Ceausescu

Synonimy:
Elena Ceausescu,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ceausescu (18)

 • "Ostatnie Dni Dyktatorów". Konkurs!

  "Ostatnie Dni Dyktatorów". Konkurs!

  Po fakcie człowiek żałuje tylko, że był za dobry - wycedził Adolf Hitler, gdy z Ewą Braun ślubowali sobie nie tyle dozgonną miłość, co wspólne samobójstwo. Gdy cyjanek zaczął krążyć w ich żyłach, ona pierwsza osunęła się na ziemię. Mimo zażycia śmiertelnej dawki, chwilę później Hitler strzelił sobie w głowę. Czy aż tak bardzo chciał być pewny, że nie dostanie się żywy w ręce aliantów? Zapraszamy do lektury książki "Ostatnie Dni Dyktatorów" i wzięcia udziału w naszym konkursie, w którym można ją wygrać!
 • Kim naprawdę była Elena Ceausescu?

  Kim naprawdę była Elena Ceausescu?

  Ledwo umiała czytać i pisać, ale uzyskała 74 tytuły naukowe. Uwielbiała pławić się w luksusie, ale chciała być wzorem komunistycznej kobiety. Przysporzyła niezmierzonych cierpień narodowi rumuńskiemu, ale tytułowała się jego Matką. Kim była naprawdę?
 • Testy DNA potwierdziły tożsamość Nicolae Ceausescu

  Testy DNA potwierdziły tożsamość byłego rumuńskiego przywódcy komunistycznego Nicolae Ceausescu - poinformował w środę dyrektor Narodowego Instytutu Medycyny Sądowej, cytowany przez agencję Mediafax.
 • Rumunia: Ekshumacja ciał Ceausescu i jego żony

  Rumunia: Ekshumacja ciał Ceausescu i jego żony

  Ekshumacja ciał byłego dyktatora Rumunii Nicolae Ceausescu i jego żony Eleny rozpoczęła się w dziś rano na cmentarzu w Bukareszcie. Jej celem jest przeprowadzenie testów DNA, by ostatecznie ustalić tożsamość pochowanych.
 • W teatrze można obejrzeć egzekucję Ceaucescu

  W teatrze można obejrzeć egzekucję Ceaucescu

  Valentin, adoptowany syn byłego rumuńskiego dyktatora Nicolae Ceausescu i jego żony Eleny, zwrócił się do sądu o wydanie zakazu wystawiania niemiecko-szwajcarskiej sztuki poświęconej procesowi i egzekucji rodziców w grudniu 1989 roku - poinformowała mecenas Haralambie Voicilas.
 • Komunistyczni generałowie skazani na 15 lat

  Sąd Najwyższy Rumunii w środę utrzymał w mocy wyroki 15 lat więzienia dla dwóch komunistycznych generałów, skazanych dziewięć lat temu za próbę zdławienia rewolucji, która obaliła dyktatora Nicolae Ceausescu.

Filmy - Ceausescu (1)

 • Szok! Miejsce kaźni atrakcją turystyczną!

  Postać Nicolae Ceausescu, bezwzględnego rumuńskiego dyktatora, wciąż budzi emocje - i osobliwą fascynację. Ceausescu i jego małżonka zostali rozstrzelani 25 grudnia 1989 r. Już niebawem dawna baza wojskowa, w której więziono, osądzono i stracono tę parę, zostanie... udostępniona zwiedzającym. Turyści będą mogli obejrzeć sypialnię dyktatora i jego żony, pomieszczenie, w którym odbył się ich błyskawiczny proces, a także samo miejsce kaźni, ze wciąż widocznymi na ścianach śladami po pociskach. Pomysłodawcy muzeum liczą na to, że będzie się ono cieszyło ogromnym zainteresowaniem - ale nie wszystkim podoba się granie na mrocznych nutach rumuńskiej historii...