burza

Artykuły - Burza (313)

Filmy - Burza (20)

 • Widowiskowe chmury przesuwają się nad równiną w Kansas

  Tak spektakularny widok zdarza się rzadko. Niecodzienną formację chmur udało się sfotografować łowcy burz Dustinowi Hessmanowi z Kansas. Właśnie tam, śledząc formującą się komórkę burzową natknął na ten pokaz sił przyrody.
 • Ratownicy TOPR opowiedzieli o akcji ratunkowej na Giewoncie. Jak się zachować w czasie burzy?

  Ratownik medyczny Ariel Szczotok wyjaśnił, jak zachować się w czasie burzy. – Jeżeli słyszymy, że zbliża się burza, to natychmiast starajmy się zejść z otwartej przestrzeni – powiedział. – Jeżeli jesteśmy na szczycie góry i nie mamy możliwości ewakuacji, to starajmy odizolować się od podłoża – dodał. Jak udzielić pierwszej pomocy w sytuacji porażenia piorunem? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • O czym pamiętać w trakcie burzy? Zasady bezpieczeństwa

  Coraz bardziej doskwiera nam kryzys klimatyczny, w związku z czym pogoda potrafi płatać figle. W okresie letnim nie brakuje na przykład burz. Mogą nas złapać w drodze, podczas wyjazdu, ale także, kiedy odpoczywamy w domu. We wszystkich tych sytuacjach musimy pamiętać o zachowaniu podstawowych środków ostrożności, które czasem mogą uratować nam życie. Sprawdźcie zasady bezpieczeństwa w trakcie burzy. (Agencja TVN/x-news) Zdjęcia pochodzą z x-bank gallery.
 • Wesele zostało szybko przerwane. Wszystko przez...

  Pogoda postanowiła brutalnie przerwać wesele w Argentynie. Nagła burza wystraszyła wszystkich gości, którzy pośpiesznie pozbierali swoje rzeczy i udali się w miejsce zbiórki, gdzie przeczekali do momentu poprawy.