Caster Semenya

Artykuły - Caster Semenya (47)

 • Cristiano Ronaldo rzucił wyzwanie. Pokonała go Caster Semenya

  Cristiano Ronaldo rzucił wyzwanie. Pokonała go Caster Semenya

  Cristiano Ronaldo opublikował ostatnio nagranie, w którym zachęca do aktywnego spędzania czasu, wykonując specjalny rodzaj "brzuszków". Niespodziewanie jego wynik pobiła lekkoatletka Caster Semenya.
 • Tokio 2020. Semenya chce pobiec na 200 m

  Tokio 2020. Semenya chce pobiec na 200 m

  Caster Semenya, dwukrotna mistrzyni olimpijska w biegu na 800 m, chce "przekwalifikować się" na 200 m, aby móc wystartować w igrzyskach w Tokio. Na swoim koronnym dystansie nie może rywalizować, jeśli nie obniży farmakologicznie poziomu testosteronu w organizmie.
 • Lekkoatletyka. "Caster Semenya biologicznie jest mężczyzną"

  Lekkoatletyka. "Caster Semenya biologicznie jest mężczyzną"

  Apelacja tylko na chwilę przyniosła skutek, bowiem od kilku tygodni wiadomo, że Caster Semenya na mistrzostwach świata w Dausze nie będzie rywalizowała z kobietami w biegu na swoim koronnym dystansie 800 metrów, a zatem nie obroni tytułu. Dotąd raczej unikano mocnych wypowiedzi na temat biologicznej płci zawodniczki z RPA, lecz teraz jednoznaczną opinię wygłosił uczony, Jose Maria Odriozola.
 • MŚ w Dausze. Caster Semenya nie będzie bronić tytułu na 800 m

  MŚ w Dausze. Caster Semenya nie będzie bronić tytułu na 800 m

  Caster Semenya nie wystąpi w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Dausze. Szwajcarski sąd uchylił zawieszenie kontrowersyjnych przepisów IAAF dotyczących ograniczenia testosteronu, poinformowali we wtorek przedstawiciele reprezentantki RPA.
 • Wojna między IAAF a Semenyą. Kolejne odwołanie

  Wojna między IAAF a Semenyą. Kolejne odwołanie

  Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych złożyło odwołanie od decyzji szwajcarskiego sądu najwyższego z 3 czerwca. Wówczas zalecono, aby do czasu rozpatrzenia sprawy Caster Semenyi umożliwić biegaczce z RPA starty w zawodach pod egidą IAAF.
 • Caster Semenya. CAS opublikował pełny raport

  Caster Semenya. CAS opublikował pełny raport

  Trybunał Arbitrażowy do spraw Sportu przedstawił pełny raport wyjaśniający, dlaczego postanowił wydać werdykt przeciwko Caster Semenyi w jej sporze z IAAF. CAS wyjawił, że Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych twierdziło, iż zawodniczka z RPA powinna być uznana za "biologicznego mężczyznę".
 • Caster Semenya: IAAF traktowało mnie jak ludzkiego królika doświadczalnego

  Caster Semenya: IAAF traktowało mnie jak ludzkiego królika doświadczalnego

  Caster Semenya oskarżyła IAAF o traktowanie jej jak "ludzkiego królika doświadczalnego".
 • Szwajcarski sąd najwyższy zawiesił przepisy IAAF dotyczące testosteronu

  Szwajcarski sąd najwyższy zawiesił przepisy IAAF dotyczące testosteronu

  Sąd najwyższy w Szwajcarii tymczasowo zawiesił przepisy Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF), dotyczące konieczności farmakologicznego obniżania podwyższonego poziomu testosteronu u biegaczek. Odwołała się od nich Caster Semenya.
 • Caster Semenya odwołała się do szwajcarskiego sądu najwyższego

  Caster Semenya odwołała się do szwajcarskiego sądu najwyższego

  Caster Semenya złożyła odwołanie do szwajcarskiego sądu najwyższego ws. przepisów nakazujących biegaczkom z naturalnie podwyższonym poziomem testosteronu jego farmakologiczne obniżenie. Wcześniej jej apelację odrzucił Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu.
 • Diamentowa Liga. Semenya w Kalifornii pobiegnie na 3000 m

  Diamentowa Liga. Semenya w Kalifornii pobiegnie na 3000 m

  Caster Semenya w mityngu Diamentowej Ligi w kalifornijskim Stanford pobiegnie na 3000 metrów. Zawody odbędą się 30 czerwca, a wybór dystansu nie jest przypadkowy, bowiem nie wymaga sztucznego obniżania poziomu testosteronu.

Filmy - Caster Semenya (9)

 • "Pokażcie mi, co potraficie". Cristiano Ronaldo rzucił wyzwanie kibicom. Wideo

  Cristiano Ronaldo zaprosił kibiców do "Pucharu Salonu", czyli rywalizacji, kto wykona więcej spięć mięśni brzucha w 45 sekund. Jak się okazało, rekord Ronaldo można pobić.
 • Prawniczka Caster Semenyi: Chcą nałożyć na nią zakaz za to, kim jest. To niedopuszczalne. Wideo

  Caster Semenya nie będzie mogła bronić tytułu mistrzyni świata w biegu na 800 metrów na czempionacie w Dausze. To pokłosie decyzji szwajcarskiego sądu, który na początku czerwca zawiesił nowy regulamin IAAF mówiący o farmakologicznym obniżeniu podwyższonego poziomu testosteronu u zawodniczek. Teraz jednak sąd zmienił swoją decyzję. Semenya i jej prawnicy zapowiadają jednak dalszą walkę.
 • Caster Semenya: Nie zamierzam stosować środków na obniżenie testosteronu. Wideo

  Caster Semenya pozostaje bezkonkurencyjna na 800 m. Reprezentantka RPA przez jakiś czas nie była zapraszana na mityngi pod egidą IAAF ze względu na wyrok Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS), zgodnie z którym powinna farmakologicznie obniżać poziom testosteronu. Dwukrotna mistrzyni olimpijska odwołała się od tej decyzji do sądu powszechnego i na razie jest górą. W amerykańskim Stanford, podczas mityngu Diamentowej Ligi, swój koronny dystans pokonała w 1.55,70. Drugą na mecie Amerykankę Ajee Wilson wyprzedziła o 2,66 s.
 • Caster Semenya wspiera kobiecą kadrę piłkarek RPA. Wideo

  We Francji trwają MŚ w piłce nożnej kobiet. Drużyna RPA w pierwszym meczu przegrała z Hiszpanią 1-3. Przed starciem z Chinami drużyna z Afryki otrzymała wsparcie od gwiazdy lekkoatletyki Caster Semenyi.