cena złota

Artykuły - Cena złota (183)

 • Największa bańka XXI w. znów rozgrzewa portfele. Inwestorzy wymieniają bitcoiny na złoto?

  Cena złota po kilku miesiącach przecen znacząco ostatnio wzrosła. Zbiegło się to w czasie ze spadkiem wartości bitcoina. Gdy walor ten tracił ponad 40 proc., złoto drożało ponad 7 proc. Wiele wskazuje, że uciekający z kryptowaluty zainteresowali się cennym metalem.
 • Kiedy warto kupić złoto?

  Kiedy warto kupić złoto?

  Giełda, lokata, konto oszczędnościowe, a może złoto? Wybór sposobu na pomnożenie swoich oszczędności nie jest prosty. Analitycy radzą dzielić środki i wskazują, że np. dodanie złota inwestycyjnego do swojego portfela powoduje jego stabilizację. Kiedy jest najlepszy czas na zakup złota?
 • Banki centralne kupują złoto. Na giełdach kruszec idzie jak burza

  Banki centralne kupują złoto. Na giełdach kruszec idzie jak burza

  Wiele wskazuje na to, że złoto znów może powrócić do łask inwestorów. Od początku roku podrożało już o niemal 17 proc. Chętni na nie są nie tylko inwestorzy. Z ostatnich informacji Światowej Rady Złota wynika, że banki centralne w 2015 r. zwiększyły swoje rezerwy złota o niemal 590 ton. Najwięcej dokupiły Rosja i Chiny.
 • Jak głęboko może spaść cena złota?

  Jak głęboko może spaść cena złota?

  Notowania złota delikatnie odbijają w górę, ale dalsze zniżki są prawdopodobnym scenariuszem. Nerwowy poniedziałek na rynkach surowców mienił się wszystkimi odcieniami koloru czerwonego.
 • W tym tygodniu kurs dolara będą wytyczać nastroje, nie dane

  Dolar amerykański zakończył ubiegły tydzień mocnym akcentem, a otwarcie dziś rano dodatkowo wsparło kurs tej waluty, ponieważ niskim cenom towarów towarzyszył spektakularny spadek cen złota w ciągu nocy. W efekcie cena złota sięgnęła wieloletnich minimów po słabym piątkowym zamknięciu i po nieoczekiwanej informacji z Chin dotyczącej stanu rezerw złota (po raz pierwszy od 2009 r.).
 • Cena złota najniższa od pięciu lat

  - Cena złota spadła do najniższego poziomu od pięciu lat; na rynkach azjatyckich za uncję płacono w poniedziałek 1088,05 USD. BBC pisze na portalu internetowym, że inwestorów skłoniła do wyprzedaży złota perspektywa wzrostu stóp procentowych w USA w tym roku. Inwestorzy zwrócili się ku dolarowi, który zwyżkował z uwagi na prawdopodobieństwo, że Rezerwa Federalna podniesie stopy procentowe, reagując na poprawę sytuacji gospodarczej w USA. W poniedziałek złoto po raz pierwszy od 26 marca 2010 ro
 • Grecki optymizm a spadek cen złota

  Im bliżej do końca czerwca, tym więcej emocji na globalnych rynkach finansowych budzi sprawa Grecji. Kraj ten powinien do końca czerwca wypracować porozumienie ze swoimi wierzycielami - a biorąc pod uwagę retorykę stosowaną ostatnio przez obie strony negocjacji, nie każdy wierzy w ich pozytywne rozwiązanie.
 • Cena złota mocno w górę

  W ostatnich tygodniach na rynku złota brakowało wyraźnego trendu - jednak nie oznaczało to bynajmniej, że było na nim nudno. Notowania żółtego kruszcu poruszały się w nerwowej konsolidacji, oscylując wokół poziomu 1200 USD za uncję. Najważniejszym czynnikiem, który wpływał na ruchy cen złota, była wartość amerykańskiego dolara, negatywnie skorelowana z ceną tego kruszcu. Z kolei na USD największy wpływ miały spekulacje dotyczące możliwego terminu podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych.
 • Spadki cen złota tracą impet

  Od lutowego posiedzenia Banku Rezerw Australii, na którym doszło do nieoczekiwanej obniżki stóp procentowych dane makroekonomiczne z Australii wypadły dość mieszanie.
 • DM BOŚ: Cena złota spadnie do 1000 dolarów za uncję

  DM BOŚ: Cena złota spadnie do 1000 dolarów za uncję

  Zdaniem analityków rynków surowcowych, w 2015 roku niewykluczony jest spadek notowań złota do 1000 dolarów za uncję.

Filmy - Cena złota (7)

 • Złoto drożeje bo dolar się osłabia

  Kto kupował złoto w minionym roku, nie miał powodów do zadowolenia. Ale teraz jego cena rośnie. Podobnie jest z platyną i srebrem.
 • Kapitał odpływa do bezpiecznych przystani, a złoto drożeje

  Złoto traciło przez większość miesięcy 2017 r., ale teraz wraca do łask. Inwestorzy szukają bezpiecznych przystani dla swego kapitału.
 • Ile warte jest wirtualne złoto?

  Można kupić złotą sztabkę, złotą monetę albo wirtualne złoto. Inwestorzy często w ten sposób określają np. inwestycje w tzw. ETF-ach. Ile warte jest takie złoto i czy złoto może być rzeczywiście wirtualne? - Spotykamy się czasem z określeniem o możliwości zakupu wirtualnego złota. Rzeczywiście takie stwierdzenia padają chociażby co do możliwości zakupu jednostek w funduszach inwestycyjnych tzw. ETF. Są to fundusze, które emitują do sprzedaży swoje udziały. Ich cena jest całkowicie uzależniona od ceny złota na rynku, a celem jest zarobienie na różnicach kursowych – mówi newsrm.tv Robert Szczerba, wiceprezes Goldenmark SA.
 • Bitcoin uderzył w ceny złota

  Od końca listopada spadają ceny wszystkich metali szlachetnych. Nie tylko złoto tanieje, a powodem jest bitcoin.