Caster Semenya

Artykuły - Caster Semenya (58)

 • Lekkoatletyka. Francine Niyonsaba kontra Caster Semenya w drodze do Tokio

  Lekkoatletyka. Francine Niyonsaba kontra Caster Semenya w drodze do Tokio

  Utytułowana lekkoatletka Caster Semenya próbuje uzyskać minimum na igrzyska olimpijskie w Tokio na dystansie 5 000 metrów. Po dwóch nieudanych próbach wie, że czasu zostało niewiele. Tymczasem Francine Niyonsaba, która również cierpi na hiperandrogenizm, bez problemu wywalczyła swój olimpijski bilet.
 • Caster Semenya skazana na prace społeczne za przekroczenie prędkości

  Caster Semenya skazana na prace społeczne za przekroczenie prędkości

  Dwukrotna mistrzyni olimpijska w biegu na 800 m Caster Semenya została skazana na 50 godzin prac społecznych za... przekroczenie prędkości podczas jazdy samochodem. Aresztowana w minionym tygodniu wyszła z aresztu za kaucją. Na rozprawie przyznała się do winy, a sąd w Pretorii wydał wyrok.
 • Lekkoatletyka. Caster Semenya w oczekiwaniu na decyzję: „Nie jestem chora”

  Lekkoatletyka. Caster Semenya w oczekiwaniu na decyzję: „Nie jestem chora”

  Echa sprawy utytułowanej biegaczki nie milkną. Caster Semenya wciąż liczy na pozytywne wieści z Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, które mogą wpłynąć na zdanie World Athletics. „Nie jestem chora. Nie potrzebuję leków” – grzmi utytułowana sportsmenka.
 • Tokio 2020. Caster Semenya mistrzynią RPA na 5000 m

  Tokio 2020. Caster Semenya mistrzynią RPA na 5000 m

  Caster Semenya powiedziała, że nie będzie próbowała się zakwalifikować do igrzysk olimpijskich w Tokio w biegu na 200 m. Biegaczka właśnie została mistrzynią RPA na 5000 m.
 • Lekkoatletyka. Caster Semenya się nie poddaje

  Lekkoatletyka. Caster Semenya się nie poddaje

  Caster Semenya, mistrzyni olimpijska na 800 m, odwoła się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka przeciwko restrykcjom odnośnie poziomu testosteronu w kobiecych biegach.
 • Semenya pozwie lekkoatletyczną centralę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka

  Semenya pozwie lekkoatletyczną centralę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka

  Dwukrotna mistrzyni olimpijska w biegu na 800 m Caster Semenya zwróci się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka z nadzieją na korzystne rozstrzygnięcie w sporze z World Athletics. Władze lekkoatletyki zakazały jej startów, dopóki nie obniży poziomu testosteronu.
 • Lekkoatletyka. Sztab prawników Caster Semenyi szykuje odwołanie

  Lekkoatletyka. Sztab prawników Caster Semenyi szykuje odwołanie

  Sprawa Caster Semenyi w lekkoatletycznym świecie budzi sporo kontrowersji. Trybunał Arbitrażowy w Lozannie oświadczył, że biegaczka nie może startować w zawodach do czasu, aż nie obniży poziomu testosteronu. Teraz prawnik sportsmenki chce odwołać się od wyroku do międzynarodowej instytucji zajmującej się prawami człowieka.
 • Grzegorz Sudoł o sprawie Caster Semenyi: Albo ktoś się leczy i wraca do rywalizacji na określonych zasadach, albo rezygnuje

  Grzegorz Sudoł o sprawie Caster Semenyi: Albo ktoś się leczy i wraca do rywalizacji na określonych zasadach, albo rezygnuje

  - Jak najbardziej przyklaskuję temu rozstrzygnięciu. Cieszę się, że sąd zajął właśnie takie stanowisko. Przecież Semenya potrafiła w ciągu dwóch miesięcy zrobić taką formę, że w cuglach była w stanie wygrać Diamentową Ligę. To od razu pokazuje, że posiada ogromną przewagę hormonalną - mówi w rozmowie z Interią Grzegorz Sudoł, srebrny medalista mistrzostw Europy oraz trzeci zawodnik mistrzostw świata w chodzie sportowym. Były lekkoatleta w ten sposób komentuje głośne orzeczenie dotyczące przyszłości w biegach gwiazdy z RPA, Caster Semenyi.
 • Caster Semenya rozczarowana orzeczeniem Sądu Najwyższego Szwajcarii

  Caster Semenya rozczarowana orzeczeniem Sądu Najwyższego Szwajcarii

  "Jestem bardzo rozczarowana tym orzeczeniem, odmawiam brania narkotyków, do czego namawia mnie World Athletics" - napisała w oświadczeniu dwukrotna mistrzyni olimpijska w biegu na 800 m Caster Semenya z RPA.
 • Caster Semenya przegrała apelację w szwajcarskim sądzie najwyższym

  Caster Semenya przegrała apelację w szwajcarskim sądzie najwyższym

  Dwukrotna mistrzyni olimpijska w biegu na 800 m Caster Semenya z RPA przegrała apelację w szwajcarskim sądzie najwyższym i będzie musiała obniżyć poziom testosteronu, jeśli chce startować w lekkoatletycznych zawodach.

Filmy - Caster Semenya (10)