burze nad Polską

Synonimy:
burze,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Burze nad Polską (319)

 • Zaczął się sezon burzowy. Jak chronić sprzęt domowy?

  Zaczął się sezon burzowy. Jak chronić sprzęt domowy?

  W ubiegłym roku na początku sezonu burzowego w Polsce jednego dnia uderzało nawet 30 tysięcy piorunów. W szczycie zjawiska obserwowano ponad 260 wyładowań na minutę. Mogą one być zagrożeniem dla domowego sprzętu, ale i mieszkańców, ze względu na ryzyko wzniecenia pożaru w budynku.
 • ​IMGW ostrzega: Osiem województw zagrożonych gwałtownymi burzami z gradem

  ​IMGW ostrzega: Osiem województw zagrożonych gwałtownymi burzami z gradem

  IMGW wydał w niedzielę ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla ośmiu województw. Nie wystosowano natomiast ostrzeżenia przed upałami.
 • Żywioły uderzyły w rolników! Straty będą duże

  Żywioły uderzyły w rolników! Straty będą duże

  Pogoda nie rozpieszcza rolników. Skutki wiosennej suszy i letnich opadów może odczuć cała gospodarka. - W tej chwili największe zagrożenie jest dla pszenżyt - one już powinny być zbierane. W drugiej kolejności są rzepaki. Opady sprzyjają jedynie plantatorom kukurydzy i ziemniaków, a także hodowcom bydła.
 • ​IMGW ostrzega przed burzami

  ​IMGW ostrzega przed burzami

  Prognozy pogody nie są najłaskawsze dla naszego kraju... Meteorolodzy zapowiadają codzienne burze.
 • Fala burz i ulew przechodzi nad Polską. Ministerstwo ostrzega

  Fala burz i ulew przechodzi nad Polską. Ministerstwo ostrzega

  ​Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji i służby apelują o ostrożność i rozwagę. Nad Polską przechodzi front burzowy. Kulminacji można się spodziewać między godziną 19 a godziną 22.
 • IMGW ostrzega: Nadchodzą kolejne burze z gradem

  IMGW ostrzega: Nadchodzą kolejne burze z gradem

  ​Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenia przed burzami z gradem na południu Polski. Mogą one wystąpić w Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim, na południu Opolszczyzny, na Górnym Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu.
 • IMGW ostrzega przed burzami z gradem

  IMGW ostrzega przed burzami z gradem

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem dla dziesięciu województw.
 • IMGW wydało ostrzeżenia dla 11 województw w związku z burzami i opadami

  IMGW wydało ostrzeżenia dla 11 województw w związku z burzami i opadami

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla jedenastu województw. Od piątkowego popołudnia do sobotniego poranka prognozowane są intensywne opady i burze.
 • RCB i IMGW ostrzegają: Burze i silny wiatr na północnym zachodzie

  RCB i IMGW ostrzegają: Burze i silny wiatr na północnym zachodzie

  Rządowe Centrum Bezpieczeństwa oraz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed gwałtownymi burzami, które mogą przejść dzisiaj nad Polską.
 • Sezon burz ciągle trwa. Kupując ubezpieczenie, nie kieruj się tylko jego ceną

  Sezon burz ciągle trwa. Kupując ubezpieczenie, nie kieruj się tylko jego ceną

  Burze, wichury, ulewy - to tylko niektóre zjawiska pogodowe potrafiące wyrządzić szkody naszym domom. Ostatnie nawałnice pokazały, że zniszczenia mogą być bardzo poważne. Większość Polaków jest przezorna: 70 proc. z nas ubezpiecza swoje domy i mieszkania. Często zapominamy jednak o tym, co jest w środku.

Filmy - Burze nad Polską (7)

 • Jak chronić się w czasie burzy?

  Piotr Żurowski ze stowarzyszenia Polscy Łowcy Burz powiedział w rozmowie z Interią, jakie zachowania podczas burzy mogą nas narazić na uderzenie piorunem i co powinniśmy robić, żeby być bezpiecznym.
 • Niebezpieczne mity na temat piorunów

  Gdy jest burza należy położyć się na ziemi, zakopać porażonego człowieka aż po samą szyję? Takie zachowania mogą spowodować nawet śmierć - wyjaśnia Piotr Żurowski ze stowarzyszenia Polscy Łowcy Burz.
 • Polscy Łowcy Burz

  Członkowie stowarzyszenia Polscy Łowcy Burz badają zjawiska pogodowe. Prowadzą obserwacje i zbierają rzetelne wiadomości na temat pogody. - To nie jest praca, tylko pasja - mówi Piotr Żurowski.
 • Czego nie robić podczas burzy?

  Piotr Żurowski - rzecznik Polskich Łowców Burz - odpowiedział na pytania Interii: czego absolutnie nie robić podczas burzy i jakich miejsc unikać. Obalił również mity dotyczące telefonów komórkowych. Więcej wiadomości o burzach znajdziesz tutaj