Cannes 2016

Artykuły - Cannes 2016 (7)

 • Cannes: Niespodziewany werdykt, faworyci wyjeżdżają z pustymi rękami

  Cannes: Niespodziewany werdykt, faworyci wyjeżdżają z pustymi rękami

  Zaskoczenie - tak najprościej można podsumować werdykt jury 69. festiwalu filmowego w Cannes pod przewodnictwem Geaorge’a Millera. Zwycięstwa Kena Loacha mało kto się spodziewał. O tym, że Jim Jarmusch wyjedzie z Cannes bez żadnej nagrody, nikt nawet nie pomyślał.
 • Koszmarny film Seana Penna i trzymający poziom Asghar Farhadi

  Koszmarny film Seana Penna i trzymający poziom Asghar Farhadi

  Tak koszmarnego filmu w konkursie głównym canneńskiej imprezy nie oglądaliśmy od dawna. "The Last Face" Seana Penna to największa pomyłka selekcjonerów imprezy. Nie zawiódł za to Irańczyk Asghar Farhadi, który pokazał na Lazurowym Wybrzeżu "The Salesman". Wielkie emocje wzbudził Nicolas Winding Refn swoim "Neon Demon".
 • Xavier Dolan trzyma poziom, bracia Dardenne rozczarowują

  Xavier Dolan trzyma poziom, bracia Dardenne rozczarowują

  W środowy wieczór, 18 maja, w pałacu festiwalowym w Cannes rozbrzmiały dźwięki rumuńskiego szlagieru "Dragostea din tei". Nie, to nie żart. Właśnie ten kawałek znalazł się w najnowszym filmie Xaviera Dolana "It’s Only the End of the World".
 • Tydzień z życia Jarmuscha i bezlitośnie wygwizdana Kristen Stewart

  Tydzień z życia Jarmuscha i bezlitośnie wygwizdana Kristen Stewart

  Na półmetku festiwalu zdarzyło się to, czego boi się każdy twórca filmu startującego w konkursie głównym imprezy - na napisach końcowych rozległy się niemiłosierne gwizdy. W taki sposób zakończyła się projekcja "Personal Shopper" Oliviera Assayasa, z Kristen Stewart w roli głównej. Nie zabrakło też objawień. Do tych zalicza się bez wątpienia najnowszy film Jima Jarmuscha "Paterson" z Adamem Driverem.
 • Cannes 2016: Dobra zmiana

  Cannes 2016: Dobra zmiana

  Po czym poznać, że festiwal w Cannes ruszył na dobre? Teoretycznie po tym, że odbyła się gala inauguracyjna, na której obrażono Woody’ego Allena, o czym później. Ale na Lazurowym Wybrzeżu równe emocje, co filmy, wzbudza także obecność gwiazd na czerwonym dywanie. Jeśli przespacerowali się po nim Julia Roberts, George Clooney, Kristen Stewart i Jesse Eisenberg, to nie ulega wątpliwości: festiwal wystartował na dobre!
 • Woody Allen na otwarcie festiwalu w Cannes

  Woody Allen na otwarcie festiwalu w Cannes

  Mocny akcent na rozpoczęcie Międzynarodowego Festiwalu w Cannes. Tegoroczną imprezę otwiera oficjalna premiera najnowszej komedii Woody’ego Allena "Cafe Society". Film ten widział już francuski korespondent RMF FM Marek Gładysz, który nie szczędzi pochwał 80-letniemu kultowemu reżyserowi.
 • Cannes: 20 filmów powalczy o Złotą Palmę

  Cannes: 20 filmów powalczy o Złotą Palmę

  20 filmów powalczy o Złotą Palmę tegorocznego festiwalu w Cannes - poinformowali organizatorzy imprezy. Na Croisette nie zabraknie stałych bywalców festiwalu: Pedra Almodovara ("Julieta"), braci Dardenne ("La fille inconnue"), Kena Loacha ("I, Daniel Blake") i Jima Jarmuscha ("Paterson").

Zdjęcia - Cannes 2016 (13)

 • film.interia.pl
  Julia Roberts: Pierwszy raz w Cannes
 • film.interia.pl
  Julia Roberts: Pierwszy raz w Cannes
 • film.interia.pl
  Julia Roberts: Pierwszy raz w Cannes
 • film.interia.pl
  Julia Roberts: Pierwszy raz w Cannes
 • film.interia.pl
  Julia Roberts: Pierwszy raz w Cannes
 • film.interia.pl
  Suknie w Cannes: Klejnoty, prześwity i czerń