budzet

Artykuły - Budzet (0)

 • W grudniu możliwa druga nowelizacja budżetu - Morawiecki

  W grudniu możliwa druga nowelizacja budżetu - Morawiecki

  - Możliwe, że w grudniu będzie kolejna nowelizacja tegorocznego budżetu - poinformował w czwartek dziennikarzy wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Wskazał, że decyzję, czy rzeczywiście jest ona zasadna, podejmą rząd i kierownictwo polityczne. Sektor górniczy ma otrzymać 3,2 mld zł.
 • W kolejnych miesiącach pogorszenie wyników budżetu

  W kolejnych miesiącach pogorszenie wyników budżetu

  W kolejnych miesiącach saldo budżetu państwa może się pogarszać, ale resort finansów oczekuje, że deficyt całoroczny ukształtuje się poniżej 59,3 mld zł - wynika z przesłanego PAP Biznes komentarza Ministerstwa Finansów.
 • Brytyjski minister finansów przedstawił budżet na 2017 rok

  Brytyjski minister finansów przedstawił budżet na 2017 rok

  Brytyjski minister finansów Philip Hammond przedstawił w środę w Izbie Gmin plan budżetowy, podnosząc prognozę wzrostu gospodarczego na 2017 rok. Hammond zdecydował o podniesieniu o składek na ubezpieczenie zdrowotne dla osób samozatrudnionych.
 • Deficyt budżetu po listopadzie 50,4 proc. planowanej kwoty

  Deficyt budżetu po listopadzie 50,4 proc. planowanej kwoty

  Deficyt budżetu państwa po listopadzie wyniósł 27,6 mld zł, czyli 50,4 proc. planowanej w tegorocznej ustawie budżetowej kwoty 54,7 mld zł - poinformowało Ministerstwo Finansów w środę w komunikacie ws. szacunkowego wykonania budżetu.
 • Awantura w Sejmie o budżet na 2017 rok

  Awantura w Sejmie o budżet na 2017 rok

  Sejm odrzucił w piątkowym głosowaniu złożone przez opozycję wnioski o odrzucenie w całości projektu przyszłorocznego budżetu. Projekt budżetu zakłada, że w przyszłym roku dochody państwa mają wynieść ponad 325 miliardów 426 milionów złotych. Wydatki sięgną 384 miliardów 771 milionów złotych. Wynagrodzenia mają wzrosnąć o 5 procent, zatrudnienie o 0,7 procent, a spożycie prywatne o 5,5 procent.
 • Szydło: Plan Morawieckiego ma zielone światło

  Szydło: Plan Morawieckiego ma zielone światło

  Plan wicepremiera, ministra rozwoju i ministra finansów Mateusza Morawieckiego ma zielone światło - powiedziała w czwartek premier Beata Szydło. Gospodarka będzie priorytetem dla rządu w kolejnych miesiącach - dodała. Wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki zadeklarował PAP, że będzie stał na straży dyscypliny finansów publicznych. W jego opinii, jego planowane zadania nie kłócą się z dbałością o utrzymanie budżetu w ryzach.
 • Wielkie zmiany gospodarcze w rządzie

  Wielkie zmiany gospodarcze w rządzie

  Najważniejszą z zaprezentowanych w środę przez premier Beatę Szydło zmian w Radzie Ministrów jest odwołanie ministra finansów Pawła Szałamachy i powierzenie tej funkcji wicepremierowi, ministrowi rozwoju Mateuszowi Morawieckiemu, który ma łączyć stanowiska szefa MR i MF. Morawiecki stanie też na czele Komitetu Ekonomicznego, którego utworzenie zapowiedziała premier. Ministerstwo rozwoju przyjmuje na siebie większość ciężaru dotyczącego spraw związanych z gospodarką - zapowiedziała po środowym posiedzeniu rządu premier Beata Szydło. Wprowadzane zmiany w rządzie wynikają wprost z programu PiS - dodała.
 • Zadłużenie Skarbu Państwa drastycznie wzrosło

  Zadłużenie Skarbu Państwa drastycznie wzrosło

  Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec maja 2016 r. wzrosło o 1 proc m/m i wyniosło 890 714,6 mln zł, podało Ministerstwo Finansów. Od końca ub. roku zwiększyło się o 6,7 proc.
 • MF liczy na "pakiet paliwowy"

  MF liczy na "pakiet paliwowy"

  MF przesłał do KPRM projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym, ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy Prawo Energetyczne. Pakiet paliwowy"; przez 10 lat ma dać budżetowi 27,7 mld zł.
 • NBP również ostrzega przed działaniami rządu

  NBP również ostrzega przed działaniami rządu

  NBP ocenia ze wprowadzone zmiany w polityce fiskalnej utrudnią utrzymanie deficytu na bezpiecznym poziomie oraz mogą oddziaływać negatywnie na potencjał produkcyjny gospodarki - wynika z opinii RPP do projektu budżetu.