Centrum Zdrowia Dziecka

Artykuły - Centrum Zdrowia Dziecka (57)

 • Pierwszy taki zabieg w Centrum Zdrowia Dziecka

  Pierwszy taki zabieg w Centrum Zdrowia Dziecka

  Zespół z Pracowni Interwencji Sercowo-Naczyniowych Instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie po raz pierwszy zaprezentował zabiegi z wykorzystaniem przezwątrobowego dojścia naczyniowego u dwóch pacjentów ze złożonymi wrodzonymi wadami serca.
 • Paweł Kukiz: Pielęgniarki mają rację

  Szkoda, że wcześniejsze obietnice złożone pielęgniarkom nie zostały spełnione. Ale bardzo dobrze, że jest kompromis, kompromis to podstawa - mówił o porozumieniu w Centrum Zdrowia Dziecka Paweł Kukiz.
 • W Sejmie o kryzysie w Centrum Zdrowia Dziecka. Cytaty

  W Sejmie o kryzysie w Centrum Zdrowia Dziecka. Cytaty

  W środę w Sejmie odbyła się debata na temat sytuacji w Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie od ponad dwóch tygodni strajkują pielęgniarki. Co mówili w Sejmie politycy?
 • Dyrektor CZD: Pielęgniarki zmieniły zdanie

  Dyrektor CZD: Pielęgniarki zmieniły zdanie

  Strajkujące pielęgniarki przedstawiły we wtorek nowe propozycje; kolejna tura rozmów rozpocznie się w środę w południe - poinformowała dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka Małgorzata Syczewska. W środę w Sejmie rząd ma przedstawić informację o sytuacji w szpitalu.
 • Ile zarabiają pielęgniarki? "Od 20 lat walczymy i odbijamy się od ściany"

  Ile zarabiają pielęgniarki? "Od 20 lat walczymy i odbijamy się od ściany"

  ​- W niczyim interesie nie leży, aby strajk w Centrum Zdrowia Dziecka trwał długo. Jeżeli będzie dobra wola dyrekcji, to ten strajk się skończy - mówi w rozmowie z Interią Agata Sebik, pielęgniarka wspierająca siostry z CZD. Nasza rozmówczyni opowiada również o tym, ile rzeczywiście zarabiają pielęgniarki oraz z jakimi problemami borykają się w codziennej pracy.
 • Strajk pielęgniarek trwa już 13 dni

  Strajk pielęgniarek trwa już 13 dni

  Niedziela jest 13. dniem strajku pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka; w południe mają zostać wznowione rozmowy pomiędzy dyrekcją szpitala a protestującymi. Również w południe zaplanowano przed szpitalem pikietę pod hasłem "Solidarni z dziećmi z CZD".
 • Nie ma porozumienia w Centrum Zdrowia Dziecka

  Nie ma porozumienia w Centrum Zdrowia Dziecka

  Spotkanie strajkujących pielęgniarek z dyrekcją Centrum Zdrowia Dziecka skończyło się bez osiągnięcia porozumienia. Pielęgniarki rozważają zaostrzenie akcji protestacyjnej.
 • ​Beata Szydło zabrała głos w sprawie kryzysu w CZD

  ​Beata Szydło zabrała głos w sprawie kryzysu w CZD

  Będziemy prowadzili dialog, w celu zachęcania, by porozumienie w CZD zostało podpisane - powiedziała po spotkaniu z ministrem zdrowia premier Beata Szydło. Spotkanie miało związek z prowadzonym od tygodnia strajkiem pielęgniarek z Centrum Zdrowia Dziecka. Minister Radziwiłł uczestniczył też w posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia, gdzie wskazał na wzrastające w ostatnich latach zadłużenie placówki. W jego ocenie sytuacja CZD jest "dramatyczna".
 • Konstanty Radziwiłł: Jestem zdruzgotany tym, co dzieje się w Centrum Zdrowia Dziecka

  Konstanty Radziwiłł: Jestem zdruzgotany tym, co dzieje się w Centrum Zdrowia Dziecka

  - Jestem zdruzgotany tym, co się tam dzieje - powiedział o strajku w Centrum Zdrowia Dziecka minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. - Ważne, żeby tym dzieciom się nic nie stało. Zapewniam, że w tym momencie na pewno tak jest. Każdemu dziecku zostanie zapewnione bezpieczeństwo w tym czy innym szpitalu - powiedział minister.
 • Konstanty Radziwiłł: Pielęgniarkom chodzi o kasę

  Konstanty Radziwiłł: Pielęgniarkom chodzi o kasę

  - W tym strajku chodzi przede wszystkim o kasę i proszę, żebyśmy nie rozwadniali tego. Pielęgniarki zarabiają w Centrum Zdrowia Dziecka średnio 4940 złotych; niektóre zarabiają powyżej 9 tysięcy, a takich, które zarabiają mniej niż 3 tysiące, jest tylko 6 procent i to są te najmłodsze - powiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Jego zdaniem, zarząd placówki nie może przystać na żądania strajkujących.

Filmy - Centrum Zdrowia Dziecka (10)

 • WOŚP gra dla Centrum Zdrowia Dziecka

  Na co przeznaczane są pieniądze ze zbiórki na rzecz WOŚP? Między innymi na zakup sprzętu dla Centrum Zdrowia Dziecka. O urządzeniach, które ratują wzrok wcześniakom i współpracy z Orkiestrą opowiada lek. med. Krzysztof Cieślik z Kliniki Okulistyki CZD.
 • Sprzęt dla Centrum Zdrowia Dziecka

  Dzięki hojności darczyńców, Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy mogła zakupić dla Centrum Zdrowia Dziecka najnowocześniejszy sprzęt medyczny.
 • Ich serca biją dzięki WOŚP

  Szymek żyje dzięki sztucznej komorze serca. Kuba jest ze swoimi bliskimi dzięki temu, że wszczepiono mu sztuczną komorę serca. Mateusz jest pierwszym dzieckiem, u którego w Centrum Zdrowia Dziecka została wszczepiona sztuczna lewa komora serca, która pompuje i wpompowuje krew do tętnic chłopca. To ten cud medycyny sprawia, że dziś Mateusz jest najdłużej żyjącym dzieckiem w Europie oczekującym na przeszczep serca. - Gdyby nie Orkiestra, wielu istnień ludzkich nie udałoby się uratować - mówi mama Kuby. - To jest bardzo wielki gest od ludzi. Takich historii jest więcej... Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od początku swojej działalności aktywnie wspiera polską kardiochirurgię dziecięcą poprzez zakup nowoczesnego sprzętu medycznego. Lista sprzętu zakupionego przez Fundację WOŚP dla klinik kardiochirurgicznych jest bardzo długa. Wykaz urządzeń o łącznej wartości ponad 20 milionów USD obejmuje zarówno urządzenia podstawowe - jak kardiomonitory, inkubatory, pompy strzykawkowe, defibrylatory, respiratory, CPAP-y, EKG, pulsoksymetry, narzędzia chirurgiczne, czy ssaki - po po znacznie bardziej skomplikowane i specjalistyczne urządzenia, takie jak płucoserca, a także sztuczne komory serca. KLIKNIJ TUTAJ I WESPRZYJ WOŚP RAZEM Z INTERIĄ! Wejdź i na żywo dziel się wrażeniami z finału WOŚP w twoim mieście!
 • Arłukowicz: Proponujemy dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne

  Pieniędzy zawsze jest za mało, ale za te pieniądze, które już są w NFZ, służba zdrowia w Polsce mogłaby funkcjonować dużo efektywniej - mówił Bartosz Arłukowicz w Kontrwywiadzie RMF FM. - Po zakończeniu roku kontraktowego zaproponujemy dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne. Wykupienie dodatkowego ubezpieczenia da pacjentowi większy komfort otrzymywania procedur medycznych - zapowiedział minister zdrowia.