Caterham

Artykuły - Caterham (8)

 • Smutny koniec Caterhama. Wyprzedają majątek

  Smutny koniec Caterhama. Wyprzedają majątek

  Rywalizujący w ubiegłym sezonie w mistrzostwach świata Formuły 1 zespół Caterham wyprzedaje cały swój majątek. Z powodu problemów finansowych pod młotek pójdą nie tylko bolidy pokazowe i pamiątki, ale też m.in. biurka i sprzęt komputerowy.
 • Caterham zmienił właściciela. Nowy jest arabski

  Caterham zmienił właściciela. Nowy jest arabski

  Zespół Formuły 1 Caterham, którego kierowcami są Japończyk Kamui Kobayashi i debiutujący w tym cyklu Szwed Marcus Ericsson, został sprzedany. Nowym właścicielem zostało arabskie konsorcjum finansowe zarejestrowane w Szwajcarii.
 • Witalij Pietrow: Nic mnie nie różni od Alonso

  Witalij Pietrow: Nic mnie nie różni od Alonso

  Rosyjski kierowca Witalij Pietrow (Caterham) nie czuje się gorszy od dwukrotnego mistrza świata Fernanda Alonso. Pietrow uważa, że o zatrudnieniu w F1 decyduje talent, a nie pieniądze.
 • Zawarcie przez jednostkę zależną od emitenta istotnej umowy

  Raport bieżący nr 11/2009Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne Marvipol S.A. ["Emitent"] informuje, że w dniu 08 maja 2009 r. powziął informację, iż Caterham Polska Sp. z o.o. - jednostka zależna od Emitenta, zawarła w dniu 06 maja 2009 r. z Caterham Cars Limited z siedzibą w Wielkiej Brytanii umowę handlową. Na mocy przedmiotowej umowy Caterham Polska Sp. z o.o. została dystrybutorem produktów Caterham Cars Limited, jakimi są samochody brytyjs
 • 3.1 s do "setki"

  3.1 s do "setki"

  Angielski producent samochodów sportowych, firma Caterham odświeżyła model Seven. Liczące 48 lat nadwozie nie przeszło rewolucyjnych zmian, modyfikacje ukryto pod maską.
 • Lista pojazdów w Gran Turismo 4!

  Tak jak ostatecznie prognozowano - ilość zaimplementowanych samochodów do "Gran Turismo 4" lada moment przekroczy magiczną liczbę 800! Tak, tak - nie przesłyszeliście się! Wśród tego bogatego wachlarza pojazdów znajdą się m.in.: Daewoo Nubira, Ford Capri, Sierra Cosworth, Lamborghini Murcielago, Opel Ascona, Manta, Seat Ibiza Cupra R, Skoda Fabia RS, Octavia RS, Volkswagen Corrado, Jetta i wiele, wiele innych perełek.
 • Zawiadomienie o nabyciu akcji

  Zarząd SZEPTEL SA informuje, że do Spółki wpłynęła informacja od CATERHAM FINANCIAL MANAGEMENT LTD o zakupie akcji SZEPTEL SA. W wyniku nabycia, w dniu 24 lutego 2003 roku, akcji SZEPTEL SA, CATERHAM FINANCIAL MANAGEMENT LTD posiada 760 000 sztuk akcji, które stanowią 5,75% kapitału akcyjnego i uprawniają do wykonywania 760 000 głosów na WZA, co stanowi 5,74% ogólnej liczby głosów na WZA SZEPTEL SA. Zgodnie z wymogiem par. 27.2 RRM GPW przekazujemy trść otrzymanego komunikatu: Warszawa
 • Od 0-100-0 mph w 11,44 sekundy!

  Od 0-100-0 mph w 11,44 sekundy!

  W 1999 roku McLaren F1 LM wyposażony w specjalne, wyścigowe opony ustanowił nowy rekord świata samochodów produkcyjnych - rozpędził się od 0-100 mil na godzinę i z powrotem zahamował do zera w czasie 11,50 sekundy. Od tego czasu nikomu nie udało się pobić znakomitego rezultatu legendarnej, brytyjskiej marki. Aż do dzisiaj! Nowym rekordzistą w tak zwanej próbie "0-100-0" został inny brytyjski samochód - Caterham Superlight R500. Auto wyposażone w 1,8-litrowy silnik DOHC z szesnastoma zaworami, dysponującym mocą 230 KM przy 8600 obr/min na lotnisku w Bruntingthorpe uzyskał rezultat 11,44 sekundy, co jest nowym rekordem świata samochodów produkcyjnych w teście "0-100-0".