budownictwo

Artykuły - Budownictwo (110)

Filmy - Budownictwo (22)

 • Dwie branże z coraz większymi kłopotami: budownictwo i transport

  Dwie branże, budowlana i transport, mają największe problemy finansowe. Oferują najdłuższe terminy płatności, co pogłębia ich kłopoty z płynnością finansową. W przeciwieństwie do innych branż, spodziewają się pogorszenia swojej sytuacji.
 • Prezes Blachotrapezu o szkoleniu kadry i inwestowaniu w pracowników

  Nie kojarzę obszaru firmy, w którym nie inwestujemy w pracowników. Dajemy ludziom możliwość szkolenia i kształcimy kadrę - mówi Rafał Michalski, prezes Blachotrapezu.
 • Blachotrapez kontynuuje ekspansję

  Blachotrapez, największy w Polsce producent blaszanych pokryć dachowych, planuje za cztery-pięć lat być firmą dwa razy większą niż obecnie. Na taki wzrost pozwoli model biznesowy, który łączy nowe podejście do zarządzania, innowacje, inwestycje w kapitał ludzki i… piłkę nożną – mówi Rafał Michalski, prezes Blachotrapezu.
 • Państwo niebezpiecznie rozgrzewa koniunkturę w budownictwie

  Ponad połowa produkcji budowlano-montażowej w Polsce opłacana jest przez państwo, poprzez zamówienia publiczne. Teraz państwo ruszyło na duże zakupy, ceny zaczęły szybko rosnąć. Branża wpada w coraz większe długi, rośnie zagrożenie bankructwami.- Coraz częściej zamawiąjący ogłaszają przetarg i nie dostają żadnej oferty, z taka sytuacją nie mieliśmy nigdy do czynienia - mówi w rozmowie z MarketNews24 Rafał Bałdys-Rembowski, wiceprezes Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa.Inny, coraz częstszy scenariusz, to sytuacja, gdy firma, która wygrała przetarg, nie chce podpisać umowy. Dlaczego? Bo przetarg roztrzygano długo, a ceny wzrosły.