cappuccino

Artykuły - Cappuccino (13)

 • Tort cappuccino

  Tort cappuccino

  Pomysł na wykwintny deser
 • Jak przyrządzić i ozdobić cappuccino

  Jak przyrządzić i ozdobić cappuccino

  Cappuccino uznawane jest za włoskie dzieło sztuki, prawdziwą ucztę dla oka i podniebienia. Jego przyrządzeniem zajmie się dobry ekspres do kawy, ale to do nas należy artystyczne dokończenie dzieła.
 • Kawa z mlekiem czy bez?

  Kawa z mlekiem czy bez?

  Ludzie od wieków z upodobaniem piją kawę. Początkowo pili ją na wzór wschodni - bez dodatków.
 • Krem cappuccino

  Krem cappuccino

  Pyszny deser.
 • Biszkopt cappuccino

  Biszkopt cappuccino

  Pyszne ciasto.
 • Cappuccino

  Cappuccino

  Pyszne Cappucino oraz inne przepisy na ciasta.
 • Grozi nam "efekt cappuccino"?

  Grozi nam "efekt cappuccino"?

  Wprowadzenie euro do obiegu gotówkowego w średnim okresie nie wpłynęło na stabilność cen w strefie euro, jednak w krótkim okresie wzrost inflacji był znaczny - wynika z projektu badawczego NBP "Wpływ wprowadzenia wspólnej waluty do obiegu gotówkowego na zmiany w poziomie cen krajów strefy euro".
 • Melba i Uśmiech Wenecji

  Melba i Uśmiech Wenecji

  Italia to nie tylko pizza, cappuccino i makaron, to także lody. Najlepsze lody na świecie.
 • Masz ochotę na małą czarną?

  Parzona, z ekspresu, rozpuszczalna, cappuccino, mrożona, z dodatkiem likieru - lubimy na chwilkę odpocząć przy filiżance kawy.
 • Cappuccino w sądzie

  Sądowa sprawa o... cappuccino. Dla Włocha poranne picie kawy w barze to rzecz święta. Podobnie jak jej cena, której tak łatwo klienci zmienić nie pozwolą. We Włoszech zapadł właśnie precedensowy wyrok w sprawie, o której mówi się już "vendetta cappuccino".

Filmy - Cappuccino (7)

 • Jak zrobić domowe cappuccino?

  Cappuccino to jedna z najpopularniejszych kaw świata, której wypija się każdego dnia tysiące litrów! Lekka, z charakterystyczną pianką i kakaową posypką, doskonale smakuje i dostarcza solidnej dawki energii, a przy tym nie ma intensywnego, specyficznego smaku zwykłego espresso. Jak zrobić cappuccino w domu? Zobaczcie!
 • Przepisy na świąteczną kawę. Zaskocz swoich gości!

  Kawa jak z najlepszej kawiarni, przyrządzona w naszej kuchni? Tak, to możliwe! Wystarczy domowy ekspres, podgrzane, lekko spienione mleko i garstka wiedzy o świecie kawy, którą podzielił się z nami specjalista Darek Pieczara, Barista of the Year COSTA COFFEE. Dzięki kilku trikom przyrządzimy pyszny i efektowny napój, który zachwyci naszych świątecznych gości. Podstawą do zrobienia aromatycznej kawy jest dobry ekspres (przy czym "dobry" wcale nie musi oznaczać drogi!) Na rynku kawowym coraz bardziej popularne są ekspresy kapsułkowe, które zajmują wysokie miejsce wśród ulubionych kuchennych sprzętów Polaków. Powodów rosnącej popularności tego typu ekspresów jest kilka, a główne to: wygoda, estetyczny wygląd, przystępna cena i szybkość, z jaką przygotowujemy (nie tylko) poranną kawę. Dodatkowo potrzebujemy spieniacza do mleka, który – w zależności od modelu - możemy nabyć już za kilka złotych. Pamiętajmy też o naszych ulubionych dodatkach: karmel, sos czekoladowy, cynamon - to one sprawią, że kawa będzie nie tylko zniewalająco wyglądać, ale też smakować. Barista Darek Pieczara podjął wyzwanie stworzenia w domowych warunkach kaw, które na co dzień przygotowuje dla swoich klientów: cappuccino, caffe latte oraz latte macchiato.
 • Espresso i co dalej?

  Agnieszka Fleischer z Poznania jest autorką najlepszego na świecie kawowego drinka. Nam opowiedziała o różnych rodzajach kawy i sposobach na ich przyrządzenie.
 • Kawa idealna

  Doświadczony trener z 10-letnim stażem pracy na rynku kawy, certyfikowany barista oraz tester kawy - Paweł Maliszewski - zdradza nam przepis na kawę idealną.