carpooling

Artykuły - Carpooling (11)

 • FlixMobility uruchamia usługę FlixCar we Francji

  FlixMobility uruchamia usługę FlixCar we Francji

  Spółka FlixMobility uruchamia usługę carpoolingu o nazwie FlixCar. Pierwszym krajem, w którym pasażerowie mogą skorzystać z nowego produktu jest Francja. Usługa jest bezpłatna i uzupełni siatkę połączeń autobusowych FlixBusa.
 • 4 sposoby na tańsze wakacje

  4 sposoby na tańsze wakacje

  Wyjazd wakacyjny z oszczędności lub pieniędzy otrzymanych w prezencie będzie w stanie sfinansować jedynie co piąty Polak - informuje Grupa Kruk. Są też takie osoby, które zaciągną kredyt, by móc wyjechać na urlop swoich marzeń. Czy to konieczne? Często zdarza się, że w taki sposób możemy wpaść w kłopoty finansowe. Oto kilka sposobów, aby obniżyć koszty wakacyjnej podróży, nie tracąc przy tym radości z wyjazdu poza miejsce zamieszkania.
 • Jak oszczędzić na dojazdach do pracy?

  Jak oszczędzić na dojazdach do pracy?

  Codzienne dojazdy do pracy, w szczególności poza miejsce zamieszkania, nie tylko są drogie, ale również często pochłaniają mnóstwo czasu. Podróże własnym samochodem szybko mogą zrujnować budżet, natomiast pociągiem - narazić pasażera na zbyt częste spóźnienia do pracy. Jest jednak sposób na to, by pozbyć się obu problemów raz na zawsze. Nazywa się carpooling.
 • Wspólne przejazdy pod lupą fiskusa

  Wspólne przejazdy pod lupą fiskusa

  Ministerstwo Finansów zapowiedziało monitoring rynku wspólnych przejazdów, zlecając go urzędowi kontroli skarbowej. Ta deklaracja stanowi odpowiedź ministerstwa na interpelację złożoną w ubiegłym tygodniu przez posła PiS, Zbigniewa Chmielowca. Domaga się on opodatkowania wspólnych przejazdów.
 • Umawiasz się na wspólną jazdę? A co z podatkiem?

  Umawiasz się na wspólną jazdę? A co z podatkiem?

  Niższe koszty dojazdów do pracy czy na uczelnię, nowe znajomości i zmniejszona emisja spalin - to tylko niektóre korzyści ze wspólnych dojazdów. Łączenie przejazdów staje się coraz bardziej popularne. Co jednak w przypadku, kiedy kierowca pobiera pieniądze od pasażerów za podróż. Czy jego działanie wymaga opodatkowania?
 • Carpooling. Tańsza jazda, ale też i zagrożenie

  Coraz popularniejszy w Czechach carpooling (odpłatne udostępnianie miejsca w samochodzie, bądź korzystanie z takiej oferty) niesie jednak ze sobą pewne zagrożenia. Kierowca, który podwozi pasażerów na trasach międzynarodowych, może stać się przemytnikiem ludzi.
 • Yanosik AutoStop - aplikacja do wspólnych przejazdów

  Yanosik AutoStop - aplikacja do wspólnych przejazdów

  Yanosik AutoStop, aplikacja przeznaczona do wspólnych przejazdów, wprowadza funkcję, która ma być wyzwaniem dla takich platforma jak Blablacar.pl czy Otodojazd.pl. Na czym polega nowe rozwiązanie?
 • Carpooling, czyli podwożenie znajomych do pracy, może zainteresować fiskusa

  Carpooling, czyli podwożenie znajomych do pracy, może zainteresować fiskusa

  Osoba, która w zamian za zwrot części kosztów paliwa zabiera do samochodu innych, nie ma z tego tytułu przychodu do opodatkowania . Taki pojawi się jednak, gdy opłata będzie wyższa. Jeśli przejazdy będą regularne, mogą wystąpić także obowiązki w VAT.
 • Tanie podróżowanie możliwe dzięki propozycjom z internetu

  Tanie podróżowanie możliwe dzięki propozycjom z internetu

  Tanie podróżowanie staje się coraz popularniejsze. Zwłaszcza, że pojawia się coraz więcej oryginalnych sposobów, by oszczędzać na wakacjach. Nazwy takie jak carpooling czy couchsurfing brzmią nieco tajemniczo, jednak oznaczają proste sposoby na mniejsze wydatki bez jednoczesnego odmawiania sobie wakacyjnych przyjemności. W planowaniu tanich wakacji nieoceniony okazuje się internet.
 • Autostop trafił do lamusa! Tak teraz podróżują Polacy

  Autostop trafił do lamusa! Tak teraz podróżują Polacy

  Nowa ulepszona, bardziej bezpieczna i wygodna forma autostopu szturmem zdobywa serca podróżujących. Z wspólnych przejazdów z BlaBlaCar skorzystało dotąd ponad 3 miliony Europejczyków, a wspólny przejazd rusza już średnio co 4,7 sekundy.

Filmy - Carpooling (1)

 • Wygodny sposób podróżowania robi furorę!

  Podróż za grosze, wygodnie i bez ryzyka? W Europie coraz większą popularnością cieszy się nowy i tani sposób podróżowania. Pokochali go nawet zagorzali fani podróżowania autostopem. W czym tkwi jego tajemnica? Początki carpoolingu (o którym mowa w materiale) sięgają lat 50. XX wieku. Ale obecna jego forma - umawianie się poprzez specjalne strony internetowe - to stosunkowo nowa idea. Warto też dodać, że carpooling bywa czasami błędnie nazywany internetowym autostopem lub e-autostopem. Należy jednak zwrócić uwagę na dwie zasadnicze różnice: podczas gdy autostop jest spontaniczny i zwykle bezpłatny, w przypadku carpoolingu kierowca i pasażer umawiają się na przejazd z wyprzedzeniem, poza tym w grę wchodzi zwrot części kosztów podróży (źródło: Wikipedia).