Camerimage

Artykuły - Camerimage (174)

 • Gwiazdy kina wśród gości festiwalu EnergaCamerimage

  Gwiazdy kina wśród gości festiwalu EnergaCamerimage

  Quentin Tarantino, Danny DeVito, Peter Greenaway i Richard Gere będą gośćmi 27. edycji Festiwalu EnergaCamerimage, która w sobotę, 9 listopada, rozpocznie się w Toruniu. Festiwalowe nagrody trafią także m.in. do Edwarda Nortona, Lecha Majewskiego i Heleny Trestikovej.
 • Danny DeVito na festiwalu EnergaCamerimage

  Danny DeVito na festiwalu EnergaCamerimage

  Życie nie szczędziło Danny'emu DeVito niespodzianek, a on sam też nigdy nie przestał zaskakiwać, zarówno jako twórca pamiętnych projektów, które wywoływały w widzach śmiech i zmuszały do myślenia, jak i wszechstronny artysta filmowy, telewizyjny i teatralny, który zmienił definicję tego, kim jest i co może grać aktor charakterystyczny. Obie te ścieżki przywiodą go niedługo do Torunia, gdzie odbierze Specjalną Nagrodę Camerimage za Całokształt Twórczości dla Aktora.
 • Edward Norton z Nagrodą im. Krzysztofa Kieślowskiego

  Edward Norton z Nagrodą im. Krzysztofa Kieślowskiego

  Edward Norton będzie gościem tegorocznej edycji festiwalu EnergaCamerimage, podczas której odbierze nagrodę im. Krzysztofa Kieślowskiego. Ponadto na festiwalu w konkursie głównym będzie można zobaczyć jego najnowszy film "Osierocony Brooklyn", który wejdzie do dystrybucji kinowej 20 grudnia.
 • W Toruniu powstanie Europejskie Centrum Filmowe Camerimage

  W Toruniu powstanie Europejskie Centrum Filmowe Camerimage

  - Europejskie Centrum Filmowe Camerimage powstanie w Toruniu. To rzecz wielka dla polskiej kultury - powiedział w niedzielę wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Poinformował, że inwestycja ma kosztować ok. 600 mln zł i zostać zrealizowana do 2025 r.
 • Lech Majewski z Nagrodą Specjalną Camerimage

  Lech Majewski z Nagrodą Specjalną Camerimage

  Na tegorocznym festiwalu EnergaCAMERIMAGE Lech Majewski odbierze Specjalną Nagrodę Camerimage dla Reżysera. Otrzyma ją za "wyjątkowe dokonania na obszarze kina oraz wytyczanie nowych ścieżek dla języka filmowego, który stał się przez lata jego największą pasją".
 • Festiwal Camerimage wraca do Torunia

  Festiwal Camerimage wraca do Torunia

  Festiwal sztuki operatorskiej Camerimage żegna się z Bydgoszczą. Następna edycja prestiżowej imprezy odbędzie się w Toruniu. Tym samym historia zatoczyła koło - właśnie w tym mieście startował festiwal.
 • EnergaCamerimage 2018: Nagrody wręczone, pożegnanie z Bydgoszczą?

  EnergaCamerimage 2018: Nagrody wręczone, pożegnanie z Bydgoszczą?

  W sobotę, 17 listopada, zakończył się 26. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCamerimage. Przez tydzień w Bydgoszczy odbywały się projekcje filmowe, spotkania z twórcami, warsztaty oraz liczne wydarzania towarzyszące. Które filmy okazały się najlepsze? Kto odebrał nagrody? Niespodziewaną decyzję ogłosił dyrektor festiwalu Marek Żydowicz.
 • Operator filmowy Matthew L. ma zarzuty prokuratorskie

  Operator filmowy Matthew L. ma zarzuty prokuratorskie

  - Bydgoska prokuratura złożyła w środę do sądu wniosek o zastosowanie trzech miesięcy aresztu dla operatora filmowego Matthew L., który usłyszał m.in. zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjantów – powiedziała rzecznik prokuratury okręgowej w tym mieście Agnieszka Adamska-Okońska.
 • Startuje EnergaCamerimage 2018

  Startuje EnergaCamerimage 2018

  W sobotę, 10 listopada, rozpoczyna się w Bydgoszczy 26. edycja EnergaCamerimage. Podczas imprezy będzie można zobaczyć laureatów najważniejszych tegorocznych festiwali. Wiele tytułów pokazanych zostanie w Polsce premierowo.
 • Festiwal Camerimage przez kolejne 4 lata w Bydgoszczy

  Festiwal Camerimage przez kolejne 4 lata w Bydgoszczy

  Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Camerimage" nadal - przez kolejne cztery lata - ma odbywać się w Bydgoszczy. Prezydent miasta Rafał Bruski w styczniu 2018 r. zwróci się w tej sprawie do radnych.