budzet

Artykuły - Budzet (181)

 • Tempo wzrostu PKB Polski wyższe dzięki środkom z UE

  Tempo wzrostu PKB Polski wyższe dzięki środkom z UE

  Tempo wzrostu PKB Polski w latach 2021-23 będzie o 0,6 pkt. proc. wyższe dzięki napływowi funduszy unijnych w porównaniu do scenariusza bez tego źródła finansowania - powiedziała w trakcie wideokonferencji sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.
 • W dwa lata budżet państwa na foliówkach zarobił nieco ponad 266 mln zł

  W dwa lata budżet państwa na foliówkach zarobił nieco ponad 266 mln zł

  Z informacji przekazanych przez resort klimatu i środowiska wynika, że w dwa lata do budżetu państwa z tytułu tzw. opłaty foliówkowej wpłynęło nieco ponad 266 mln zł z planowanych w 2020 roku 1,2 mld zł. Na razie nie ma danych nt. liczby wprowadzonych na rynek toreb.
 • Deficyt budżetu po listopadzie wyniósł 13 mld zł

  Deficyt budżetu po listopadzie wyniósł 13 mld zł

  Deficyt budżetu państwa na koniec listopada wyniósł 13 mld zł - poinformował premier Mateusz Morawiecki, cytowany w stenogramie sejmowym ze środowej debaty sejmowej.
 • Budżet UE. Polska nie może tego blokować

  Budżet UE. Polska nie może tego blokować

  ​Ambasadorowie unijnych krajów omówią dziś w Brukseli pakiet budżetowy. Chodzi o wydatki Wspólnoty na lata 2021-2027, co do których porozumieli się w ubiegłym tygodniu negocjatorzy Parlamentu Europejskiego i krajów członkowskich, a także o uzgodnioną wcześniej propozycję, aby wypłatę pieniędzy z unijnego budżetu powiązać z kwestią praworządności. Polska i Węgry zapowiedziały sprzeciw wobec tych pomysłów, a premierzy tych krajów wysłali list do szefów europejskich instytucji. Rada Przedsiębiorczości apeluje do liderów Zjednoczonej Prawicy Jarosława Kaczyńskiego, Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina Polska nie może blokować przyjęcia nowego budżetu UE.
 • Deficyt budżetu państwa po wrześniu wyniósł 13,8 mld zł

  Deficyt budżetu państwa po wrześniu wyniósł 13,8 mld zł

  Jak podał resort finansów po wrześniu br. deficyt budżetu państwa wyniósł 13,8 mld zł - poinformował wiceminister finansów Piotr Patkowski, powołując się na szacunkowe dane MF.
 • "Puls Biznesu": Nasze państwo przegrywa na automatach

  "Puls Biznesu": Nasze państwo przegrywa na automatach

  35 tys. jednorękich bandytów i miliardowe wpływy do budżetu. Tak miało być. A jak jest? Działa 10 razy mniej maszyn. W 2019 r. dały państwu... 16,5 mln zł. Pomóc mogłyby zmiany prawne, ale na te się nie zanosi - pisze poniedziałkowy "Puls Biznesu".
 • "Rzeczpospolita": Rekordowa góra polskiego długu

  "Rzeczpospolita": Rekordowa góra polskiego długu

  - Jak czytamy w czwartkowym wydaniu "Rzeczpospolitej", Rząd zamierza w ciągu dwóch lat zwiększyć zadłużenie Polski o ogromną kwotę 480 mld zł. Pytanie, ekspertów co PiS chce z tym fantem zrobić: spłacić czy zostawić w spadku następcom?
 • ​KE zaproponowała poprawkę do budżetu UE

  ​KE zaproponowała poprawkę do budżetu UE

  ​KE zaproponowała w piątek poprawkę do budżetu UE, by udostępnić 75 mln euro na pomoc państwom członkowskim w sprowadzaniu ich obywateli z zagranicy i zwiększyć kwoty na zapasy środków medycznych do walki z koronawirusem.
 • Premier Morawiecki ocenia, udało się utrzymać negocjacyjne zyski

  Premier Morawiecki ocenia, udało się utrzymać negocjacyjne zyski

  Mimo braku porozumienia na unijnym szczycie w Brukseli premier Mateusz Morawiecki wyraził zadowolenie z postępów w negocjacjach ws. budżetu UE na lata 2021-2027. "Udało się utrzymać zasadnicze negocjacyjne zyski" - powiedział dziennikarzom.
 • Rząd zaakceptował ambitną ustawę budżetową

  Rząd zaakceptował ambitną ustawę budżetową

  Ustawa budżetowa na rok 2020 została przyjęta przez Radę Ministrów. Założenia są dosyć ambitne, gdyż przewidują brak deficytu, mimo zwiększenia wydatków państwa o 14 miliardów złotych w stosunku do poprzedniego roku. Rząd przewiduje, że wpływy państwa zrównoważą jego wydatki i budżet roczny zamknie się "na zero".