bulimia

Artykuły - Bulimia (22)

 • Anoreksja – od czego się zaczyna i komu najbardziej zagraża

  Anoreksja – od czego się zaczyna i komu najbardziej zagraża

  Anoreksja to śmiertelna choroba, która dotyczy nie tylko ciała, lecz przede wszystkim - psychiki. Dowiedz się, kogo najczęściej atakuje, jakie są wczesne sygnały ostrzegawcze, a także czy można coś zrobić, aby zdusić ją w zarodku.
 • Czy jestem idealna?

  Czy jestem idealna?

  Zaburzenia odżywiania dotykają już nawet dziesięcioletnie dzieci! Dlaczego? Powody są różne, ale wiemy, co można robić, by minimalizować ryzyko, że nasza córka zachoruje na anoreksję czy bulimię.
 • Wyrzuty sumienia, brak akceptacji, wstyd, czyli koszmar życia bulimiczek

  Wyrzuty sumienia, brak akceptacji, wstyd, czyli koszmar życia bulimiczek

  Wyrzuty sumienia, brak akceptacji własnego ciała, wstyd i poczucie odrzucenia przez otoczenie - to tylko niektóre problemy, z którymi spotykają się bulimicy. O tym, jak niebezpieczną i podstępną chorobą jest bulimia, opowiedziały w "Dzień Dobry TVN" Karolina Dziekan i Joanna Prażanowska. - Bulimia czy anoreksja to są zaburzenia osobowości ukryte bardzo głęboko - przyznała Prażanowska. Jakiego wsparcia potrzebuje osoba z
 • Nicole Scherzinger wyznaje

  Nicole Scherzinger wyznaje

  34-letnia amerykańska wokalistka Nicole Scherzinger ujawniła w wywiadzie telewizyjnym, że na początku swojej kariery cierpiała na bulimię. Piosenkarka dokonywała też samookaleczeń.
 • Raper kpi z chorych na bulimię?

  Raper kpi z chorych na bulimię?

  Wpis brytyjskiego hiphopowca Professora Greena na Twitterze na temat bulimii wywołał kontrowersje.
 • Awantura o cheesburgera

  Awantura o cheesburgera

  Jak niewiele trzeba, by wywołać zamieszanie... wpis Lady Gagi na Twitterze spotkał się z zaskakująco gwałtownym odbiorem.
 • Niszczycielka Demi Lovato

  Niszczycielka Demi Lovato

  19-letnia wokalistka i aktorka Demi Lovato swoim najnowszym wywiadem dowiodła, że nie osiągnęła jeszcze pełnej równowagi psychicznej po gwałtownych zawirowaniach w jej życiu prywatnym.
 • Słynny wokalista chorował na bulimię?

  Słynny wokalista chorował na bulimię?

  Czy John Lennon cierpiał na bulimię? Tak przynajmniej twierdzi autorka książki "BackStage Pass VIP" Debra Sharon Davis.

Filmy - Bulimia (2)

 • Autorka książki o bulimii: Włosy wypadały mi garściami

  Aleksandra Dejewska jest terapeutką zaburzeń odżywiania, autorką książki o bulimii, z której cały dochód przeznacza na pomoc osobom z zaburzeniami odżywiania. Ciężkie dzieciństwo za sprawą jej ojca, a potem ojczyma sprawiło, że uwierzyła w to, że odchudzając się, może zyskać akceptację innych. To prawie doprowadziło do katastrofy, przed którą teraz usiłuje ostrzegać młode dziewczyny. Jak wygląda życie z bulimią?Zobacz fragment 9. odcinka programu.
 • Autorka książki o bulimii: Poczułam się wtedy jak zwierzę

  Aleksandra Dejewska jest terapeutką zaburzeń odżywiania, autorką książki o bulimii, z której cały dochód przeznacza na pomoc osobom z zaburzeniami odżywiania. Ciężkie dzieciństwo za sprawą jej ojca, a potem ojczyma sprawiło, że uwierzyła w to, że odchudzając się, może zyskać akceptację innych. To prawie doprowadziło do katastrofy, przed którą teraz usiłuje ostrzegać młode dziewczyny. Opowiada, jak u niej zaczęła się wyniszczająca choroba. Zobacz fragment 9. odcinka programu.