centra usług biznesowych

Artykuły - Centra usług biznesowych (14)

 • "Puls Biznesu": Kryzys w Niemczech, więcej pracy w Polsce

  "Puls Biznesu": Kryzys w Niemczech, więcej pracy w Polsce

  Po kryzysie finansowym sektor nowoczesnych usług biznesowych przeżywał boom. Spowolnienie gospodarcze za Odrą to szansa na powtórkę - pisze poniedziałkowy "Puls Biznesu".
 • Polsce rośnie groźny konkurent

  Polsce rośnie groźny konkurent

  Z najnowszego raportu międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield dotyczącego czynników wpływających na działalność firm z sektora BPO wynika, że najlepszą lokalizacją świata dla usług outsourcingowych został po raz pierwszy Wietnam.
 • Outsourcing: Polacy obsługują w 40 językach

  Outsourcing: Polacy obsługują w 40 językach

  Krajowe centra usług dla biznesu obsługują klientów w 40 językach. Międzynarodowe koncerny zlecają polskim centrom coraz bardziej zaawansowane procesy, które wymagają dużego doświadczenia i wysokich kompetencji.
 • PAIiIZ: Polska centralą w Europie

  PAIiIZ: Polska centralą w Europie

  Obecny od 10 lat w Polsce sektor nowoczesnych usług biznesowych zatrudnia już około 150 tys. osób i stanowi najszybciej rozwijającą się gałąź gospodarki wynika z raportu PAIiIZ. Zdaniem analityków, potencjał tego rynku szacowany jest na jakieś 300-350 tys. miejsc pracy w przeciągu najbliższych pięciu lat.
 • ​30 tys. nowych miejsc pracy w centrach usług dla biznesu w 2015 r.

  ​30 tys. nowych miejsc pracy w centrach usług dla biznesu w 2015 r.

  Około 30 tys. nowych pracowników zatrudnią w tym roku centra usług dla biznesu działające w Polsce. Łączne zatrudnienie w nich wzrośnie do 160 tys. osób - prognozuje organizacja ABSL, zrzeszająca najważniejszych inwestorów tej branży. Liderem pozostanie Kraków.
 • Brakuje pracowników ze specjalistycznymi umiejętnościami

  Brakuje pracowników ze specjalistycznymi umiejętnościami

  Choć bezrobocie wśród młodych utrzymuje się na wysokim poziomie, to są branże, w których brakuje wykwalifikowanych pracowników.
 • Amerykańscy giganci będą szukać specjalistów w Polsce

  Amerykańscy giganci będą szukać specjalistów w Polsce

  ​Centra usług w Polsce obsługujące klientów zagranicznych chcą specjalizować się w coraz bardziej złożonych projektach, wymagających wysokich kwalifikacji i wiążących się z wysokim ryzykiem biznesowym. Jedną z barier na drodze do rosnącego zaawansowania świadczonych usług są jednak przepisy prawne, np. zakaz sprawdzania przeszłości kryminalnej i kredytowej zatrudnianych pracowników.
 • Polska ma szanse stać się liderem usług biznesowych na świecie!

  Polska ma szanse stać się liderem usług biznesowych na świecie!

  Coraz lepiej wykształceni absolwenci wchodzący na rynek pracy, współpraca przedsiębiorstw z uczelniami, kompetentna i etyczna kadra oraz wypracowana przez ostatnie dziesięć lat renoma, to dlatego coraz więcej korporacji poszukuje w Polsce firm do obsługi procesów biznesowych. Jak wynika z danych Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych, w ciągu ostatnich pięciu lat ponad połowa nowych miejsc pracy nad Wisłą powstała dzięki tej branży.
 • Top 100 Outsourcing: Polskie miasta w ścisłej czołówce

  Top 100 Outsourcing: Polskie miasta w ścisłej czołówce

  Według najnowszego raportu Top 100 Outsourcing Destinations Rankings aż trzy polskie miasta znalazły się wśród lokalizacji najlepszych dla rozwoju outsourcingu na świecie. Są to Kraków, Warszawa i Wrocław. Co więcej, w ubiegłym roku wyprzedziliśmy Indie - drugiego po Chinach giganta pod względem outsourcingu nowoczesnych usług.
 • Przybywa centrów outsourcingowych na Pomorzu. Inwestorzy spieszą się przed lipcową obniżką pomocy publicznej

  Przybywa centrów outsourcingowych na Pomorzu. Inwestorzy spieszą się przed lipcową obniżką pomocy publicznej

  Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna przyciąga coraz więcej firm outsourcingowych. Pracę w nich, głównie na terenie Trójmiasta, ma już 40 tys. osób. Pomorska aglomeracja jest szczególnie atrakcyjna dla firm ze Skandynawii. W ubiegłym roku PSSE przyciągnęła ponad 1 mld zł inwestycji, w tym - liczy na zainteresowanie inwestorów przed lipcowym obniżeniem pomocy publicznej.