cel charytatywny

Artykuły - Cel charytatywny (5)

 • Firmowa darowizna na cele charytatywne z VAT

  Firmowa darowizna na cele charytatywne z VAT

  Zwolnione z podatku jest jedynie przekazanie artykułów spożywczych organizacji pożytku publicznego. Oddający swoje wyroby producent butów, przy okazji działalności filantropijnej, musi zasilić też kasę fiskusa.
 • Szef CEZ-u chce rozdać swój majątek na cele charytatywne

  - Uważany za jednego z najbogatszych ludzi w Czechach dyrektor generalny największej czeskiej spółki energetycznej CEZ Martin Roman chce przekazać większość swego prywatnego majątku na cele charytatywne.
 • VAT: Darowizna na cele charytatywne

  W piśmie do marszałka Sejmu (nr SPS-024-116/05) z 5 stycznia 2006 r. wiceminister finansów Mirosław Barszcz stwierdził, że przepisy ustawy o VAT "nie zakładają co do zasady opodatkowania VAT darowizn towarów (w tym m.in. pieczywa oddawanego przez piekarzy), jeżeli podatnik nie skorzystał z odliczenia podatku naliczonego od nabycia towarów i usług związanych z taką darowizną".
 • Niemen sprzedany!

  Niemen sprzedany!

  W środę, 3 kwietniu, po dość zażartej walce, zakończyła się prowadzona na stronach INTERIA.PL licytacja grafiki wykonanej przez Czesława Niemena. Dzieło będące ilustracją piosenki "Jagody szaleju", pochodzącej z ostatniego albumu artysty "Spodchmurykapelusza", zostało zakupione przez pana Kazimierza Dymka ze Szlichtyngowej, niedaleko Głogowa, w województwie lubuskim. Pieniądze przeznaczone zostana na cel charytatywny.
 • Spór o kontrakt ZUS

  Wczoraj zakończył się proces w sprawie, w której Prokom oskarża Computerland o czyny nieuczciwej konkurencji przy komputeryzacji ZUS. Domaga się przy tym od Computerlandu opublikowania wyrazów ubolewania i zapłaty 1 mln zł na cel charytatywny.