Bundestag

Artykuły - Bundestag (39)

 • Sondaż Deutschlandtrend: Przewaga CDU nad SPD wzrosła do 17 pkt. proc.

  Sondaż Deutschlandtrend: Przewaga CDU nad SPD wzrosła do 17 pkt. proc.

  Opublikowano najnowszy sondaż Deutschlandtrend dla pierwszego programu telewizji publicznej ARD. Na niecałe dwa miesiące przed wyborami do Bundestagu, przewagą do 17 pkt. proc. cieszą się chrześcijańscy demokraci Angeli Merkel nad SPD Martina Schulza.
 • FSV Mainz - Bayern Monachium 1-3. Dwa gole Roberta Lewandowskiego

  FSV Mainz - Bayern Monachium 1-3. Dwa gole Roberta Lewandowskiego

  Robert Lewandowski strzelił dwie bramki i poprowadził Bayern Monachium do zwycięstwa z 1. FSV Mainz 3-1 w wyjazdowym meczu rozpoczynającym 13. kolejkę Bundesligi.
 • Tureccy agenci w Niemczech. Komisja Bundestagu zbada sprawę

  Tureccy agenci w Niemczech. Komisja Bundestagu zbada sprawę

  Parlamentarna komisja kontroli służb specjalnych Bundestagu (PKG) zbada zarzuty wysuwane przez media wobec tureckiego wywiadu MIT - powiedział w poniedziałek poseł Zielonych Christian Stroebele. Według "Die Welt" w Niemczech działa 6 tys. informatorów MIT.
 • Merkel: Rosja odpowiada za pogorszenie bezpieczeństwa w Europie

  Merkel: Rosja odpowiada za pogorszenie bezpieczeństwa w Europie

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel obarczyła Rosję odpowiedzialnością za pogorszenie stanu bezpieczeństwa w Europie. W swoim oświadczeniu zapewniła też Polskę i inne kraje w Europie Środkowej i Wschodniej o solidarności ze strony Niemiec.
 • Bundestag stawia własny ul

  Bundestag stawia własny ul

  Niemiecki parlament, Bundestag, zdecydował się na założenie własnej pasieki. Na razie, z inicjatywy partii "Zielonych", na terenie Bundestagu postawiono jeden, przeznaczony dla 50 tys. pszczół.
 • Niemcy: Uchodźcom trudniej będzie sprowadzać rodziny

  Niemcy: Uchodźcom trudniej będzie sprowadzać rodziny

  W niemieckim Bundestagu dziś głosowanie nad pakietem ustaw zaostrzających prawo azylowe. Rząd Angeli Merkel chce w ten sposób ograniczyć napływ uchodźców.
 • Niemcy są zobowiązane do solidarności z Polską

  Niemcy są zobowiązane do solidarności z Polską

  Niemiecki historyk Heinrich August Winkler oświadczył w piątek, przemawiając w Bundestagu z okazji 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej, że Niemcy są ze względu na historię zobowiązane do solidarności z Polską i krajami Europy Środkowo-Wschodniej.
 • Niemcy: Bundestag za przedłużeniem pomocy dla Grecji

  Niemcy: Bundestag za przedłużeniem pomocy dla Grecji

  Parlament Niemiec (Bundestag) znaczną większością głosów zatwierdził w piątek uzgodnione między Atenami i eurogrupą przedłużenie programu pomocy finansowej dla Grecji do końca czerwca.
 • Niemcy: Wyższe pensje i surowsze kary dla posłów

  Niemcy: Wyższe pensje i surowsze kary dla posłów

  Bundestag uchwalił dziś 10-procentową podwyżkę dla posłów. Od przyszłego roku będą zarabiali 9082 euro miesięcznie. Parlament zaostrzył równocześnie kary za korupcję. Sprzedajnym parlamentarzystom grożą kary pozbawienia wolności do pięciu lat.
 • Niemcy: W Bundestagu złożono hołd ofiarom Holokaustu

  Niemcy: W Bundestagu złożono hołd ofiarom Holokaustu

  Przedstawiciele najwyższych władz państwowych Niemiec, w tym prezydent Joachim Gauck i kanclerz Angela Merkel, złożyli w poniedziałek w Bundestagu hołd ofiarom Holokaustu. Rosyjski pisarz Daniił Granin mówił o tragedii mieszkańców Leningradu podczas blokady.

Filmy - Bundestag (3)

 • Czy to osłabienie Europy dwóch prędkości?

  W Bundestagu po raz pierwszy jest sześć partii. Koalicja rządząca będzie wielopartyjna, trudniej będzie o kompromisy programowe, ale inwestorzy są optymistycznie nastawienie, bo do rządu wracają liberałowie.
 • Merkel kontra Schulz. Debata przed wyborami do Bundestagu za nami

  Kandydat SPD Martin Schulz w pojedynku telewizyjnym na trzy tygodnie przed wyborami do Bundestagu atakował urzędującą szefową rządu, zarzucając jej błędy w polityce migracyjnej i zagranicznej. Z sondaży wynika, że nie udało mu się zniwelować przewagi rywalki.
 • Merkel kontra Schulz. Debata przed wyborami do Bundestagu za nami

  Kandydat SPD Martin Schulz w pojedynku telewizyjnym na trzy tygodnie przed wyborami do Bundestagu atakował urzędującą szefową rządu, zarzucając jej błędy w polityce migracyjnej i zagranicznej. Z sondaży wynika, że nie udało mu się zniwelować przewagi rywalki.