burza

Artykuły - Burza (315)

 • Burza w Tatrach: Największa tragedia na Świnicy w historii

  Burza w Tatrach: Największa tragedia na Świnicy w historii

  Przez długie lata był to najtragiczniejszy w skutkach wypadek po uderzeniu pioruna w Tatrach. Piętnastego sierpnia 1939 roku gwałtowna burza nadeszła w chwili, kiedy kilkudziesięcioosobowa grupa młodzieży żydowskiego obozu “Akiba” zmierzała na szczyt Świnicy. W wyniku nawałnicy zginęło sześć osób, a kilkanaście zostało rannych.
 • Objawy astmy mogą nasilać się przed burzą

  Objawy astmy mogą nasilać się przed burzą

  Od dawna wiadomo, że nagłe zmiany pogody i składu powietrza, jak choćby smog czy nadchodząca burza, mogą wywołać ataki astmy. Nowe badania potwierdziły, że schorzenie nazwane astmą burzową faktycznie istnieje.
 • Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas burzy?

  Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas burzy?

  Co roku w Polsce od rażenia piorunem ginie nawet kilkadziesiąt osób, ale o wiele więcej doznaje z tego powodu uszczerbku na zdrowiu. Sprawdź, czy wiesz, jak zachować się w czasie burzy i kiedy bezwzględnie szukać przed nią schronienia!
 • Burza w Tatrach: Jak zminimalizować zagrożenie?

  Burza w Tatrach: Jak zminimalizować zagrożenie?

  Zdarza się, że przychodzi nagle, zmieniając w kilka chwil przyjemny letni górski wypad w niebezpieczną walkę o przetrwanie. Nie mamy najmniejszego wpływu na tatrzańską pogodę, ale możemy zrobić co w naszej mocy, żeby nie znaleźć się na szlaku w nieodpowiednim momencie, a w razie czego - przygotować się na załamanie pogody.
 • Burza. Siedzisz w aucie. Piorun ciebie nie zabije, ale drzewo tak

  Burza. Siedzisz w aucie. Piorun ciebie nie zabije, ale drzewo tak

  W ostatnich godzinach przez Polskę przetacza się fala burz i nawałnic.
 • Coraz bliżej rozwikłania zagadki na Saturnie

  Coraz bliżej rozwikłania zagadki na Saturnie

  ​Biegun północny Saturna ma coś, czego nie ma żadna inna planeta Układu Słonecznego. Mowa o dziwnej, sześciokątnej burzy rozciągającej się na długości 29 000 km, która mogłaby zmieścić co najmniej dwie Ziemie. Naukowcy są coraz bliżej zrozumienia, jak burza powstała.
 • Burze na Jowiszu

  Burze na Jowiszu

  ​Na Jowiszu wybuchły potężne burze. Niszczą one równe, biało-brązowe "pasy" charakterystyczne dla planety.
 • Niezwykłe zdjęcie burzy na Neptunie

  Niezwykłe zdjęcie burzy na Neptunie

  Dzięki Kosmicznemu Teleskopowi Hubble'a udało się po raz pierwszy podejrzeć proces powstawania gigantycznej burzy na Neptunie.
 • Jak zachować się w czasie burzy i pomóc osobie rażonej piorunem

  Jak zachować się w czasie burzy i pomóc osobie rażonej piorunem

  Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed burzami. Sprawdź, czy wiesz, jak się zachować w czasie burzy i co robić, gdy kogoś porazi piorun.
 • Piorun wyłączył implant mózgu

  Piorun wyłączył implant mózgu

  ​Piorun, który uderzył w dom pewnej kobiety spowodował tak poważne zakłócenia elektromagnetyczne, że doprowadziły one do wyłączenia wszczepionego jej implantu mózgu. Jest to pierwszy tego typu odnotowany przypadek na świecie.

Filmy - Burza (20)

 • Widowiskowe chmury przesuwają się nad równiną w Kansas

  Tak spektakularny widok zdarza się rzadko. Niecodzienną formację chmur udało się sfotografować łowcy burz Dustinowi Hessmanowi z Kansas. Właśnie tam, śledząc formującą się komórkę burzową natknął na ten pokaz sił przyrody.
 • Ratownicy TOPR opowiedzieli o akcji ratunkowej na Giewoncie. Jak się zachować w czasie burzy?

  Ratownik medyczny Ariel Szczotok wyjaśnił, jak zachować się w czasie burzy. – Jeżeli słyszymy, że zbliża się burza, to natychmiast starajmy się zejść z otwartej przestrzeni – powiedział. – Jeżeli jesteśmy na szczycie góry i nie mamy możliwości ewakuacji, to starajmy odizolować się od podłoża – dodał. Jak udzielić pierwszej pomocy w sytuacji porażenia piorunem? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • O czym pamiętać w trakcie burzy? Zasady bezpieczeństwa

  Coraz bardziej doskwiera nam kryzys klimatyczny, w związku z czym pogoda potrafi płatać figle. W okresie letnim nie brakuje na przykład burz. Mogą nas złapać w drodze, podczas wyjazdu, ale także, kiedy odpoczywamy w domu. We wszystkich tych sytuacjach musimy pamiętać o zachowaniu podstawowych środków ostrożności, które czasem mogą uratować nam życie. Sprawdźcie zasady bezpieczeństwa w trakcie burzy. (Agencja TVN/x-news) Zdjęcia pochodzą z x-bank gallery.
 • Wesele zostało szybko przerwane. Wszystko przez...

  Pogoda postanowiła brutalnie przerwać wesele w Argentynie. Nagła burza wystraszyła wszystkich gości, którzy pośpiesznie pozbierali swoje rzeczy i udali się w miejsce zbiórki, gdzie przeczekali do momentu poprawy.