Fakty - burze nad Polską

Synonimy:
burze,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Burze nad Polską (172)

 • Fala burz i ulew przechodzi nad Polską. Ministerstwo ostrzega

  Fala burz i ulew przechodzi nad Polską. Ministerstwo ostrzega

  ​Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji i służby apelują o ostrożność i rozwagę. Nad Polską przechodzi front burzowy. Kulminacji można się spodziewać między godziną 19 a godziną 22.
 • Prawie 5 tys. interwencji straży po burzach. Zginęła jedna osoba, cztery są ranne

  Prawie 5 tys. interwencji straży po burzach. Zginęła jedna osoba, cztery są ranne

  Rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak poinformował, że strażacy wyjeżdżali w czwartek i piątek prawie 5 tys. razy do zdarzeń związanych z burzami i silnym wiatrem. Jak dodał, zginęła jedna osoba, a cztery zostały ranne.
 • Niemcy. Gwałtowne burze: Dwie ofiary śmiertelne i utrudnienia w komunikacji

  Niemcy. Gwałtowne burze: Dwie ofiary śmiertelne i utrudnienia w komunikacji

  Z czwartku na piątek nad Niemcami przeszły gwałtowne burze, które spowodowały śmierć dwóch osób. Doszło też do zakłóceń w komunikacji kolejowej i lotniczej oraz przerwy w dostawach prądu.
 • Tragiczne skutki nawałnic w Bawarii

  Tragiczne skutki nawałnic w Bawarii

  Co najmniej cztery osoby zginęły na skutek nawałnic, które w niedzielę wieczorem przeszły nad Badenią-Wirtembergią i Bawarią na południu Niemiec - poinformowało w poniedziałek bawarskie ministerstwo spraw wewnętrznych. Wśród ofiar śmiertelnych jest 13-latka.
 • ​Burz będzie coraz więcej. Jak przetrwać nawałnicę?

  ​Burz będzie coraz więcej. Jak przetrwać nawałnicę?

  Eksperci nie mają wątpliwości: gwałtowne burze będą coraz częstszym zjawiskiem. - Jesteśmy przygotowani - zapewnia w rozmowie z Interią st. bryg. Paweł Frątczak z Państwowej Straży Pożarnej.
 • Po burzach Polska bez prądu

  Po burzach Polska bez prądu

  Około 10 tysięcy odbiorców bez prądu w Świętokrzyskiem i około 20 tysięcy na Górnym Śląsku i Podlasiu – to wstępny bilans niedzielnych burz, które przeszły nad Polską. Minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska, będąc w Zawałach, miejscowości, gdzie szczególnie widoczne są skutki nawałnic, powiedziała, że trzeba zrobić wszystko, by wesprzeć tych mieszkańców, którzy w kilka chwil stracili dorobek życia.
 • ​Wstępny bilans niedzielnych burz

  ​Wstępny bilans niedzielnych burz

  W niedzielę przez Polskę przetoczyły się - i nadal się przetaczają - gwałtowne burze. Straż pożarna interweniowała ponad tysiąc razy - podała TVP. Jedna osoba zginęła, jedna jest zaginiona, kilkanaście zostało rannych.
 • RMF24: Śmiertelna ofiara nawałnic przetaczających się nad Polską

  RMF24: Śmiertelna ofiara nawałnic przetaczających się nad Polską

  Od zachodu do Polski wkroczył front burzowy. W woj. lubuskim strażacy odebrali już ponad 100 zgłoszeń. Nie żyje pasażerka samochodu, na który spadł złamany przez burzę konar w pobliżu Sławy. Ranny został kierowca autobusu w miejscowości Grabik w tym regionie. Na pojazd także spadła złamana przez nawałnicę gałąź.
 • W Czechach komplikacje po burzach

  W Czechach komplikacje po burzach

  W Czechach gwałtowne lokalne burze ponownie skomplikowały życie powodzianom. Towarzyszyły im krótkie ulewy.
 • Północno-wschodnie wybrzeże USA zasypane śniegiem

  Północno-wschodnie wybrzeże USA zasypane śniegiem

  Około 650 tysięcy domostw i firm pozbawionych jest prądu na północno-wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych z powodu trwającej tam śnieżycy. W stanie Nowy Jork jest co najmniej jedna ofiara śmiertelna zawieruchy.