CD Projekt

Artykuły - CD Projekt (161)

 • Zarząd CD Projektu: "Szacunek i tolerancja wpływają na innowacyjność"

  Zarząd CD Projektu: "Szacunek i tolerancja wpływają na innowacyjność"

  ​Członkowie zarządu CD Projektu - Adam Kiciński i Adam Badowski - rozmawiali niedawno z dziennikiem Rzeczpospolita. W wywiadzie poruszyli między innymi temat szacunku, tolerancji i różnorodności w miejscu pracy. Jak zapewniają, są to kluczowe czynniki dla rozwoju firmy.
 • CD Projekt podaje wyniki finansowe, analitycy szaleją z wycenami

  CD Projekt podaje wyniki finansowe, analitycy szaleją z wycenami

  ​CD Projekt opublikował wczoraj wyniki finansowe - bardzo dobre - za pierwszy kwartał obecnego roku. Cena akcji polskiej spółki wyskoczyła do góry i przebiła poziom 400 złotych za sztukę, a analitycy z całego świata chcą więcej, prześcigając się w prognozach napędzanych wizją premiery Cyberpunk 2077.
 • CD Projekt był przez chwilę największym producentem gier w Europie

  CD Projekt był przez chwilę największym producentem gier w Europie

  ​Wczorajsze tąpnięcie na giełdzie we Francji spowodowało, że CD Projekt był na kilka godzin największym producentem gier w Europie, wyprzedzając Ubisoft. To skłania do rozważań, jak bardzo przeszacowana jest polska spółka, która dysponuje przecież znacznie uboższą ofertą niż Francuzi.
 • CD Projekt zamierza kupić obligacje Polski, USA i Niemiec

  CD Projekt zamierza kupić obligacje Polski, USA i Niemiec

  ​CD Projekt zamierza nabyć należące do Skarbu Państwa obligacje co będzie jednocześnie kolejnym krokiem w rozwoju popularnej polskiej firmy odpowiadającej za serię Wiedźmin oraz Cyberpunka 2077.
 • CD Projekt chwali się zaskakująco wysokimi zyskami w 2019 roku

  CD Projekt chwali się zaskakująco wysokimi zyskami w 2019 roku

  ​CD Projekt zarobił w 2019 roku 175,32 mln złotych. Jest to wynik zdecydowanie lepszy niż 109,33 mln w 2018 roku, a przecież został osiągnięty w obliczu braku większych premier i coraz bardziej starzejącym się Wiedźminie 3. Ten tytuł - jak można się domyślać - pozostaje motorem napędowym.
 • Wiedźmin nadal ciągnie CD Projekt

  Wiedźmin nadal ciągnie CD Projekt

  Kurs akcji największej gamingowej spółki zwyżkuje o 7,2 proc. do 331,2 zł o godz. 9.02, ustalając maksimum historyczne. CD Projekt podał świetne wyniki finansowe za czwarty kwartał, znacząco przewyższające konsensus i zapowiedział program motywacyjny.
 • Współzałożyciel CD Projekt oraz szef Techlandu znaleźli się na liście 100 Najbogatszych Polaków 2020

  Współzałożyciel CD Projekt oraz szef Techlandu znaleźli się na liście 100 Najbogatszych Polaków 2020

  ​Najnowszy ranking Najbogatszych Polaków dobitnie udowadnia, że produkcja gier wideo ma w dzisiejszych czasach sens i jest dość opłacalnym kierunkiem w biznesie. Wysokie miejsce w rankingu zajęli bowiem współzałożyciel CD Projekt oraz szef Techlandu.
 • CD Projekt drugą najbardziej wartościową spółką produkującą gry w Europie

  CD Projekt drugą najbardziej wartościową spółką produkującą gry w Europie

  ​CD Projekt bije kolejne rekordy na giełdzie w Warszawie. Kapitalizacja polskiej spółki - ogólna wartość wszystkich akcji - osiągnęła poziom 31,6 miliarda złotych, co daje trzecie miejsce w Polsce wśród wszystkich firm notowanych na giełdzie oraz drugie miejsce w Europie wśród twórców gier wideo.
 • CD Projekt nagradza swoich pracowników wyjątkowymi prezentami

  CD Projekt nagradza swoich pracowników wyjątkowymi prezentami

  ​Twórcy z CD Projekt RED zostali w ostatnim czasie nagrodzeni wyjątkowymi prezentami. Jeden ze współpracowników otrzymał gitarę podpisaną przez Keanu Reevesa.
 • CD Projekt wart więcej niż cała polska energetyka

  CD Projekt wart więcej niż cała polska energetyka

  ​Kolejny dowód na to, jak potężny jest polski CD Projekt, lub na to, jak przeszacowana jest to spółka. 20 listopada przez moment najbardziej popularny polski producent gier wideo na giełdzie w Warszawie miał większą kapitalizację niż cały polski sektor energetyczny razem wzięty.