cena ropy

Artykuły - Cena ropy (1812)

 • Ceny paliw: Na stacjach wakacyjny spokój cenowy, ale...

  Ceny paliw: Na stacjach wakacyjny spokój cenowy, ale...

  W końcówce lipca ceny paliw na stacjach w Polsce zmieniały się tylko nieznacznie, głównie za sprawą relatywnie niewielkich ruchów cenowych w hurcie. W sprzedaży rafineryjnej benzyna i diesel z każdym tygodniem bardziej zbliżają się do siebie cenowo i ta tendencja na stacjach także staje się widoczna, głównie za sprawą niskich marż detalicznych na benzynach. Na półmetku wakacji na stacjach nie będzie większych zmian, choć paliwa tanieją w rafineriach.
 • W wakacje paliwa będą tańsze niż rok wcześniej

  W wakacje paliwa będą tańsze niż rok wcześniej

  Rynek ropy jest dynamiczny, wrażliwy m.in. na nowe informacje dotyczące zachorowań na koronawirusa. Zdaniem ekspertów jest szansa, że cena surowca ustabilizuje się w przedziale 35-42 dol. za baryłkę. Paliwa mogą jeszcze trochę podrożeć, ale w krótkim terminie raczej nie dojdą do 5 zł. W wakacje na stacjach powinno być taniej niż przed rokiem.
 • Koronawirus na świecie: Ropa na giełdzie w Nowym Jorku zyskuje

  Koronawirus na świecie: Ropa na giełdzie w Nowym Jorku zyskuje

  ​Ropa na amerykańskiej giełdzie paliw zyskuje wraz z innymi aktywami po odbiciu na globalnych rynkach finansowych. Działania podejmowane przez rządy na świecie, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa, powodują jednak coraz mocniejsze ograniczenie globalnego popytu na paliwa - podają maklerzy.
 • Ceny ropy: Rosjanie dogadają się z OPEC?

  Ceny ropy: Rosjanie dogadają się z OPEC?

  Nowa umowa dotycząca cięć produkcji ropy w ramach OPEC+ będzie możliwa, jeśli dołączą do niej kolejne kraje - poinformował agencję Reuters Kiryłł Dmitriew, szef funduszu inwestycyjnego Rosji. Celem jest powstrzymanie dalszych spadków cen ropy.
 • Analitycy: Ropa raczej nie podrożeje, możliwa jest nadpodaż

  Analitycy: Ropa raczej nie podrożeje, możliwa jest nadpodaż

  Ropa w 2020 r. nie powinna znacząco drożeć, nie przewiduje się większych problemów z podażą surowca, a wyższe niż w ostatnich latach zapasy zmniejszają wrażliwość rynku na jakiekolwiek geopolityczne ryzyko - oceniają analitycy.
 • Reuters: USA w tajemnicy przeprowadziły cyberatak na Iran

  Reuters: USA w tajemnicy przeprowadziły cyberatak na Iran

  USA w tajemnicy przeprowadziły cyberatak na Iran - podała w środę agencja Reutera za źródłami. Według nich cyberoperacja miała związek z atakiem na saudyjskie rafinerie, do którego doszło 14 września, a który Rijad i Waszyngton przypisują Teheranowi.
 • Tańsza ropa? Tak, ale jeszcze nie teraz

  Tańsza ropa? Tak, ale jeszcze nie teraz

  Wojny celne Trumpa, a przede wszystkim obawy o przyszłość światowej gospodarki, są źródłem presji podażowej na rynku ropy. Po gwałtownych wzrostach spowodowanych atakami na rafinerie w Arabii Saudyjskiej ceny ponownie spadają.
 • Nerwowa reakcja rynku ropy na konflikt w Wenezueli

  Nerwowa reakcja rynku ropy na konflikt w Wenezueli

  USA chcą sprawić, by dochody z wenezuelskiej ropy naftowej trafiały do lidera opozycji Juana Guaido, który ogłosił się wczoraj tymczasowym prezydentem, i chcą odciąć od pieniędzy coraz bardziej izolowanego na arenie międzynarodowej prezydenta Nicolasa Maduro.
 • Glapiński: Podwyżka stóp proc. w 2019 r. możliwa np. ze względu na zbyt szybki wzrost płac

  Glapiński: Podwyżka stóp proc. w 2019 r. możliwa np. ze względu na zbyt szybki wzrost płac

  W 2018 r. stopy proc. raczej zostaną na stabilnym poziomie, ale w 2019 r. może nastąpić podwyżka np. ze względu na zbyt szybki wzrost płac lub wzrost cen ropy - powiedział prezes NBP, Adam Glapiński. Wyższe stopy procentowe oznaczają droższy kredyt.
 • Ropa idzie na rekord? Tak drogo było cztery lata temu

  Ponad 60 dolarów za baryłkę - cena ropy idzie na rekord. Paliwo ostatnio tak drogie było w 2014 roku, czyli prawie cztery lata temu.

Filmy - Cena ropy (3)

 • Tańsza ropa? Tak, ale jeszcze nie teraz

  Wojny celne Trumpa, a przede wszystkim obawy o przyszłość światowej gospodarki, są źródłem presji podażowej na rynku ropy. Po gwałtownych wzrostach spowodowanych atakami na rafinerie w Arabii Saudyjskiej ceny ponownie spadają. Dodatkowym czynnikiem wspierającym ten proces, może być spadające wydobycie surowca z amerykańskich łupków. W ciągu ostatnich trzech miesięcy maksymalna cena ropy brent wynosiła 69,48 USD za baryłkę, a minimalna 56,11 USD. Niestabilność wywołana atakiem dronów na rafinerię w Arabii Saudyjskiej wkrótce osłabnie, a jakie wówczas będą ceny? W ostatnich latach ceny ropy naftowej coraz bardziej zależne były od podaży w USA, a ta napędzana była rosnącym wydobyciem z łupków.
 • Cena ropy naftowej jest w punkcie zwrotnym

  Kraje uczestniczące w kartelu OPEC zastanawiają się czy zwiększyć produkcję ropy naftowej. Szczyt zakończy się 23 czerwca i są duże szanse, że ropa będzie tanieć, co powinniśmy zauważyć też na polskich stacjach paliw. - Porozumienie, które wyśrubowało ceny ropy wisi na włosku - mówi w rozmowie z MarketNews24 Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.
 • Ropa idzie na rekord? Tak drogo było cztery lata temu

  Ponad 60 dolarów za baryłkę – cena ropy idzie na rekord. Paliwo ostatnio tak drogie było w 2014 roku, czyli prawie cztery lata temu.