centra usług biznesowych

Artykuły - Centra usług biznesowych (15)

 • ​2000 nowych miejsc pracy - nadciąga nowa fala centrów usług

  ​2000 nowych miejsc pracy - nadciąga nowa fala centrów usług

  Nowe centra usług biznesowych, których powstanie planują w Polsce takie firmy jak Dyson, Zimmer Biomet czy Leo Pharma, mogą stworzyć ponad 2 tys. miejsc pracy.
 • "Puls Biznesu": Kryzys w Niemczech, więcej pracy w Polsce

  "Puls Biznesu": Kryzys w Niemczech, więcej pracy w Polsce

  Po kryzysie finansowym sektor nowoczesnych usług biznesowych przeżywał boom. Spowolnienie gospodarcze za Odrą to szansa na powtórkę - pisze poniedziałkowy "Puls Biznesu".
 • Polsce rośnie groźny konkurent

  Polsce rośnie groźny konkurent

  Z najnowszego raportu międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield dotyczącego czynników wpływających na działalność firm z sektora BPO wynika, że najlepszą lokalizacją świata dla usług outsourcingowych został po raz pierwszy Wietnam.
 • Outsourcing: Polacy obsługują w 40 językach

  Outsourcing: Polacy obsługują w 40 językach

  Krajowe centra usług dla biznesu obsługują klientów w 40 językach. Międzynarodowe koncerny zlecają polskim centrom coraz bardziej zaawansowane procesy, które wymagają dużego doświadczenia i wysokich kompetencji.
 • PAIiIZ: Polska centralą w Europie

  PAIiIZ: Polska centralą w Europie

  Obecny od 10 lat w Polsce sektor nowoczesnych usług biznesowych zatrudnia już około 150 tys. osób i stanowi najszybciej rozwijającą się gałąź gospodarki wynika z raportu PAIiIZ. Zdaniem analityków, potencjał tego rynku szacowany jest na jakieś 300-350 tys. miejsc pracy w przeciągu najbliższych pięciu lat.
 • ​30 tys. nowych miejsc pracy w centrach usług dla biznesu w 2015 r.

  ​30 tys. nowych miejsc pracy w centrach usług dla biznesu w 2015 r.

  Około 30 tys. nowych pracowników zatrudnią w tym roku centra usług dla biznesu działające w Polsce. Łączne zatrudnienie w nich wzrośnie do 160 tys. osób - prognozuje organizacja ABSL, zrzeszająca najważniejszych inwestorów tej branży. Liderem pozostanie Kraków.
 • Brakuje pracowników ze specjalistycznymi umiejętnościami

  Brakuje pracowników ze specjalistycznymi umiejętnościami

  Choć bezrobocie wśród młodych utrzymuje się na wysokim poziomie, to są branże, w których brakuje wykwalifikowanych pracowników.
 • Amerykańscy giganci będą szukać specjalistów w Polsce

  Amerykańscy giganci będą szukać specjalistów w Polsce

  ​Centra usług w Polsce obsługujące klientów zagranicznych chcą specjalizować się w coraz bardziej złożonych projektach, wymagających wysokich kwalifikacji i wiążących się z wysokim ryzykiem biznesowym. Jedną z barier na drodze do rosnącego zaawansowania świadczonych usług są jednak przepisy prawne, np. zakaz sprawdzania przeszłości kryminalnej i kredytowej zatrudnianych pracowników.
 • Polska ma szanse stać się liderem usług biznesowych na świecie!

  Polska ma szanse stać się liderem usług biznesowych na świecie!

  Coraz lepiej wykształceni absolwenci wchodzący na rynek pracy, współpraca przedsiębiorstw z uczelniami, kompetentna i etyczna kadra oraz wypracowana przez ostatnie dziesięć lat renoma, to dlatego coraz więcej korporacji poszukuje w Polsce firm do obsługi procesów biznesowych. Jak wynika z danych Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych, w ciągu ostatnich pięciu lat ponad połowa nowych miejsc pracy nad Wisłą powstała dzięki tej branży.
 • Top 100 Outsourcing: Polskie miasta w ścisłej czołówce

  Top 100 Outsourcing: Polskie miasta w ścisłej czołówce

  Według najnowszego raportu Top 100 Outsourcing Destinations Rankings aż trzy polskie miasta znalazły się wśród lokalizacji najlepszych dla rozwoju outsourcingu na świecie. Są to Kraków, Warszawa i Wrocław. Co więcej, w ubiegłym roku wyprzedziliśmy Indie - drugiego po Chinach giganta pod względem outsourcingu nowoczesnych usług.