podwyżek związanych z napięciem w Zatoce Perskiej na razie się oddala.
 • Kolejny tydzień stagnacji na rynku paliw

  Kolejny tydzień stagnacji na rynku paliw

  Niemal od miesiąca polskie ceny detaliczne są niezmienne, zarówno w przypadku benzyn, jak i oleju napędowego. Dzieje się to nawet pomimo stosunkowo małych marż na paliwie dieslowskim.
 • Przecena na polskim rynku paliw

  Przecena na polskim rynku paliw

  Na polskim rynku hurtowym obserwujemy dalszy ciąg jesiennej przeceny, koszty zakupu benzyn i olejów są niższe niż jesienią 2018 r., ale wahają się w podobnych zakresach, jak miało to miejsce w ubiegłym roku o tej porze.

Filmy - Ceny benzyny (8)

 • Cena benzyny może spaść nawet do 4 zł

  Orlen postanowił radykalnie obniżyć ceny na stacjach paliw. Możliwe, że zobaczymy ceny, jakie ostatnio widzieliśmy w 2014 r. Jednak przede wszystkim będzie to efekt wielkiej przeceny ropy na rynkach światowych.
 • Ceny benzyny na stacjach powinny spaść poniżej 5 zł

  Obawy, że cena ropy będzie bardzo wysoka nie trwały długo. Na stacjach paliw wkrótce benzyna powinna kosztować zdecydowanie poniżej 5 zł. - Uspokojenie sytuacji na Bliskim Wschodzie doprowadziło do sporych wyprzedaży na rynku ropy naftowej – mówi w rozmowie z MarketNews24 Michał Stajniak, ekspert XTB. – Co ważne, znajdujemy się już poniżej cen z dnia, gdy OPEC zdecydował się na dodatkowe cięcia w wydobyciu.
 • Benzyna droga co najmniej do wakacji

  Przeciętna cena benzyny bezołowiowej Pb-95 pod koniec maja to 5,27 zł/l. Tak drogiej benzyny nie widzieliśmy od niemal pięciu lat. Gdy zaczną się wakacje benzyna nie będzie tańsza.
 • Przed nami duże wahania cen benzyny

  Przed nami ponad miesiąc niepewności o to, jakie będą ceny benzyny na polskich stacjach paliw. Jednak okres wakacyjny może być przyjemniejszy dla kierowców.