bukareszt

Artykuły - Bukareszt (113)

Filmy - Bukareszt (4)

 • Simona Halep witana przez tysiące kibiców w Bukareszcie. Wideo

  Na stadionie w Bukareszcie tłumy rumuńskich kibiców przywitało Simonę Halep. Tenisistka została pierwszą Rumunką, która wygrała Wimbledon w grze pojedynczej. W finale pokonała Serenę Williams 6:2, 6:2.
 • Polacy za granicą - Rumunia (Bukareszt)

  Winnice Gruzji, lodowce Islandii, plaże Cypru, zaułki Istambułu - czy w tych miejscach spotkamy naszych rodaków? Oczywiście! Agnieszka Kołodziejska i Tomek Florkiewicz odwiedzają Polaków, których losy rzuciły w różne zakątki świata. W nowym programie "Polacy za granicą" spotkacie ciekawych ludzi, poznacie ich pasje oraz odkryjecie niezwykłe miejsca, które czasem znajdują się bliżej, niż nam się wydaje.
 • Bukareszt jakiego nie znacie! Warto tam pojechać

  Przed wiekami w Bukareszcie krzyżowały się szlaki handlowe ze Wschodu i Zachodu. Pamiątką tamtych czasów jest zabytkowy karawanseraj Hanul Manuc, czyli dom zajezdny dla karawan. Budowle tego typu były charakterystyczne dla krajów muzułmańskich. Dziś odrestaurowany Hanul Manuc i inne historyczne zajazdy przyciągają setki turystów i stanowią ozdobę rumuńskiej stolicy.
 • Szok! Miejsce kaźni atrakcją turystyczną!

  Postać Nicolae Ceausescu, bezwzględnego rumuńskiego dyktatora, wciąż budzi emocje - i osobliwą fascynację. Ceausescu i jego małżonka zostali rozstrzelani 25 grudnia 1989 r. Już niebawem dawna baza wojskowa, w której więziono, osądzono i stracono tę parę, zostanie... udostępniona zwiedzającym. Turyści będą mogli obejrzeć sypialnię dyktatora i jego żony, pomieszczenie, w którym odbył się ich błyskawiczny proces, a także samo miejsce kaźni, ze wciąż widocznymi na ścianach śladami po pociskach. Pomysłodawcy muzeum liczą na to, że będzie się ono cieszyło ogromnym zainteresowaniem - ale nie wszystkim podoba się granie na mrocznych nutach rumuńskiej historii...