byki

Artykuły - Byki (330)

 • Duża podaż buhaja na rynek blokuje cenę

  Duża podaż buhaja na rynek blokuje cenę

  W skupach bydła pojawiły się w ostatnim tygodniu drobne podwyżki, jednak nie w przypadku byków, których podaż w ostatnim czasie mocno wzrosła.
 • Odsetek "byków" na GPW spadł o 8,1 pkt. procent do 31,7 procent

  Odsetek "byków" na GPW spadł o 8,1 pkt. procent do 31,7 procent

  Wyniki cotygodniowego sondażu Indeksu Nastrojów Inwestorów pokazują, że odsetek inwestorów spodziewających się w ciągu sześciu miesięcy trendu wzrostowego na GPW spadł o 8,1 pkt. proc. do 31,7 proc. Odsetek respondentów oczekujących trendu spadkowego wzrósł z kolei o 8,8 pkt. proc. i wyniósł 46,6 proc.
 • Warszawskie byki boją się Ukrainy

  Nasi inwestorzy nerwowo zareagowali na zaostrzenie sytuacji na Ukrainie. Nie całkiem uspokoili się po braku eskalacji wydarzeń z upływem terminu ukraińskiego ultimatum i stosunkowo stonowanym oświadczeniu ze strony Rosji. Warszawskie indeksy traciły najmocniej, plasując się zaraz po rynkach obu krajów zaangażowanych w konflikt i tracącym ponad 3 proc. wskaźniku w Atenach.
 • Przy Książęcej niewesoło,ale byki mają szanse

  Powszechny zasięg wtorkowych spadków, obejmujący wszystkie segmenty naszego rynku, duża dynamika zniżki indeksu największych spółek i towarzyszące temu spore obroty, to mieszanka okoliczności, które nie najlepiej wróżą nie tylko dzisiejszym notowaniom, ale i być może sytuacji na kolejnych sesjach. Byki jednak wciąż mają szansę zanegować spadkowy scenariusz.
 • Byki skorzystały z pomocy Fed

  Sugestie Bena Bernanke, że ograniczanie slupu obligacji nie musi rozpocząć się już wkrótce, pomogło posiadaczom akcji. Indeksy na naszym kontynencie w większości poszły w górę. Skorzystał na tym także nasz rynek. WIG20 ponownie znalazł się powyżej 2250 punktów i ma szansę na dalszą zwyżkę.
 • Jedna osoba ranna w piątej gonitwie z bykami w Pampelunie

  Jedna osoba ranna w piątej gonitwie z bykami w Pampelunie

  Jedna osoba trafiła w czwartek do szpitala z powodu urazu szyi, którego nabawiła się podczas piątej gonitwy z bykami w hiszpańskiej Pampelunie. Byki i tym razem nikogo nie wzięły na rogi. Tegoroczna fiesta ku czci św. Fermina potrwa do niedzieli.
 • Zabawa tylko dla najodważniejszych

  Zabawa tylko dla najodważniejszych

  Pampeluna na północy Hiszpanii zaprasza na kilkudniowe uroczystości ku czci św. Fermina, swojego patrona. Główną atrakcją festiwalu Sanfermines są gonitwy byków ulicami miasta.
 • Krowie love story bez happy endu

  Krowie love story bez happy endu

  Ta historia mogłaby posłużyć jako scenariusz filmu drogi, kina sensacyjnego i love story w jednym. W górach w portugalskim dystrykcie Viana do Castelo na północy kraju już piąty dzień trwa obława na dwa byki, które wymknęły się śmierci.
 • Byki mają szansę na rewanż

  Choć główne giełdy europejskie zakończyły wtorkowe notowania pod kreską, to można mówić o uspokojeniu nastrojów. Sporą część strat odrobiły indeksy na Wall Street. Najważniejsze z naszego punktu widzenia jest odreagowanie spadków na rynku surowcowym.
 • Warszawskie byki próbują się bronić

  Mimo niekorzystnych warunków, panujących w giełdowym otoczeniu, indeks naszych największych spółek usiłował przerwać trwającą od kilkunastu dni złą passę. Udało mu się powrócić powyżej 2550 punktów.

Filmy - Byki (2)

 • Byk, który myśli, że jest koniem

  Poznajcie Olafa, byka, który myśli, że jest koniem. Nawet pozwala dosiadać się jak prawdziwego wierzchowca! Właścicielka Olafa mówi, że łączy ich specjalna więź. Kobieta opiekowała się nim od cielęcia, ponieważ jego matka odrzuciła go po urodzeniu. Szybko udało się jej go ujeździć, wyszkolić i nauczyć noszenia siodła. Od tamtej pory są niemal nierozłączni.
 • Byki i niedźwiedzie - na giełdzie i nie tylko

  Z czym kojarzy się Polakom byk i niedźwiedź? Dla osób z branży finansowej skojarzenie jest oczywiste, ale dla innych... Zapraszamy do oglądania!