budownictwo jednorodzinne

Artykuły - Budownictwo jednorodzinne (10)

 • Domy jednorodzinne zawsze będą w cenie

  Domy jednorodzinne zawsze będą w cenie

  W Warszawie osoba zainteresowana kupnem domu jednorodzinnego ma do przejrzenia 870 ofert sprzedaży. Na pozostałych głównych rynkach nieruchomości również nie brakuje domów wolnostojących na sprzedaż. Ile trzeba przeznaczyć na zakup willi w stolicy i jak kształtują się pozostałe ceny domków jednorodzinnych?
 • Szeregowce - hit ostatnich lat na rynku nieruchomości

  Szeregowce - hit ostatnich lat na rynku nieruchomości

  Jeden z głównych trendów na rynku mieszkaniowym w ostatnich latach stanowi bez wątpienia rosnąca popularność mieszkań oraz domów w zabudowie szeregowej. Nie może to chyba jednak za bardzo dziwić, bowiem szeregowce czasem określane, jako szeregówki łączą zalety mieszkania oraz domu jednorodzinnego.
 • Uproszczenie przepisów budowlanych już gotowe

  Uproszczenie przepisów budowlanych już gotowe

  Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa skierowało do konsultacji społecznych projekt tzw. ustawy inwestycyjnej. Z deklaracji urzędników wynika, że przepisy przyspieszą i ułatwią inwestycje budowlane.
 • Domy pasywne - oszczędność czy strata pieniędzy?

  Domy pasywne - oszczędność czy strata pieniędzy?

  Podczas wyboru projektu domu zwracamy uwagę na walory wizualne, funkcjonalność oraz energooszczędność. W ostatnich latach można zauważyć rosnące zainteresowanie domami pasywnymi, które powoli rewolucjonizują budownictwo zachodniej Europy. W naszym kraju nadal jest to mało znana nowość, którą często mylimy z domami energooszczędnymi. Kalkulatory Budowlane postanowiły sprawdzić, ile tak naprawdę można oszczędzić na kosztach eksploatacji, budując dom pasywny oraz czy zwiększone koszty budowy kiedykolwiek się zwrócą.
 • Szybsza ścieżka do własnego domu

  Szybsza ścieżka do własnego domu

  Samo zgłoszenie z załączeniem projektu budowlanego - to sposób ministerstwa na przyspieszenie procedury pozwalającej inwestorowi rozpocząć budowę domu jednorodzinnego.
 • MTBiGM o pomocy przy budowie domów jednorodzinnych

  MTBiGM o pomocy przy budowie domów jednorodzinnych

  Resort transportu, budownictwa i gospodarki morskiej rozważa możliwość wsparcia budownictwa jednorodzinnego - powiedział w czwartek wiceminister budownictwa Piotr Styczeń. Przypomniał, że rządowy program "Mieszkanie dla Młodych" nie obejmuje takiej pomocy.
 • Ceny działek spadły nawet o 50 procent

  Ceny działek spadły nawet o 50 procent

  Ceny działek budowlanych pod budownictwo jednorodzinne w Polsce spadły o 15-30 proc. w ciągu trzech ostatnich lat. W niektórych miejscach spadki sięgnęły ponad 50 proc. - wynika z informacji uzyskanych przez PAP od pośredników nieruchomości.
 • Alterco obejmie akcje Reinholda, Trionu i TFI Omega

  Alterco obejmie akcje Reinholda, Trionu i Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych Omega - poinformowała spółka w komunikatach. Trion, w ramach grupy Alterco, prowadzi rozmowy z dużym europejskim deweloperem specjalizującym się w budownictwie jednorodzinnym o współpracy, przy czym nie są wykluczone również związki kapitałowe.
 • Pozytywnie o budownictwie jednorodzinnym

  Pozytywnie o budownictwie jednorodzinnym

  W ciągu trzech pierwszych kwartałów 2009 r. inwestorzy indywidualni uzyskali ponad 80 tysięcy pozwoleń na budowę domów jednorodzinnych. Oznacza to wprawdzie spadek o 9,6 proc. w porównaniu do ubiegłego rekordowego roku, ale wynik ten jest średnio o 59 proc. wyższy niż w latach 2003-2006.
 • Mieszkanie na dom zamienię

  Mieszkanie na dom zamienię

  Od 350 tys. złotych za segment w stanie surowym po 2 mln za wolnostojący dom wykończony drogimi materiałami. Deweloperzy stawiają na budownictwo jednorodzinne.