butelki zwrotne

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Butelki zwrotne (Film (2007)[Vratne lahve] Reż.Jan Sverák) ,

Artykuły - Butelki zwrotne (17)

 • W przyszłym roku rynek odpadów czeka rewolucja

  W przyszłym roku rynek odpadów czeka rewolucja

  Prawdopodobnie w przyszłym roku rynek ten czeka rewolucja. Unijny pakiet odpadowy narzuca wszystkim krajom członkowskim - wysokie cele dotyczące recyklingu odpadów opakowaniowych. Ma on wzrosnąć do 65 proc. w 2025 roku oraz 70 proc. w 2030 roku. Wdrożenie rozszerzonej odpowiedzialności producentów oraz systemu kaucyjnego, nad którymi pracuje resort klimatu i środowiska, przeniesie koszty związane z prowadzeniem selektywnej zbiórki i recyklingiem na producentów stosujących opakowania.
 • Raport: Kaucja za butelki nie może być za wysoka

  Raport: Kaucja za butelki nie może być za wysoka

  Jak wynika z raportu Eunomia Research & Consulting, im kaucja za np. butelki plastikowe jest wyższa, tym częściej zwracane są one przez klientów.
 • Oddając butelkę otrzymasz e-bon

  Oddając butelkę otrzymasz e-bon

  ​Już w 8 polskich miastach - m.in. w Warszawie, Łodzi, Lublinie czy Krakowie - można w wybranych sklepach Carrefour oddawać butelki zwrotne bez paragonu. Osoby oddające butelki otrzymają zwrot pełnej kaucji w formie e-bonu, który będą mogły od razu wykorzystać, płacąc nim za zakupy.
 • Kłopotliwe odpady. Butelkomat - tak, ale tylko jako część krajowego systemu

  Kłopotliwe odpady. Butelkomat - tak, ale tylko jako część krajowego systemu

  Miasta i mieszkańcy wydają setki tysięcy złotych za pojedyncze urządzenia zbierające opakowania po napojach. To nieprzynoszące efektów dopłacanie do kosztownej już gospodarki odpadami - mówią eksperci.
 • Prawo.pl: Gminy obawiają się kaucji za puszki i butelki

  Prawo.pl: Gminy obawiają się kaucji za puszki i butelki

  Ministerstwo Klimatu przygotowało założenia rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP) za wyprodukowane opakowania, w tym za puszki aluminiowe oraz szklane i plastikowe butelki. Samorządy mają obawy, czy po wprowadzeniu systemu kaucyjnego uda im się zrealizować wymagane poziomy recyklingu. Systemem mają być objęte butelki z tworzyw sztucznych do 3 l i szklane do 1 l oraz puszki aluminiowe do 1 l.
 • Polacy chcą kaucji i opakowań zwrotnych

  Polacy chcą kaucji i opakowań zwrotnych

  Z sondażu ARC Rynek i Opinia jasno wynika, że Polacy są gotowi na produkty w opakowaniach zwrotnych. Najważniejszym dla nich argumentem przemawiającym za tym rozwiązaniem jest zrobienie czegoś dobrego dla środowiska, ale ważne są też inne argumenty, np. mniej odpadów gromadzonych w domu.
 • Niemieckim browarom kończą się butelki!

  Popyt na piwo w upały jest tak ogromny, że w Niemczech zaczyna brakować butelek. Browary apelują o ich zwrot.
 • KE chce ograniczyć liczbę plastikowych śmieci

  KE chce ograniczyć liczbę plastikowych śmieci

  - Komisja Europejska alarmuje, że ilość szkodliwych odpadów z tworzyw sztucznych w morzach i oceanach rośnie w zastraszającym tempie. Wczoraj KE zaproponowała nowe przepisy dotyczące 10 produktów jednorazowego użytku najczęściej zaśmiecających plaże i morza.
 • Ministerstwo Środowiska rozważa wprowadzenie kaucji za opakowania po napojach

  Ministerstwo Środowiska rozważa wprowadzenie kaucji za opakowania po napojach

  Ministerstwo Środowiska rozważa wprowadzenie kaucji za niektóre opakowania po napojach. To, czy tak się stanie, pokażą wyniki specjalnej analizy, której celem jest wypracowanie metod zwiększenia poziomu recyklingu odpadów komunalnych do 50-procent. Polska ma na to czas do 2020 roku.
 • Litwini wprowadzają automaty na butelki i puszki

  Litwini wprowadzają automaty na butelki i puszki

  Od poniedziałku obowiązuje na Litwie nowy system zwrotu jednorazowych opakowań szklanych i plastikowych oraz puszek po napojach. Litwini wprowadzają automaty do butelek.

Filmy - Butelki zwrotne (1)