ceny benzyny

Artykuły - Ceny benzyny (112)

 • Przed nami duże wahania cen benzyny

  Przed nami duże wahania cen benzyny

  Przed nami ponad miesiąc niepewności o to, jakie będą ceny benzyny na polskich stacjach paliw. Jednak okres wakacyjny może być przyjemniejszy dla kierowców.
 • Benzyna w Polsce najtańsza w Unii? Nie do końca. Oto światowy ranking cen paliw

  Benzyna w Polsce najtańsza w Unii? Nie do końca. Oto światowy ranking cen paliw

  Ceny na stacjach paliw w Polsce należą do jednych z najniższych w Unii Europejskiej. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę siłę nabywczą kierowców w poszczególnych państwach okazuje się, że nad Wisłą wcale tanio nie jest. Polsce daleko do liderów pod względem przystępności cen benzyny. Marnym pocieszeniem jest to, że gdzie indziej jest jeszcze drożej, a obywatele mogą sobie pozwolić na mniej.
 • Po jesiennych spadkach cen ropy paliwa na stacjach potaniały. Jednak w tym roku można się spodziewać nawet 6 zł za litr

  Po jesiennych spadkach cen ropy paliwa na stacjach potaniały. Jednak w tym roku można się spodziewać nawet 6 zł za litr

  Paliwa, które w grudniu potaniały, w 2019 roku znów będą droższe - uważa dr Rafał Parvi, wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu. Powodem są zarówno globalne działania OPEC, próbującego ratować marże poprzez ograniczenie wydobycia, jak i lokalne czynniki, takie jak wejście w życie opłaty emisyjnej. W efekcie ceny na stacjach mogą powrócić w okolice 6 zł za 1 litr benzyny.
 • Analiza cen paliw: Tankujemy drożej niż rok temu. Branża: Wzrosty były większe niż zakładaliśmy

  Analiza cen paliw: Tankujemy drożej niż rok temu. Branża: Wzrosty były większe niż zakładaliśmy

  Według Polskiej Izby Paliw Płynnych, w ostatnim roku ceny paliw na stacjach wzrosły o kilkadziesiąt groszy na litrze. Najbardziej poszły w górę LPG i olej napędowy, który dodatkowo stał się droższy od benzyny 95-oktanowej.
 • Paliwo przed Bożym Narodzeniem będzie tańsze? Eksperci: Scenariusze są dość optymistyczne

  Paliwo przed Bożym Narodzeniem będzie tańsze? Eksperci: Scenariusze są dość optymistyczne

  Prognozy dotyczące cen paliw na stacjach są optymistyczne. Wprawdzie od niedawna obowiązują sankcje nałożone przez Stany Zjednoczone na Iran, ale na rynku światowym potaniała ropa naftowa.
 • Ceny paliw wystrzelą. Diesel będzie droższy od benzyny

  Ceny paliw wystrzelą. Diesel będzie droższy od benzyny

  Cena baryłki ropy naftowej przekroczyła 85 dol. Zmartwieniem kierowców są jednak nie tylko rosnące koszty surowca, ale również siła amerykańskiej waluty. Można się spodziewać, że w ciągu kilku najbliższych dni cena oleju napędowego wzrośnie o 15-20 gr za litr i osiągnie poziomy niespotykane od 4 lat - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • KRD: Ponad 70 proc. Polaków uważa, że koszty życia w Polsce są wysokie lub bardzo wysokie

  KRD: Ponad 70 proc. Polaków uważa, że koszty życia w Polsce są wysokie lub bardzo wysokie

  Według badań wykonanych przez Kantar Millward Brown na potrzeby raportu "Portfel statystycznego Polaka", co miesiąc statystyczne gospodarstwo domowe ma do zapłaty zobowiązania na kwotę 1572 zł, podczas gdy trzy lata temu było to 976 zł. Według deklaracji, kwoty comiesięcznych rachunków, w porównaniu do badania z 2015 roku, wzrosły zatem o 61 proc.
 • Kto dostanie dodatkowe pieniądze z podwyższonej ceny benzyny?

  Podatek paliwowy obowiązywać będzie od stycznia. Kierowcy mają płacić więcej, ale zmieniają się wersje, kto dostanie więcej pieniędzy i na jaki cel.
 • Ile będziemy płacić za benzynę podróżując podczas wakacji?

  Ile będziemy płacić za benzynę podróżując podczas wakacji?

  Maj wystraszył polskich kierowców. Ceny na stacjach przekroczyły 5 zł. Ile będziemy płacić podczas wakacyjnych podróży, w Polsce i w krajach UE?
 • Skąd te 5 zł na stacji benzynowej?

  Skąd te 5 zł na stacji benzynowej?

  Za litr najpopularniejszej benzyny czy oleju napędowego płacimy na stacjach już ponad 5 zł. Oznacza to, że w ciągu niespełna dwóch miesięcy ceny wzrosły odpowiednio o 7-10 proc. i 8-11 proc. Nie powinno to jednak być szczególnym zaskoczeniem dla kierowców, bo o spodziewanym wzroście cen w tym roku analitycy mówili już pod koniec ubiegłego. W grudniu eksperci serwisu e-petrol.pl przewidywali, że pierwsza połowa 2018 roku upłynie pod znakiem rosnących cen przy dystrybutorach, a "oddech" może przynieść dopiero drugie półrocze.

Filmy - Ceny benzyny (5)

 • Przed nami duże wahania cen benzyny

  Przed nami ponad miesiąc niepewności o to, jakie będą ceny benzyny na polskich stacjach paliw. Jednak okres wakacyjny może być przyjemniejszy dla kierowców.
 • Zapłacimy 6 złotych za benzynę?

  Z długoterminowego dna z 2016 roku na poziomie 26 dolarów za baryłkę kurs ropy dotarł w czerwcu do szczytu na poziomie 51.6 USD, potem mieliśmy kilkumiesięczną korektę. Obecnie znajdujemy się w kolejnej fali wzrostowej, która może w ciągu kilku miesięcy dotrzeć do pułapu 70 dolarów za baryłkę – ocenia Sławomir Dębowski, główny analityk portalu Globtrex.com. - Wydaje się, że w krótkim terminie możemy mieć przecenę na ropie. Możemy zejść do poziomów np. 50 dolarów za baryłkę. Natomiast wydaje się, że to będzie tylko lokalna korekta. W dłuższej perspektywie można spodziewać się, że kurs będzie rósł – mówi newsrm.tv Sławomir Dębowski.
 • Dla kierowców w tym roku majówka będzie tańsza niż przed rokiem

  Ostatni tydzień przyniósł wzrosty cen benzyn – średnio o 5 groszy na litrze, na co wpływ miały podwyżki cen na rynku hurtowym. Podrożał również autogaz, choć w niewielkim stopniu. W najbliższych dniach wzrosty mogą być kontynuowane, ale kierowcy nie muszą się obawiać gwałtownych podwyżek. To oznacza, że wyjeżdżający autem na weekend majowy w tym roku zapłacą za tankowanie mniej niż przed rokiem. Możliwe, że ceny będą najniższe od siedmiu lat. – Przed nami okres wzmożonych wyjazdów, będziemy planować majowy wypoczynek. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja będzie się utrzymywała , co będzie korzyścią dla kierowców. Nie musimy się obawiać gwałtownych wzrostów cen zarówno benzyn, oleju napędowego, jak i autogazu – mówi Urszula Cieślak, analityk rynku paliw z BM Reflex. Jak wynika z raportu BM Reflex, za nami tydzień umacniana cen benzyny. Za litr bezołowiowej 95 15 kwietnia kierowcy płacili średnio 4,20 zł, a za litr 98 – 4,49 zł. Wzrost cen o 5 groszy na litrze to efekt podwyżek cen w hurcie. Autogaz podrożał w ubiegłym tygodniu o 1 grosz (do 1,63 zł) i w tym tygodniu też możliwe są delikatne wzrosty. Stabilna sytuacja miała miejsce na rynku oleju napędowego – ceny delikatnie spadły (do 3,87 zł), choć w tym tygodniu tendencja może się odwrócić.
 • Ropa może dalej drożeć. Rebelianci blisko zajęcia stolicy Iraku

  Ceny na stacjach benzynowych w Polsce są najwyższe od ponad pół roku. To efekt zaostrzających się walk w Iraku, gdzie radykalni bojownicy zajmują kolejne miasta na północy kraju. Rządowe wojska wciąż nie są w stanie zahamować ich ofensywy, choć eksport ropy naftowej nie jest jeszcze zagrożony. Surowiec jednak mocno podrożał, a złoty nie umacnia się do dolara, co powoduje, że na początku wakacji mamy wysokie ceny na stacjach. Komentuje Maciej Jędrzejak, dyrektor zarządzający Saxo Bank Polska.