centrum handlowe

Artykuły - Centrum handlowe (98)

Filmy - Centrum handlowe (5)

 • Sposób na nudę w centrum handlowym

  Chyba każdy mężczyzna wie, jak nudne bywają wspólne zakupy z partnerką. Przymierzenie sterty ubrań, chodzenie od sklepu do sklepu, testowanie kosmetyków i tak w nieskończoność. Władze galerii handlowej w Szanghaju postanowiły zaradzić nieco temu znużeniu i we wnętrzu pięciopiętrowego budynku kazały wybudować ogromną zjeżdżalnię. Konstrukcja ze stali nierdzewnej prowadzi od ostatniego piętra na parter. Ślizgawka szybko stała się główną atrakcją centrum.
 • Galerie handlowe mogą stać się celem ataku terrorystycznego

  Centra handlowe ze względu na potencjalnie dużą liczbę ofiar, która przyciągnie media, mogą być idealnym celem ataku terrorystycznego. To dostępne miejsca, więc stosunkowo łatwo można przeprowadzić rekonesans i przygotować zamach. Obiekty handlowe w Polsce są bezpieczne, ale ich zarządcy muszą się przygotować na wypadek zagrożenia. Konieczna jest edukacja pracowników, wypracowanie odpowiednich procedur współpracy ze służbami i stworzenie planu ochrony obiektu. – Analizując ostatnie wydarzenia związane z zamachami, widać, że terroryści chcą i atakują przede wszystkim tzw. cele miękkie, a więc miejsca, gdzie gromadzi się duża liczba osób. Centra handlowe wydają się być idealnym miejscem do tego typu ataków. Tym bardziej że stosunkowo łatwo wykorzystać w nich element zaskoczenia – podkreśla Krzysztof Liedel, ekspert ds. bezpieczeństwa z Collegium Civitas i City Security.
 • Aligator zabłądził do centrum handlowego

  Pracownicy centrum handlowego w Sugarland w stanie Texas mieli ostatnio problem z dostaniem się do pracy. Wszystko przez aligatora, który przyszedł do sklepu, bynajmniej nie na zakupy. Godzilla, jak został nazwany krokodyl musiał zostać obezwładniony. Operacja przetransportowania ważącego blisko czterysta kilogramów gada do rezerwatu była bardzo skomplikowana. Aligator najprawdopodobniej pomylił drogę wychodząc z pobliskiej rzeki, gdyż jak się okazało po badaniach jest niemal całkowicie ślepy.
 • W Poznaniu powstaje największy kompleks w Europie Centralnej

  Trwa budowa centrum Posnania, obiekt zaprezentowano przedstawicielom mediów, 29 bm. Na blisko 9 hektarach powstanie kompleks liczący 100 tys. m kw. powierzchni łączącej funkcje handlowe, usługowe i kulturalne. Według inwestora, jest to obecnie największa inwestycja handlowa w Europie Centralnej. Zakończenie budowy planowane jest na jesień 2016 r.