cena kawy

Artykuły - Cena kawy (5)

 • Kawa najtańsza od wielu lat

  Kawa najtańsza od wielu lat

  Cena kawy spadła do najniższych poziomów z 2015 r. i wynosi poniżej 90 centów za funt. Jest to spowodowane jej bardzo wysoką produkcją.
 • Dlaczego kawa w Polsce jest tak droga?

  Dlaczego kawa w Polsce jest tak droga?

  Na świecie cena kawy jest rekordowo niska, w Polsce powinna kosztować 8-10 zł za kilogram. Dlaczego w kawiarniach za filiżankę kawy płacimy nawet 10 zł?
 • Zapłacimy więcej za "małą czarną?

  Zapłacimy więcej za "małą czarną?

  Już w pierwszym kwartale 2017 r. możemy spodziewać się w Polsce wzrostu cen kawy w sklepach i wszystko wskazuje na to, że to nie ostatnia podwyżka w tym roku - do takich wniosków doszli autorzy raportu "Ile zapłacimy za kawę? Dynamika i perspektywy cen kawy" z Centrum im. Adama Smitha. Główną przyczyną tego zjawiska są zmiany klimatyczne w krajach, które są największymi eksporterami tego surowca.
 • Cena kawy na linii wsparcia

  W ostatnim czasie na rynek napłynęły sprzeczne informacje z regionów, gdzie występują najwięksi producenci kawy. Mimo, iż Kolumbia spadła z trzeciego na czwarte miejsce w rankingu Międzynarodowej Organizacji Kawy, to kolumbijscy producenci oczekują wzrostu produkcji w 2010 roku nawet o 54 proc. w relacji do roku poprzedniego. Natomiast wielkość produkcji kawy w Brazylii, największego producenta na świecie może spaść po nieoczekiwanie potężnych opadach deszczu, które nawiedziły ten kraj powodując wielkie szkody w plonach.
 • Katrina podkręca ceny kawy

  Huragan "Katrina" ma wpływ nie tylko na paliwo, ale również na cenę kawy - Nowy Orlean jest głównym punktem przeładunkowym kawy, donosi "Spiegel".

Filmy - Cena kawy (1)

 • Dlaczego kawa w Polsce jest tak droga

  Na świecie cena kawy jest rekordowo niska, w Polsce powinna kosztować 8-10 zł za kilogram. Dlaczego w kawiarniach za filiżankę kawy płacimy nawet 10 zł?