cena paliwa

Artykuły - Cena paliwa (167)

 • Ceny ropy stabilne, obawa o podaż

  Ceny ropy stabilne, obawa o podaż

  Na rynkach paliw inwestorzy śledzą napięte relacje USA-Chiny i perspektywy większej podaży ropy na świecie - informują maklerzy. Rynki przygotowują się do większej ilości ropy z krajów OPEC+, które od sierpnia rozluźnią dostawy swojego surowca.
 • OPEC+ podcina ceny ropy na rynkach

  OPEC+ podcina ceny ropy na rynkach

  Ceny ropy w USA idą w dół po zmniejszeniu cięć wydobycia przez OPEC+. Na posiedzeniu zredukowano ograniczenia podaży ropy (do 7,7 mln baryłek dziennie od sierpnia z 9,7 mln do końca lipca), analitycy martwią się, że druga fala epidemii może opóźnić powrót rynku do równowagi.
 • Decyzja OPEC+ zdyskontowana. Na stacjach kolejne podwyżki

  Decyzja OPEC+ zdyskontowana. Na stacjach kolejne podwyżki

  Na rynkach ceny paliw na stacjach rosną już piaty tydzień z rzędu, w tym tygodniu średnio od 5 do 7 groszy na litrze. Paliwa kosztują tyle co w pierwszej dekadzie kwietnia, ale wciąż pozostają tańsze niż przed rokiem. Ceny baryłki ropy ustabilizowały się na poziomie 40 - 41 USD/bbl po decyzji OPEC+.
 • Paliwa: Taniej już było

  Paliwa: Taniej już było

  Wyraźne podwyżki na hurtowym rynku paliw, jakie miały miejsce w zeszłym tygodniu oraz ich zwiększona konsumpcja związana ze stopniowym odmrażaniem gospodarki spowodowały, że ceny na stacjach poszły w górę.
 • Ropa naftowa najtańsza od 21 lat. Contango ma znaczenie

  Ropa naftowa najtańsza od 21 lat. Contango ma znaczenie

  Na początku bieżącego tygodnia świat obiegły informacje o gwałtownej zniżce notowań ropy naftowej, w wyniku której cena amerykańskiej ropy gatunku WTI spadła do okolic 15 USD za baryłkę, czyli do najniższego poziomu od 1999 r.
 • ​URE zatwierdził taryfę dla dystrybucji paliw, a wzrost stawek wyniesie średnio 3,5 procent

  ​URE zatwierdził taryfę dla dystrybucji paliw, a wzrost stawek wyniesie średnio 3,5 procent

  Prezes URE zatwierdził taryfę dla usług dystrybucji paliw gazowych ustaloną przez Polską Spółkę Gazownictwa. Wzrost stawek dystrybucyjnych wyniesie średnio 3,5 proc. - rachunki odbiorców wzrosną w konsekwencji o ok. 1 proc. - podał URE w komunikacie.
 • Koronawirus obniża ceny ropy. Mniej wydajemy na tankowanie

  Koronawirus obniża ceny ropy. Mniej wydajemy na tankowanie

  Obniżki cen ropy naftowej, wywołane rosnącymi obawami związanymi z rozprzestrzenianiem się na świecie koronawirusa, spowodowały spadek cen paliw na polskich stacjach benzynowych - pisze w środowym komentarzu e-petrol.pl.
 • Przecena na stacjach nabiera rozpędu

  Przecena na stacjach nabiera rozpędu

  W ostatnim tygodniu lutego kierowcy w końcu doczekali się wyraźniejszych obniżek na stacjach. Najmocniej potaniał olej napędowy i w najbliższych dniach cena diesla w końcu powinna znaleźć się poniżej poziomu 5 złotych. Źródłem przeceny są obawy związane z epidemią koronawirusa, które sprowadziły notowania ropy naftowej na poziomy ostatni raz widziane w połowie 2017 r.
 • Minister infrastruktury podwyższa stawkę opłaty paliwowej na 2020 r. dla benzyny o 12,3 proc.

  Minister infrastruktury podwyższa stawkę opłaty paliwowej na 2020 r. dla benzyny o 12,3 proc.

  ​Minister infrastruktury podwyższa stawkę opłaty paliwowej na 2020 rok dla benzyny o 12,3 proc. - podano w obwieszczeniu ministra opublikowanego w Monitorze Polskim.
 • Koniec obniżek na polskich stacjach?

  Koniec obniżek na polskich stacjach?

  W ostatnim tygodniu mieliśmy do czynienia ze zmianami cen w polskich rafineriach, które można tłumaczyć pogłoskami o opanowaniu epidemii koronawirusa i drożejącym dolarem amerykańskim wobec naszej rodzimej waluty. Krajowi producenci paliw - PKN Orlen oraz Grupa Lotos pięciokrotnie zmieniali cenniki paliw w hurcie.

Filmy - Cena paliwa (7)

 • Drastyczny spadek cen na stacjach paliw dopiero przed nami

  Cena ropy spadła do 25 USD za baryłkę, a wkrótce może być o połowę niższa. Na stacjach paliw benzyna może kosztować 4 zł.
 • Cena benzyny może spaść nawet do 4 zł

  Orlen postanowił radykalnie obniżyć ceny na stacjach paliw. Możliwe, że zobaczymy ceny, jakie ostatnio widzieliśmy w 2014 r. Jednak przede wszystkim będzie to efekt wielkiej przeceny ropy na rynkach światowych.
 • Kto dostanie dodatkowe pieniądze z podwyższonej ceny benzyny

  Opłata paliwowa obowiązywać będzie od stycznia. Kierowcy będą płacić więcej, ale zmieniają się wersje, kto dostanie więcej pieniędzy i na jaki cel.
 • Czy PKN Orlen przepłaca za ropę z Rosji?

  Na podstawie danych Federalnej Służby Celnej w 2015 roku Forbes sprawdził jak przedstawia się rosyjski eksport ropy i kto najchętniej kupuje rosyjską ropę. Z zestawiania przygotowanego przez magazyn wynika, że PKN Orlen kupuje 10 mln ton za co płaci 3,7 mld USD, czyli średnio 51 dolarów za baryłkę. Wynika więc z tego, że rodzima firma należy do kluczowych klientów. Ostatnimi czasy na świecie ceny ropy znajdywały się znacznie poniżej poziomu, za który płaciliśmy Rosjanom, ale czy to oznacza, że przepłacaliśmy? O tym jak działa ten mechanizm mówił w rozmowie z MarketNews24 dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB. Więcej w materiale wideo.