CDU

Artykuły - CDU (17)

 • Angela Merkel: Władze CDU uzgodniły kompromis ws. uchodźców

  Angela Merkel: Władze CDU uzgodniły kompromis ws. uchodźców

  Władze CDU uzgodniły w przeddzień zjazdu partii w Karlsruhe kompromis w sporze o politykę migracyjną - poinformowała w niedzielę kanclerz Angela Merkel. Część delegatów domagała się zaostrzenia przepisów w celu ograniczenia liczby uchodźców.
 • Chcą pomagać uchodźcom. Ich notowania spadły

  Chcą pomagać uchodźcom. Ich notowania spadły

  Liberalna polityka kanclerz Angeli Merkel wobec migrantów doprowadziła do spadku popularności nie tylko jej samej, lecz także partii rządzących CDU/CSU. Poparcie dla chrześcijańskich demokratów spadło do najniższego poziomu od wyborów w 2013 r. - podał "Bild".
 • ​Rewolta przeciwko Merkel. 50 młodych gniewnych

  ​Rewolta przeciwko Merkel. 50 młodych gniewnych

  Angela Merkel znana jest z tego, że rządzi spokojną ręką. Młodym chadekom to jednak nie wystarcza. Grupa "CDU2017" domaga się reform.
 • Zamach na siedzibę CDU? Sprawę zbada policja

  Zamach na siedzibę CDU? Sprawę zbada policja

  ​Nieznany sprawca obrzucił substancją zapalającą (najprawdopodobniej koktajlem Mołotowa) siedzibę Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) w Berlinie - podał rosyjski serwis Ruptly.
 • Prezydent zaskoczył Merkel. Jest "poirytowana"

  Prezydent zaskoczył Merkel. Jest "poirytowana"

  ​Zaskakująca deklaracja prezydenta Niemiec Joachima Gaucka, że nie weźmie udziału w olimpiadzie zimowej w Soczi, zirytowała kanclerz Angelę Merkel, starającą się unikać prowokowania prezydenta Rosji Władimira Putina - piszą w niedzielę niemieckie media.
 • Niemcy: Anonimowe telefony z pogróżkami przed plebiscytem w SPD

  Niemcy: Anonimowe telefony z pogróżkami przed plebiscytem w SPD

  Przed rozpoczynającym się w piątek w SPD plebiscytem, który zdecyduje o losie koalicji rządowej socjaldemokratów z partiami chadeckimi CDU/CSU, członkowie partii poirytowani są anonimowymi telefonami z pogróżkami do przeciwników współpracy z Angelą Merkel.
 • Niemcy: Kontrowersje wokół dotacji dla CDU

  Niemcy: Kontrowersje wokół dotacji dla CDU

  W Niemczech rosną kontrowersje wokół ogromnej darowizny otrzymanej przez CDU, czyli partię Angeli Merkel, od udziałowców koncernu samochodowego BMW. Wątpliwości budzi fakt, że partia dostała pieniądze w czasie gdy kanclerz Merkel walczyła w Brukseli o korzystne przepisy dla niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego.
 • Tusk pogratulował Angeli Merkel; Wynik CDU/CSU - imponujący

  Tusk pogratulował Angeli Merkel; Wynik CDU/CSU - imponujący

  Premier Donald Tusk pogratulował w poniedziałek kanclerz Niemiec Angeli Merkel sukcesu w wyborach parlamentarnych. Jak ocenił, CDU/CSU to sprawdzony partner Polski, a ich wynik wyborczy jest imponujący. Tusk liczy, że w 2015 r. PO uzyska "trochę lepszy" wynik niż CDU.
 • Niemcy: Konserwatywna CSU wygrała wybory w Bawarii

  Niemcy: Konserwatywna CSU wygrała wybory w Bawarii

  Konserwatywna CSU zdobyła w niedzielę - według powyborczych sondaży - absolutną większość mandatów w wyborach do parlamentu lokalnego Bawarii. Ten wynik wzmacnia Angelę Merkel, walczącą o reelekcję w wyborach do Bundestagu 22 września. FDP jest poza parlamentem.
 • Niemiecki program ochrony przed szpiegostwem

  Niemiecki program ochrony przed szpiegostwem

  ​Kanclerz Angela Merkel zainicjowała prace nad programem, mającym chronić prywatność obywateli w internecie. Jest to reakcja na skandal, jaki wywołały doniesienia o szpiegowaniu niemieckich internautów przez amerykańską agencję NSA.

Filmy - CDU (5)