Caracas

Artykuły - Caracas (35)

 • 45 pięter grozy. Najwyższy slums świata

  45 pięter grozy. Najwyższy slums świata

  Mówią na niego "najwyższy slums świata". Drapacz chmur Tower of David w Caracas to nie tylko symbol krachu wenezuelskiego systemu bankowego, ale także podziałów panujących w tamtejszym społeczeństwie.
 • Wenezuela: Przeciwnicy Maduro wyszli na ulice

  Wenezuela: Przeciwnicy Maduro wyszli na ulice

  Tysiące przeciwników Nicolasa Maduro wyszło na ulice Caracas. Zwolennicy jego konkurenta Caprilesa Radonskiego nie chcą pogodzić się z porażką w wyborach prezydenckich.
 • Wenezuela: Armatnia salwa na cześć Hugo Chaveza

  O 8.00 rano lokalnego czasu w Caracas (o 13.30 czasu polskiego), w Wenezueli, rozbrzmi 21 armatnich salw na cześć zmarłego prezydenta Hugo Chaveza. W kraju ogłoszono 7 dni żałoby narodowej.
 • Chavez przechodzi chemioterapię

  Chavez przechodzi chemioterapię

  Prezydent Wenezueli Hugo Chavez przechodzi chemioterapię i "prowadzi walkę o życie" - oświadczyły w nocy z piątku na sobotę władze w Caracas.
 • Wenezuela: Ulewy. Stan wyjątkowy w Caracas

  Co najmniej 34 osoby nie żyją, a 75 tys. ewakuowano do schronów na skutek ulewnych deszczy i obsunięć mas błota w Wenezueli. W niektórych częściach kraju ogłoszono stan wyjątkowy - podała w niedzielę agencja AP.
 • Ulewy w Wenezueli. Nie żyje co najmniej 25 osób

  Co najmniej 25 osób nie żyje, a ok.5 tys. straciło domy na skutek ulewnych deszczy i obsunięć mas błota w stolicy kraju Caracas oraz trzech stanach: Miranda, Vargas i Falcon. Władze zarządziły ewakuację ponad 33 tys. mieszkańców - podała w czwartek agencja AP.
 • Wenezuela: Ekshumacja szczątków Simona Bolivara

  W Wenezueli ekshumowano w piątek szczątki XIX-wiecznego bojownika o niepodległość Simona Bolivara, by przeprowadzić testy, mające wykazać, czy ten bohater nie został otruty przez wrogów z Kolumbii. Obserwatorzy wskazują na wzrost napięcia między Caracas a Bogotą.
 • Kardynał "troglodyta" odpowiada Chavezowi

  Arcybiskup Caracas, kardynał Jorge Urosa Savino, którego prezydent Wenezueli Hugo Chavez nazwał w przemówieniu "troglodytą", powtórzył w oświadczeniu wydanym w Rzymie, że Chavez "prowadzi kraj w stronę socjalizmu marksistowskiego".
 • Honory dla kochanki bohatera walk o niepodległość

  Trumna z symbolicznymi szczątkami Manueli Saenz, kochanki wodza walk o wyzwolenie Ameryki Łacińskiej Simona Bolivara, została złożona obok jego trumny w stolicy Wenezueli, Caracas, podczas święta niepodległości, we wtorek czasu polskiego.
 • Wenezuela: Odcięto dostawy prądu do "intensywnych użytkowników"

  W stolicy kraju, Caracas odcięto w poniedziałek dostawy prądu dla kilkudziesięciu restauracji, hoteli, biurowców i przedsiębiorstw, gdy nie zdołały one spełnić oczekiwań rządu, który nakazał zmniejszenie zużycia energii elektrycznej o 20 proc. - poinformowała państwowa agencja energetyczna.