burze nad Polską

Synonimy:
burze,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Burze nad Polską (608)

 • IMGW wydało ostrzeżenia dla 11 województw w związku z burzami i opadami

  IMGW wydało ostrzeżenia dla 11 województw w związku z burzami i opadami

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla jedenastu województw. Od piątkowego popołudnia do sobotniego poranka prognozowane są intensywne opady i burze.
 • RCB i IMGW ostrzegają: Burze i silny wiatr na północnym zachodzie

  RCB i IMGW ostrzegają: Burze i silny wiatr na północnym zachodzie

  Rządowe Centrum Bezpieczeństwa oraz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed gwałtownymi burzami, które mogą przejść dzisiaj nad Polską.
 • Sezon burz ciągle trwa. Kupując ubezpieczenie, nie kieruj się tylko jego ceną

  Sezon burz ciągle trwa. Kupując ubezpieczenie, nie kieruj się tylko jego ceną

  Burze, wichury, ulewy - to tylko niektóre zjawiska pogodowe potrafiące wyrządzić szkody naszym domom. Ostatnie nawałnice pokazały, że zniszczenia mogą być bardzo poważne. Większość Polaków jest przezorna: 70 proc. z nas ubezpiecza swoje domy i mieszkania. Często zapominamy jednak o tym, co jest w środku.
 • IMGW ostrzega przed nocnymi burzami

  IMGW ostrzega przed nocnymi burzami

  ​Nad południową i zachodnią częścią Polski mają przejść nocą burze z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed nimi dla siedmiu województw: kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i małopolskiego.
 • Kolejne burze od piątku wieczorem

  Kolejne burze od piątku wieczorem

  ​Od piątku wieczorem do nocy z soboty na niedzielę nad terenem Polski przejdą burze. Mogą im towarzyszyć gwałtowne opady (nawet do 40 mm) i silny wiatr; lokalnie z burzami może również wystąpić grad - poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy.
 • Prawie 5 tys. interwencji straży po burzach. Zginęła jedna osoba, cztery są ranne

  Prawie 5 tys. interwencji straży po burzach. Zginęła jedna osoba, cztery są ranne

  Rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak poinformował, że strażacy wyjeżdżali w czwartek i piątek prawie 5 tys. razy do zdarzeń związanych z burzami i silnym wiatrem. Jak dodał, zginęła jedna osoba, a cztery zostały ranne.
 • IMGW ostrzega: Groźne burze na północnym zachodzie kraju

  IMGW ostrzega: Groźne burze na północnym zachodzie kraju

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gwałtownymi burzami z gradem, które mogą przejść w północno-zachodniej części Polski. Najgroźniej ma być w nocy. Burze przejdą przez Ziemię Lubuską, Wielkopolskę, Pomorze i zachodnią część Mazur.
 • Burze- jak powstają? co robić gdy zaskoczą Cię w górach?

  Burze- jak powstają? co robić gdy zaskoczą Cię w górach?

  Do groźnych – z punktu widzenia łazika górskiego – zjawisk atmosferycznych należą burze. Burzy można spodziewać się w czasie letnich, ciepłych i wilgotnych dni, gdy na niebie tworzą się chmury o budowie pionowej, w charakterystycznym kształcie kowadła na szczycie.
 • Niemcy. Gwałtowne burze: Dwie ofiary śmiertelne i utrudnienia w komunikacji

  Niemcy. Gwałtowne burze: Dwie ofiary śmiertelne i utrudnienia w komunikacji

  Z czwartku na piątek nad Niemcami przeszły gwałtowne burze, które spowodowały śmierć dwóch osób. Doszło też do zakłóceń w komunikacji kolejowej i lotniczej oraz przerwy w dostawach prądu.
 • Przez Polskę przetoczą się intensywne burze

  Przez Polskę przetoczą się intensywne burze

  ​Synoptycy ostrzegają, że w centrum kraju, na południu i nad morzem - w okolicach Gdańska, mogą dziś wystąpić opady, burze, także z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej wydał ostrzeżenia dla siedmiu województw.

Filmy - Burze nad Polską (10)

 • Jak chronić się w czasie burzy?

  Piotr Żurowski ze stowarzyszenia Polscy Łowcy Burz powiedział w rozmowie z Interią, jakie zachowania podczas burzy mogą nas narazić na uderzenie piorunem i co powinniśmy robić, żeby być bezpiecznym.
 • Niebezpieczne mity na temat piorunów

  Gdy jest burza należy położyć się na ziemi, zakopać porażonego człowieka aż po samą szyję? Takie zachowania mogą spowodować nawet śmierć - wyjaśnia Piotr Żurowski ze stowarzyszenia Polscy Łowcy Burz.
 • Polscy Łowcy Burz

  Członkowie stowarzyszenia Polscy Łowcy Burz badają zjawiska pogodowe. Prowadzą obserwacje i zbierają rzetelne wiadomości na temat pogody. - To nie jest praca, tylko pasja - mówi Piotr Żurowski.
 • Czego nie robić podczas burzy?

  Piotr Żurowski - rzecznik Polskich Łowców Burz - odpowiedział na pytania Interii: czego absolutnie nie robić podczas burzy i jakich miejsc unikać. Obalił również mity dotyczące telefonów komórkowych. Więcej wiadomości o burzach znajdziesz tutaj