Cannes 2019

Artykuły - Cannes 2019 (52)

 • ​Z Cannes do Wrocławia - nagrodzony Złotą Palmą "Parasite" w programie 19.MFF Nowe Horyzonty

  ​Z Cannes do Wrocławia - nagrodzony Złotą Palmą "Parasite" w programie 19.MFF Nowe Horyzonty

  Nagrodzony Złotą Palmą w Cannes, najwyżej oceniony przez międzynarodowe grono krytyków, przyznające gwiazdki w branżowym "Screenie"; rewelacyjny film Bong Joon-ho szturmem zdobył serca festiwalowej publiczności. Polska premiera filmu "Parasite" odbędzie się podczas 19. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty we Wrocławiu (25 lipca - 4 sierpnia).
 • Przeboje Cannes premierowo na 19. MFF Nowe Horyzonty

  Przeboje Cannes premierowo na 19. MFF Nowe Horyzonty

  Tegoroczny festiwal w Cannes dobiegł końca. Stowarzyszenie Nowe Horyzonty nabyło prawa do pięciu canneńskich filmów, które premierowo zostaną pokazane na 19. MFF Nowe Horyzonty (25 lipca – 4 sierpnia), następnie zostaną wprowadzone na ekrany polskich kin.
 • Nowy film Polańskiego bez dystrybucji w USA?

  Nowy film Polańskiego bez dystrybucji w USA?

  Podczas tegorocznego festiwalu w Cannes było głośno o Romanie Polańskim z powodu pojawiania się jego postaci w filmie Quentina Tarantino "Pewnego razu... w Hollywood". Jednym z wątków filmu było zabójstwo żony reżysera z 1969 roku. Tymczasem temat Polańskiego był podejmowany w Cannes także z innego powodu - poszukiwań dystrybutorów jego najnowszego dzieła.
 • Cannes 2019: W modowym zwierciadle

  Cannes 2019: W modowym zwierciadle

  Elle Fanning w stylizacji inspirowanej Grace Kelly, Bella Hadid w czerwonej sukni z wycięciami, Anja Rubik w stylowym czarnym smokingu - tegoroczną edycję Festiwalu Filmowego w Cannes cechowały elegancja i glamour. Nie zabrakło też odrobiny ekstrawagancji.
 • Cannes: Aktorzy zmuszeni do sceny niesymulowanego stosunku?

  Cannes: Aktorzy zmuszeni do sceny niesymulowanego stosunku?

  Pojawiają się coraz bardziej niepokojące doniesienia dotyczące filmu "Mektoub, My Love: Intermezzo". Film zadebiutował podczas festiwalu w Cannes, gdzie został zniszczony przez krytykę. Jednym z jego najbardziej krytykowanych elementów była piętnastominutowa scena niesymulowanego seksu oralnego. Francuska prasa donosi, że reżyser Adbellatif Kechiche miał zmusić aktorów do jej realizacji.
 • Złota Palma dla "Parasite" Joon-Ho Bonga

  Złota Palma dla "Parasite" Joon-Ho Bonga

  Zakończył się 72. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Główną nagrodę, Złotą Palmę, otrzymał Joon-Ho Bong za "Parasite". Wśród nagrodzonych znaleźli się artyści typowani przez analityków, nie obyło się jednak bez niespodzianek. Podczas ceremonii nie zabrakło także polityki.
 • Cannes 2019: Almodovar czy Tarantino? Kto dostanie Złotą Palmę?

  Cannes 2019: Almodovar czy Tarantino? Kto dostanie Złotą Palmę?

  "Ból i blask" Pedro Almodovara, "Pewnego razu... w Hollywood" Quentina Tarantino oraz "Portret dziewczyny w ogniu" Celine Sciammy - to niektóre z 21 filmów uczestniczących w konkursie głównym 72. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Laureata Złotej Palmy poznamy w sobotę, 25 maja, wieczorem.
 • Cannes 2019: Krytycy o filmach "The Traitor" Bellocchio i "Mektoub, My Love: Intermezzo" Kechiche’a

  Cannes 2019: Krytycy o filmach "The Traitor" Bellocchio i "Mektoub, My Love: Intermezzo" Kechiche’a

  Z mieszanymi ocenami krytyków spotkał się film "The Traitor" Marca Bellocchio, który jest jedną z produkcji nominowanych do Złotej Palmy na 72. festiwalu w Cannes. Kontrowersje wywołał natomiast "Mektoub, My Love: Intermezzo" Abdellatifa Kechiche’a, krytykowany za ostre sceny erotyczne.
 • Cannes: Widzowie oburzeni konkursowym filmem

  Cannes: Widzowie oburzeni konkursowym filmem

  Projekcja "Maktoub, My Love: Intermezzo" Abdellatifa Kechiche'a podczas 72. Festiwalu Filmowego w Cannes wywołała skrajne reakcje publiczności. Wiele osób opuściło salę kinową w trakcie projekcji. Na Twitterze film zyskał przydomek "najgorszego filmu konkursu" oraz "pomyłki festiwalu".
 • Cannes: Polska animacja nagrodzona

  Cannes: Polska animacja nagrodzona

  ​Wyprodukowana przez łódzką Szkołę Filmową animacja "Duszyczka" Barbary Rupik otrzymała w czwartek trzecią nagrodę w sekcji Cinefondation 72. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Ex aequo nagrodzono film "Ambience" Wisama Al Jafariego.

Filmy - Cannes 2019 (1)