budowlaniec

Artykuły - Budowlaniec (14)

 • Bolączki niemieckiego budownictwa. Brakuje fachowców

  Bolączki niemieckiego budownictwa. Brakuje fachowców

  Portfele zamówień firm budowlanych w RFN są pełne, ale brakuje rzemieślników i atrakcyjnych działek budowlanych w miastach.
 • Pracownicy z Polski zostali "wyssani" przez kraje skandynawskie

  Pracownicy z Polski zostali "wyssani" przez kraje skandynawskie

  Ponad 40 procent firm infrastrukturalnych wskazuje brak wykwalifikowanej kadry jako barierę rozwojową - wynika z najnowszego raportu Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.
 • Zarobki w branży budowlanej w 2016 r.

  Mediana wynagrodzeń w branży budowlanej w 2016 roku wyniosła 4000 zł. Połowa zatrudnionych w tej branży zarabiała w przedziale od 3000 zł do 5900 zł - wynika z przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń 2016.
 • Praca na budowach: Szwajcaria, Austria czy Niemcy?

  Praca na budowach: Szwajcaria, Austria czy Niemcy?

  Polscy budowlańcy zainteresowani pracą w krajach niemieckojęzycznych powinni skierować swą uwagę w stronę Austrii i Szwajcarii. Pracodawcy z tych państw oferują naszym rodakom dużo lepsze warunki zatrudnienia niż firmy z Niemiec.
 • Zawody regulowane nad Renem

  Zawody regulowane nad Renem

  W Niemczech, w przeciwieństwie do Polski, wykonywanie wielu zawodów w branży budowlanej, i nie tylko tej, wymaga posiadania mistrzowskiego dyplomu potwierdzonego przez tamtejsze Izby Rzemieślnicze.
 • Szwajcaria: 10 lub 30 franków za godzinę

  Szwajcaria: 10 lub 30 franków za godzinę

  Tyle może zarobić Polak na budowie w Szwajcarii. Za godzinę pracy. Przy kursie 1 CHF = 3,40 zł, wychodzi 34 zł lub 102 zł, albo 8 lub 24 euro. Co istotne, są to stawki minimalne, pierwsza dla Polaków, którzy łapią pierwszą okazję, a druga dla tych, którzy korzystają ze wsparcia szwajcarskich związków zawodowych.
 • Wykwalifikowani fachowcy poszukiwani!

  Wykwalifikowani fachowcy poszukiwani!

  Według danych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, na przestrzeni ostatnich dwóch dekad liczba studentów w Polsce wzrosła z 403 tysięcy do niemal dwóch milionów. Obecnie w naszym kraju funkcjonuje 470 uczelni i ponad 200 kierunków studiów. Badania wykazują, że najwięcej absolwentów kończy kierunki ekonomiczne, administracyjne i pedagogiczne.
 • Polski hydraulik we francuskim więzieniu Fleury Merogis

  Polski hydraulik we francuskim więzieniu Fleury Merogis

  Praca na budowie za granicą nie musi być nudna. Polscy hydraulicy i budowlańcy, jako jedni z nielicznych obcokrajowców, pracują w jednych z najbardziej strzeżonych miejsc we Francji - podparyskim więzieniu Fleury Merogis i elektrowni niedaleko Dijon.
 • Zabić szefa

  Zabić szefa

  Impreza urodzinowa właściciela firmy budowlanej przebiegała w miłej atmosferze do czasu, gdy jeden z gości rzucił się na jubilata z łomem.
 • Polacy wracają na norweskie budowy

  Polacy wracają na norweskie budowy

  Ożywienie w norweskim budownictwie zaczyna się już przekładać na rosnącą liczbę ofert pracy, dostępnych w tej branży. Z poprawy sytuacji korzystają Polacy, znajdujący zatrudnienie w tamtejszych firmach. Te zaś płacą od 139 do160 koron na godzinę (1 korona norweska = 0,5041 zł wg kursu NBP z dn. 13 kwietnia 2011 r.).