CBŚP

Artykuły - CBŚP (26)

 • Skarb Państwa stracił ponad 40 mln zł. CBŚP rozbiło grupę przestępczą wyłudzającą VAT

  Skarb Państwa stracił ponad 40 mln zł. CBŚP rozbiło grupę przestępczą wyłudzającą VAT

  Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z Podkarpackim Biurem Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów zatrzymali cztery osoby podejrzane o udział w grupie zajmującej się wyłudzaniem podatku VAT w ramach handlu sprzętem elektronicznym - przekazał mł. asp. Paweł Żukiewicz z zespołu prasowego CBŚP.
 • Ruch Chorzów. Pseudokibice skazani na kary więzienia

  Ruch Chorzów. Pseudokibice skazani na kary więzienia

  Trzy i cztery lata za kratami spędzą kibole, którzy w grudniu 2018 roku napadli na dwóch byłych kolegów z bojówki Ruchu Chorzów. Tylko szczęśliwym zrządzeniem losu zaatakowani zostali przy życiu.
 • ​Po zeznaniach Pawła M. aresztowano dwóch pseudokibiców na Wybrzeżu

  ​Po zeznaniach Pawła M. aresztowano dwóch pseudokibiców na Wybrzeżu

  Są kolejne efekty zeznań Pawła M., pseudonim "Misiek". Przebywający w areszcie przywódca bojówki Wisły Kraków poszedł na współpracę z organami ścigania. Dzięki niej zatrzymano dwóch pseudokibiców Lechii Gdańsk.
 • Olsztyn: Policjanci CBŚP rozbili grupę, która wyłudzała pieniądze z kont majętnych ludzi

  Policjanci CBŚP z Olsztyna rozbili grupę, której członkowie podejrzani są m.in. o niekorzystne rozporządzenie mieniem wielkiej wartości innych osób, prania pieniędzy, a także posługiwania się podrobionymi dokumentami. Według śledczych podejrzani wyłudzili 100 tys. zł z kont zamożnych osób oraz usiłowali wyłudzić kolejne 12 mln zł od kilku pokrzywdzonych.
 • CBŚP: Rozbite grupy generowały milionowe straty

  CBŚP wspólnie z KAS i prokuratorami z Rzeszowa i Bydgoszczy rozbili dwie zorganizowane grupy przestępcze, której członkowie podejrzani są o przestępstwa na szkodę Skarbu Państwa. Dzięki zaangażowaniu służb łącznie zatrzymano 30 osób oraz wstrzymano nienależny zwrot podatku VAT na ok. milion złotych. Dodatkowo trzech podejrzanych usłyszało także zarzut popełnienia zbrodni vatowskiej i grozić im może kara pozbawienia wolności nawet do 25 lat.
 • KAS i CBŚP przejęły niemal 5 mln sztuk nielegalnych papierosów

  KAS i CBŚP przejęły niemal 5 mln sztuk nielegalnych papierosów

  Dzięki współpracy Krajowej Administracji Skarbowej i Centralnego Biura Śledczego Policji przejęto blisko 5 mln sztuk nielegalnych papierosów, wartych około 3,5 mln zł. Gdyby ten towar trafił na rynek, Skarb Państwa poniósłby straty rzędu ponad 5 mln zł - poinformowała rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.
 • Przemycali ludzi z Polski na Zachód. Akcja CBŚP i Straży Granicznej

  Przemycali ludzi z Polski na Zachód. Akcja CBŚP i Straży Granicznej

  CBŚP i Straż Graniczna rozbiły zorganizowaną grupę przestępczą trudniącą się nielegalnym przerzutem cudzoziemców przez granicę, fałszowaniem dokumentów i wymuszeniami zwrotu długów. Grupa miała działać od 2015 roku.
 • CBŚP rozbiło grupę podejrzaną o wyłudzenia VAT-u

  Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o wielomilionowe wyłudzenia podatku VAT, w związku z międzynarodowym handlem folią i blachą; zatrzymano 10 osób - dowiedziała się PAP w CBŚP.
 • Kolejny włoski gangster zatrzymany na Podkarpaciu

  Kolejny włoski gangster zatrzymany na Podkarpaciu

  Jak podaje portal Nowiny 24, funkcjonariusze CBŚP tzw. "łowcy cieni" zatrzymali w Stalowej Woli 64-letniego gangstera, który od 2012 roku był poszukiwany przez włoską policję. Do akcji dołączyli również karabinierzy.
 • CBŚP zabezpieczyło ponad 100 kg marihuany o wartości 3,2 mln złotych

  CBŚP zabezpieczyło ponad 100 kg marihuany o wartości 3,2 mln złotych

  W Bardzie Śląskim (woj. dolnośląskie) funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zabezpieczyli 107 kg marihuany o wartości 3,2 mln zł. W tej sprawie zatrzymano 34-letniego Jakuba J. ps. "Ramirez", który magazynował narkotyki gangu handlującego narkotykami na wielką skalę.

Filmy - CBŚP (1)