Biznes - burze nad Polską

Synonimy:
burze,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Burze nad Polską (11)

 • Żywioły uderzyły w rolników! Straty będą duże

  Żywioły uderzyły w rolników! Straty będą duże

  Pogoda nie rozpieszcza rolników. Skutki wiosennej suszy i letnich opadów może odczuć cała gospodarka. - W tej chwili największe zagrożenie jest dla pszenżyt - one już powinny być zbierane. W drugiej kolejności są rzepaki. Opady sprzyjają jedynie plantatorom kukurydzy i ziemniaków, a także hodowcom bydła.
 • Sezon burz ciągle trwa. Kupując ubezpieczenie, nie kieruj się tylko jego ceną

  Sezon burz ciągle trwa. Kupując ubezpieczenie, nie kieruj się tylko jego ceną

  Burze, wichury, ulewy - to tylko niektóre zjawiska pogodowe potrafiące wyrządzić szkody naszym domom. Ostatnie nawałnice pokazały, że zniszczenia mogą być bardzo poważne. Większość Polaków jest przezorna: 70 proc. z nas ubezpiecza swoje domy i mieszkania. Często zapominamy jednak o tym, co jest w środku.
 • Debiut ZE PAK na GPW możliwy w 2012 r.

  - Debiut ZE PAK na warszawskim parkiecie może mieć miejsce w przyszłym roku, do końca lipca resort skarbu zamierza wybrać doradców w procesie upublicznienia - powiedział we wtorek dziennikarzom Jan Bury, wiceminister skarbu.
 • Bury: W tym roku nie dojdzie do sprzedaży Enei

  - Resort skarbu ocenia, że do sprzedaży Enei nie dojdzie już w tym roku, transakcja powinna się zakończyć w I kwartale 2011 roku. Jeszcze w grudniu UOKiK powinien wydać opinię w sprawie przejęcia Energi przez PGE - powiedział wiceminister skarbu Jan Bury.
 • Bury: Polska w elektroenergetyce ma nadzwyczaj trudną sytuację

  Bury: Polska w elektroenergetyce ma nadzwyczaj trudną sytuację

  - Polska w porównaniu z innymi krajami UE ma nadzwyczaj trudną sytuację w sektorze elektroenergetycznym - powiedział wiceminister skarbu Jan Bury podczas zakończonego w środę w Sopocie V Forum Energetycznego.
 • Wywołaliśmy prawdziwą burzę

  Komisja Europejska odwoła się w przyszłym tygodniu od wyroku unijnego Sądu Pierwszej Instancji, który we wrześniu unieważnił decyzję KE o przydziale krajowych limitów emisji gazów cieplarnianych dla Polski na lata 2008-2012 - dowiedziała się w piątek PAP w organizacji lobbystycznej International Emissions Trading Association (IETA).
 • Usuwanie awarii telekomunikacyjnej na koszt operatora

  Usuwanie awarii telekomunikacyjnej na koszt operatora

  Deszczowe i burzowe lato daje się we znaki operatorom telekomunikacyjnym i ich klientom. Przerwy w świadczeniu usług trwają od kilku minut do nawet kilku dni, gdy awaria jest rozległa i poważna.
 • Bury zapowiada 2,3 mld zł

  Zaplanowane na 2008 rok przychody z prywatyzacji w wysokości 2,3 mld zł będą przekroczone - powiedział w czwartek w Sejmie wiceminister skarbu Jan Bury.
 • Testy spowodowały burzę

  Kandydaci na aplikacje prawnicze skarżą wyniki egzaminów. Testy zawierały pytania budzące wątpliwości zdających i ekspertów. W przyszłym tygodniu komisja egzaminacyjna rozpocznie badanie zarzutów.
 • Szacunki zbiorów w 2001

  Główny Urząd Statystyczny szacuje, że zbiory zbóż podstawowych z mieszankami w 2001 roku wyniosą 25-26,1 mln ton, czyli o 17,1-22,5 proc. więcej niż w 2000 roku - podał we wtorek GUS.