centrum uwagi

Artykuły - Centrum uwagi (843)

 • Publikacja stress testów i scenariuszy Brexit'u w centrum uwagi

  Rozwój sytuacji w Wielkiej Brytanii pozostaje w centrum zainteresowania.
 • Breit i italix w centrum uwagi

  Tematy na Starym Kontynencie są niezmiennie dwa: brexit i Włochy (choć jeszcze nie italexit). Niepewne są losy weekendowego szczytu, na którym podpisane ma zostać porozumienie rozwodowe z Wielką Brytanią.
 • Banki w centrum uwagi

  Po silnej wyprzedaży banków do jakiej doszło podczas piątkowej sesji na GPW poniedziałkowy handel przyniósł huśtawkę nastrojów. Rosnące parkiety europejskie wprowadziły na początku handlu więcej spokoju w poczynania inwestorów w Warszawie. Powracający niepokój mógł być efektem dalszej przeceny akcji i obligacji Getin Noble Banku (-14%), którego akcjonariuszy nie uspokoiły jak się okazuje efekty nocnych obrad Komitetu Stabilności Finansowej, po których NBP zadeklarował wsparcie dla banków L. Czarneckiego.
 • Budżet UE: Włochy w centrum uwagi

  Budżet UE: Włochy w centrum uwagi

  Rządząca we Włoszech koalicja prawdopodobnie nie zmieni propozycji w sprawie przyszłorocznego budżetu, czego oczekuje Komisja Europejska - pisze AFP we wtorek. Dziś upływa termin, w którym Rzym ma przedstawić zmodyfikowany plan budżetowy na 2019 r.
 • Dzisiejsze posiedzenie Fed nie będzie przełomowe

  W centrum uwagi inwestorów pozostaje dzisiejsza decyzja FOMC odnośnie stóp procentowych. Konsensus rynkowy zakłada utrzymanie zakresu przedziału głównej stopy procentowej na poziomie 2,00-2,25 proc. Prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych o 25pb na listopadowym posiedzeniu na bazie kontraktów Fed Fund futures wynosi tylko nieco ponad 7%.
 • Europa w centrum uwagi

  Poniedziałek przyniósł kolejne rewelacje na europejskiej scenie politycznej i po raz kolejny nie były to dobre informacje dla rynków. Po przegranych lokalnych wyborach kanclerz Merkel zapowiedziała rezygnację z szefowania partii. Dziś jednak uwaga choć na chwilę może przesunąć się w kierunku danych ekonomicznych.
 • Indeksy na Wall Street odrabiały straty po ostrej przecenie

  Główne indeksy giełd w USA odrabiały w czwartek część najmocniejszych od 2011 r. spadków ze środy. Analitycy zwracają uwagę, że na rynku w dalszym ciągu jest jednak nerwowo, chociaż część z nich zaczyna mówić o okazji do zakupów. W centrum uwagi pozostają wyniki kwartalne amerykańskich spółek.
 • Wybory bez wpływu na PLN; Brexit i włoski budżet w centrum uwagi

  Początek nowego tygodnia handlu na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian zarówno na PLN jak i na wycenie eurodolara.
 • Złoty w ramach szerszej konsolidacji, dane z amerykańskiego rynku pracy w centrum uwagi

  Piątkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego, gdzie widoczne jest wyhamowanie ostatniego lekkiego impulsu deprecjacyjnego. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3056 PLN za euro, 3,7434 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7678 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8669 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,3 proc. w przypadku obligacji 10-letnich.
 • Afera z funduszami w cieniu GetBacku. Rekordowa kara dla banku

  Afera z funduszami w cieniu GetBacku. Rekordowa kara dla banku

  Problemy z W Investments to znacznie mniejsza skala niż afera z udziałem windykatora. W centrum uwagi jednak znów są TFI , bankowi dystrybutorzy, a nowy element to depozytariusz.

Filmy - Centrum uwagi (2)