budowy dróg

Artykuły - Budowy dróg (142)

 • Adamczyk: Wciąż analizujemy program budowy dróg

  Adamczyk: Wciąż analizujemy program budowy dróg

  - Resort infrastruktury i budownictwa wciąż analizuje ewentualne zmiany w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023; potrzebujemy na to jeszcze kilkunastu dni - miesiąca - powiedział w czwartek minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.
 • Poważny kłopot na budowie drogi S5. Szybko jej nie będzie

  Poważny kłopot na budowie drogi S5. Szybko jej nie będzie

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że w piątek odstąpiła od umowy z Alpine Bau na budowę drogi ekspresowej S5 Poznań -Wrocław na odcinku Kaczkowo - Korzeńsko. Jako powód podano niewywiązanie się wykonawcy z zapisów umowy.
 • Publiczne otwarcie ofert na budowę drogi obwodnicy miasta Przemyśl

  Raport bieżący nr 16/2013Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufneZarząd Spółki Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych "POL-AQUA” S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej "Spółka”) informuje, że w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu, 37-700 Przemyśl, ul. Wybickiego 1 nastąpiło publiczne otwarcie ofert na realizację inwestycji "Budowa drogi obwodowej miasta Przemyśla łączącej drogę krajową nr 28 z drogą wojewódzką nr 885.”
 • Wielki koncern bankrutem. Jak to wpłynie na budowę dróg?

  Drugi co do wielkości austriacki koncern budowlany - Alpine Bau GmbH - złożył w sądzie wniosek o uznanie niewypłacalności - informują austriackie media, powołując się na rzecznika sądu w Wiedniu. Zagrożone są tysiące miejsc pracy.
 • Pierwsze przetargi na nowe drogi ekspresowe

  Pięć przetargów na budowę dróg ekspresowych - dwóch odcinków S3 i trzech odcinków S7 - ogłosiła w środę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. To efekt przyjęcia we wtorek przez rząd listy inwestycji drogowych do realizacji w latach 2014-2020.
 • 700 km dróg to nie koniec. Następny plan to 900 km!

  W listopadzie powinien być gotowy nowy program, który zastąpi obecnie realizowany Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015. Ma on zakładać m.in. budowę 1,6 tys. km dróg ekspresowych - zapowiedział w czwartek minister transportu Sławomir Nowak.
 • Ważne wydarzenie związane z budową dróg

  Ważne wydarzenie związane z budową dróg

  Ponad 400 wystawców z 21 krajów świata prezentuje swoje produkty i usługi na XIX Międzynarodowych Targach Budownictwa Drogowego "Autostrada Polska", które we wtorek rozpoczęły się w Kielcach. Impreza potrwa do piątku.
 • Trwa walka o budowę drogi ekspresowej S6

  S6 to droga ekspresowa łącząca polskie porty, od Gdyni po Szczecin i Świnoujście. Choć jej plany sięgają lat 30. XX wieku a porozumienia w sprawie realizacji zostały podpisane w Szczecinie w 2007, drogi wciąż nie ma.
 • Unibep podpisał kolejną umowę na budowę drogi wojewódzkiej.

  Raport bieżący nr 9/2013Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufneUNIBEP S.A. (Emitent) informuje, że w dniu 08 maja 2013 podpisał umowę na rozbudowę i przebudowę drogi wojewódzkiej Nr 685 na odcinku Hajnówka – Jelonka. Zamawiającym jest Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku, zamówienie uzyskane w trybie ustawy Prawo zamówień publicznych. Zakres robót na łącznym odcinku o długości 20 278m obejmuje między innymi: wykonanie
 • Budowa dróg: NIK nie zostawia suchej nitki na GDDKiA

  Budowa dróg: NIK nie zostawia suchej nitki na GDDKiA

  Najwyższa Izba Kontroli zbadała rozstrzyganie przetargów przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Z raportu wynika m.in., że GDDKiA czyniła to głównie na podstawie kryterium najniższej ceny.