ceny benzyny

Artykuły - Ceny benzyny (217)

 • USA: Rekordowe ceny benzyny w szczytowym okresie weekendowych podróży

  USA: Rekordowe ceny benzyny w szczytowym okresie weekendowych podróży

  Po raz pierwszy od 7 lat cena za galon benzyny w USA przekroczyła trzy dolary. Media alarmują, że gdzieniegdzie mogą wystąpić braki paliwa. Tymczasem w kraju zaczął się długi weekend związany z poniedziałkowym Dniem Pamięci. W podróż wyruszy 34 mln Amerykanów.
 • Na świecie tanieje ropa. A w Polsce drożejące paliwa podbijają inflację

  Na świecie tanieje ropa. A w Polsce drożejące paliwa podbijają inflację

  W ostatnich tygodniach na rynkach światowych spadła cena ropy naftowej. Jej ponowny wzrost jest mało prawdopodobny w sytuacji, gdy najwięksi producenci surowca podjęli decyzję o zwiększeniu jego dostaw. W Polsce na stacjach benzynowych ceny nie przestały rosnąć. Paliwa przyczyniają się do ogólnego wzrostu cen. W marcu inflacja podskoczyła do 3,2 proc., a same tylko paliwa zdrożały o 7,6 proc.
 • Tempo podwyżek na stacjach najwyższe od lat

  Tempo podwyżek na stacjach najwyższe od lat

  Z tygodnia na tydzień wizyta na stacji paliw jest coraz bardziej bolesnym doświadczeniem dla kierowców, bo koszty tankowania rosną w szybkim tempie. W ostatnich dniach podwyżki jeszcze przyspieszyły i za litr 95-oktanowej benzyny i oleju napędowego płacimy w Polsce już ponad 5 złotych.
 • Krajowe ceny paliw idą w górę

  Krajowe ceny paliw idą w górę

  W tym tygodniu nastąpiło zrównanie cen benzyny i oleju napędowego na polskich stacjach - takie zmiany niejednokrotnie widzieliśmy już w poprzednich latach. Oba te paliwa w najbliższym czasie będą zapewne równomiernie drożeć.
 • Ropa będzie znów drożeć, na stacjach zobaczymy ceny 6 zł za litr

  Ropa będzie znów drożeć, na stacjach zobaczymy ceny 6 zł za litr

  Zmienność cen ropy nie jest ostatnio duża. Jej cena utrzymuje się jednak na wysokich poziomach. I będzie zwyżkować. Ponieważ dolar się wzmacnia wobec złotego, na stacjach paliw zobaczymy ceny 6 zł/l benzyny Pb95.
 • Ceny paliw. Kolejne podwyżki na horyzoncie

  Ceny paliw. Kolejne podwyżki na horyzoncie

  Początek roku na rynku paliw w Polsce nie przyniósł dużych zmian. Ceny 95-oktanowej benzyny i oleju napędowego utrzymały się na poziomach z końca grudnia, a o grosz potaniał autogaz. Dla kierowców nie mamy jednak dobrych wiadomości, bo to tylko chwilowa przerwa od podwyżek, które w najbliższych dniach znowu zagoszczą na stacjach paliw w Polsce.
 • Kierowcy powinni przygotować się na większe wydatki na stacjach

  Kierowcy powinni przygotować się na większe wydatki na stacjach

  Trzeci tydzień listopada przyniósł kolejne, ale niewielkie zmiany cen na krajowych stacjach paliw. Benzyna bezołowiowa 95 podrożała o 2 grosze na litrze, a diesel tylko o grosz, możliwe jednak, że niedawne zmiany cen paliw w rafineriach przełożą się na podwyżki cen na stacjach tankowania.
 • Benzyna będzie tanieć

  Benzyna będzie tanieć

  W mijającym tygodniu zmienność detalicznych cen paliw była niewielka, ale już w najbliższych dniach kierowcy na stacjach powinni zobaczyć obniżki, które szczególnie odczuwalne będą w przypadku benzyny.
 • Mała szansa na zmianę cen

  Mała szansa na zmianę cen

  Wprawdzie do niedawna zanosiło się na możliwość obniżenia się średnich cen na polskich stacjach, to jednak ostatnie zmiany zwyżkowe na rynku globalnym każą raczej sądzić, że ceny pozostaną na dotychczasowych poziomach.
 • Szansa na spadki cen coraz bardziej realna

  Szansa na spadki cen coraz bardziej realna

  Przyglądając się obniżkom cen paliw w rafineriach od początku września można było oczekiwać także spadków cen na stacjach, te jednak nie nastąpiły. Trend spadkowy wydaje się jednak mieć charakter trwały, a to oznacza, że w najbliższym czasie kierowcy mogą spodziewać się w końcu upragnionej korekty cen paliw na stacjach.

Filmy - Ceny benzyny (8)

 • Cena benzyny może spaść nawet do 4 zł

  Orlen postanowił radykalnie obniżyć ceny na stacjach paliw. Możliwe, że zobaczymy ceny, jakie ostatnio widzieliśmy w 2014 r. Jednak przede wszystkim będzie to efekt wielkiej przeceny ropy na rynkach światowych.
 • Ceny benzyny na stacjach powinny spaść poniżej 5 zł

  Obawy, że cena ropy będzie bardzo wysoka nie trwały długo. Na stacjach paliw wkrótce benzyna powinna kosztować zdecydowanie poniżej 5 zł. - Uspokojenie sytuacji na Bliskim Wschodzie doprowadziło do sporych wyprzedaży na rynku ropy naftowej – mówi w rozmowie z MarketNews24 Michał Stajniak, ekspert XTB. – Co ważne, znajdujemy się już poniżej cen z dnia, gdy OPEC zdecydował się na dodatkowe cięcia w wydobyciu.
 • Benzyna droga co najmniej do wakacji

  Przeciętna cena benzyny bezołowiowej Pb-95 pod koniec maja to 5,27 zł/l. Tak drogiej benzyny nie widzieliśmy od niemal pięciu lat. Gdy zaczną się wakacje benzyna nie będzie tańsza.
 • Przed nami duże wahania cen benzyny

  Przed nami ponad miesiąc niepewności o to, jakie będą ceny benzyny na polskich stacjach paliw. Jednak okres wakacyjny może być przyjemniejszy dla kierowców.